Kontrolka hamulca ręcznego

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
klepa
Klubowicz
Posty: 283
Rejestracja: 12 lut 2011, 19:45
Auto: Sprinter4x4 (16r.), V8 (08r.), Patrol Y61 GU4 (08r.)
Kontakt:

Kontrolka hamulca ręcznego

Post autor: klepa »

Zapala mi się na ułamek sekundy kontrolka ręcznego podczas gwałtownego przyśpieszenia, zwłaszcza gdy odpuszczę pedał gazu i przód auta gwałtownie opada wytracając prędkość. Czasem też jest tak podczas gwałtownego hamowania.

Nie wpływa to chyba na nic, natomiast strasznie mnie to denerwuje. Macie jakieś pomysły z czym to może być związane?

Awatar użytkownika
Michalkrk
Posty: 375
Rejestracja: 18 lut 2009, 19:55
Auto: byla kdj90
Kontakt:

Re: Kontrolka hamulca ręcznego

Post autor: Michalkrk »

sprawdz poziom plynu hamulcowego

Awatar użytkownika
klepa
Klubowicz
Posty: 283
Rejestracja: 12 lut 2011, 19:45
Auto: Sprinter4x4 (16r.), V8 (08r.), Patrol Y61 GU4 (08r.)
Kontakt:

Re: Kontrolka hamulca ręcznego

Post autor: klepa »

Michalkrk pisze:sprawdz poziom plynu hamulcowego
Pierwsze co sprawdziłem. Jest ok

Tuco
Komisja Rewizyjna
Posty: 2165
Rejestracja: 18 gru 2008, 22:22
Auto: kdj95
Kontakt:

Re: Kontrolka hamulca ręcznego

Post autor: Tuco »

jesteś pewien? dolej tak żeby był prawie max. zbiorniczki w naszych tojkach są wyjątkowo małe.

Awatar użytkownika
klepa
Klubowicz
Posty: 283
Rejestracja: 12 lut 2011, 19:45
Auto: Sprinter4x4 (16r.), V8 (08r.), Patrol Y61 GU4 (08r.)
Kontakt:

Re: Kontrolka hamulca ręcznego

Post autor: klepa »

Tuco pisze:jesteś pewien? dolej tak żeby był prawie max. zbiorniczki w naszych tojkach są wyjątkowo małe.
Jest dokładnie w połowie między MIN i MAX. Ale faktycznie dolać nie zaszkodzi. Zobaczymy czy coś to zmieni.

Awatar użytkownika
MariuszS
Klubowicz
Posty: 1494
Rejestracja: 27 lip 2007, 10:56
Auto: LJ-79 na do?ywocie
Kontakt:

Re: Kontrolka hamulca ręcznego

Post autor: MariuszS »

Może też być bardzo mały luz na wyłączniku krańcowym przy lewarku, i pod wpływem drgań/przeciążeń zapala się czasem kontrolka.

Awatar użytkownika
Kojot
Klubowicz
Posty: 217
Rejestracja: 22 lut 2010, 11:48
Auto: LC 90
Kontakt:

Re: Kontrolka hamulca ręcznego

Post autor: Kojot »

Sprawdź przy okazji stan okładzin hamulcowych
pozdr
k.

Awatar użytkownika
Kubasty
Posty: 80
Rejestracja: 27 mar 2011, 19:09
Auto: VZJ 95 '98
Kontakt:

Re: Kontrolka hamulca ręcznego

Post autor: Kubasty »

klepa pisze:Zapala mi się na ułamek sekundy kontrolka ręcznego podczas gwałtownego przyśpieszenia, zwłaszcza gdy odpuszczę pedał gazu i przód auta gwałtownie opada wytracając prędkość. Czasem też jest tak podczas gwałtownego hamowania.

Nie wpływa to chyba na nic, natomiast strasznie mnie to denerwuje. Macie jakieś pomysły z czym to może być związane?


Jest to najnormalniejszy objaw kiepskiej kondycji klocków hamulcowych. Miałem tak u siebie miesiąc temu-wymieniłem klocki i kontrolka nawet nie mignie. Podobno dolewać płynu się nie powinno bez powodu (bez wycieku)-po wymianie klocków na nowe tłoczki zostaną wciśnięte i nadmiar płynu zostanie wypchnięty paskudząc zbiorniczek...

