Pimp my ride :)

Moderator: luk4s7

maras
Posty: 234
Rejestracja: 23 cze 2010, 11:28
Auto: kiedyś KDJ 95 vel Krowa :)
Kontakt:

Pimp my ride :)

Post autor: maras »

Witam, nie pamiętam, czy już się chwaliłem, ale od paru dni cieszę się 95ką :mrgreen: Ponieważ jest to wersja chyba najbardziej podstawowa, mam parę pytanek / pomysłów. Może ktoś taki temat przerabiał, może wie jak, albo wie, że to nie ma sensu ;)
1) montaż jakichś poszerzeń / nakładek nadkoli - koła, które mam wystają nieco poza obrys, wczorajszy lajtowy wypad na grzyby pokazał, że błoto lata spod kół bez żadnych zahamowań; czy do wersji "bez" można założyć orginały z wersji szerokiej i czy same nadkola bez listwy na drzwiach nie będą wyglądać jak k..a :?:
2) lusterka - elektryczne sterowanie i ogrzewanie - po myciu samochodu po testach (wersja ekonomiczna - bez suszenia) strasznie zaczęło mi brakować podgrzewania a po przesiadce z Żoną również sterowania - czy jakimś cudem fabryka pociągnęła instalację i wystarczy kopiuj-wklej lusterek i przełączników :?:
3) termometr - zawsze mogę dać jakiegoś chinola za 5zł, ale pomyślałem sobie, czy nie można w prosty sposób przeszczepić "zestawu wskaźników dodatkowych" (kompas itp itd) - ale do tego, to pewnie jest inaczej zrobiona deska rozdzielcza
4) typowo eksploatacyjne - jak się dobrać do lampek nad lusterkiem (wersja bez szyberdachu) - obie żarówki nie świecą, a nie widzę tam żadnych otworów na śrubokręt :?:
5) czy żeby dobrać się do podświetlenia zegarka trzeba wyciągać cały element deski (tak, jak to jest opisane w wątku o podświetleniu deski), czy można jakoś tam się dostać wyginając rękę w 5 stawach :?:

W tym temacie to tyle, a lecę jeszcze do innego Was pomęczyć trochę :mrgreen:

maras
Posty: 234
Rejestracja: 23 cze 2010, 11:28
Auto: kiedyś KDJ 95 vel Krowa :)
Kontakt:

Re: Pimp my ride :)

Post autor: maras »

Ad 3) wygrzebałem na forum, że kolega speedy zrobił coś podobnego - pytanie tylko, czy wiązka faktycznie jest w każdym, czy on miał szczęście :? Czy bez rozbierania deski można to sprawdzić :?:

Awatar użytkownika
Kames
Posty: 2076
Rejestracja: 17 wrz 2009, 18:06
Auto: Prawdziwe ?elazo
Kontakt:

Re: Pimp my ride :)

Post autor: Kames »

Powiem ci tak ze nie wiem co chcesz uzyskac z tego samochodu ,ale z doswiadczenia plastiki boczne to temat raczej do sciagniecia a nie zakładania jak ci naprawde potrzeba to kup gumowe i przykręc od spodu znajdziesz takowe na necie
Obrazek
a co do srodka to nie kombinuj kup zamiast radia cos takiego tam będzie wszystko nawet nawigacja
Obrazek

maras
Posty: 234
Rejestracja: 23 cze 2010, 11:28
Auto: kiedyś KDJ 95 vel Krowa :)
Kontakt:

Re: Pimp my ride :)

Post autor: maras »

Co do poszerzeń, nie chcę uzyskać nic poza ochroną całej budy przed syfem spod kół. Moja druga połowa pewnie będzie chciała coś "ładnego" stąd było pytanie o orginały.

Awatar użytkownika
Kwieczor
Klubowicz
Posty: 1561
Rejestracja: 05 gru 2009, 23:57
Auto: Hilux 2,5 D4D 2008
Kontakt:

Re: Pimp my ride :)

Post autor: Kwieczor »

Popieram Kamesa
w hilu mam fabryczne poszerzenia pod gumy kładzione seryjnie do SR5 - są z tworzywa, polakierowane w kolorze nadwozia... - słowem ładne, ale
- lakier akrylowy, więc już są odrapane przez gałęzie,
- od strony koła - także widoczny efekt piaskowania
- jeszcze o nic mocno nie otarłem, ale nie wróżę im przetrwania - to jednak dość cienki plastik jest
- są OK dla fabrycznych opon, ale już takie 31/10,5/15 - są prawie przy krawędzi, więc błotem rzucac będzie, jakbyś gumy chciał zmienić.

Na pajero mam dokładnie takie, jak Kames zapodał fotkę - bardzo gruba guma, z drutem usztywniającym.
zdejmujesz koło, układasz sobie gumę wzdłuż nadkola (najlepiej w garażu w cieple albo w gorący dzień na słońcu - o co teraz trudno będzie), bierzesz wkrętareczkę + śruby samowiercące 25mm z dużym płaskim łbem i jedziesz miejsce koło miejsca do błotnika (na prostych co 10 cm, na łukach i zakończeniach - co 5 cm)
Salonowo to to nie wygląda, ale działa znakomicie, a i auto od razu jakieś takie bad-lookowe się robi ;)

pozdrawiam
K.

maras
Posty: 234
Rejestracja: 23 cze 2010, 11:28
Auto: kiedyś KDJ 95 vel Krowa :)