Awatar użytkownika
oskar
Posty: 437
Rejestracja: 06 lut 2010, 16:33
Auto: KDJ95'02
Kontakt:

Re: Kontrolka hamulca ręcznego

Post autor: oskar »

Wydaje mi się, że temat nagle pojawiającej się kontrolki ręcznego już gdzieś był, sam miałem taki problem.
Nie pamiętam dokładnie jak to zlikwidowali, ale na pewno winowajcą nie były ni klocki ni płyn, a coś z podregulowaniem linki.

Awatar użytkownika
Michalkrk
Posty: 375
Rejestracja: 18 lut 2009, 19:55
Auto: byla kdj90
Kontakt:

Re: Kontrolka hamulca ręcznego

Post autor: Michalkrk »

jesli masz luz na hamulcu recznym to wiadomo ze wlacznik przy dzwigni od drgan sie zalaczy jesli jest luz na lewarku ,wowczas naciagniecie linki zalatwi sprawe ,mala ilosc plynu w zbiorniczku swiadczy o tym ze klocki sa na wymarciu a tym samym tloczki sa wypchniete niwelujac luz startych okladzin ,jak malo plynu z zbiorniczku to dolej czasami przy duzych przechylach potrafi sie zaswiecic jak jest ponizej polowy

Awatar użytkownika
Kojot
Klubowicz
Posty: 217
Rejestracja: 22 lut 2010, 11:48
Auto: LC 90
Kontakt:

Re: Kontrolka hamulca ręcznego

Post autor: Kojot »

temat omówiony również tutaj
http://tlc.org.pl/forum/viewtopic.php?f ... lka#p80780

pozdrawiam
k.

Awatar użytkownika
klepa
Klubowicz
Posty: 283
Rejestracja: 12 lut 2011, 19:45
Auto: Sprinter4x4 (16r.), V8 (08r.), Patrol Y61 GU4 (08r.)
Kontakt:

Re: Kontrolka hamulca ręcznego

Post autor: klepa »

Michalkrk pisze:jesli masz luz na hamulcu recznym to wiadomo ze wlacznik przy dzwigni od drgan sie zalaczy jesli jest luz na lewarku ,wowczas naciagniecie linki zalatwi sprawe ,mala ilosc plynu w zbiorniczku swiadczy o tym ze klocki sa na wymarciu a tym samym tloczki sa wypchniete niwelujac luz startych okladzin ,jak malo plynu z zbiorniczku to dolej czasami przy duzych przechylach potrafi sie zaswiecic jak jest ponizej polowy
Klocki wymieniałem 4 tys km., więc to chyba nie jakoś tak strasznie dawno. natomiast faktycznie jest lekki luz na hamulcu ręcznym i to może być powód. Idę więc po kolei: linka ręcznego, sprawdzenie klocków i okładzin. na koniec zostawię dolanie płynu .
Kojot pisze:temat omówiony również tutaj
http://tlc.org.pl/forum/viewtopic.php?f ... lka#p80780


Dziękuje za linka i wszystkie propozycje.

Awatar użytkownika
klepa
Klubowicz
Posty: 283
Rejestracja: 12 lut 2011, 19:45
Auto: Sprinter4x4 (16r.), V8 (08r.), Patrol Y61 GU4 (08r.)
Kontakt:

Re: Kontrolka hamulca ręcznego

Post autor: klepa »

rozumiem, że do LC 90 2001 to dowolny płyn, ważne żeby DOT4.

Awatar użytkownika
realBiker
Posty: 748
Rejestracja: 23 paź 2009, 21:31
Auto: VZJ90

Re: Kontrolka hamulca ręcznego

Post autor: realBiker »

odkopię temat kontrolki ręcznego. kilkakrotne, mocne depnięcie po hamplach powoduje utwardzenie się pedału i mryga kontrolka ręcznego. z tego co pamiętam to jest to normalne w tych autach i spowodowane spadkiem podciśnienia (twardo), pompa nie wyrabia (lampka mruga), racja?

Awatar użytkownika
gif_kuba
Posty: 113
Rejestracja: 01 mar 2010, 13:11
Auto: KZJ95
Kontakt:

Re: Kontrolka hamulca ręcznego

Post autor: gif_kuba »

realBiker pisze:odkopię temat kontrolki ręcznego. kilkakrotne, mocne depnięcie po hamplach powoduje utwardzenie się pedału i mryga kontrolka ręcznego. z tego co pamiętam to jest to normalne w tych autach i spowodowane spadkiem podciśnienia (twardo), pompa nie wyrabia (lampka mruga), racja?
Racja

ODPOWIEDZ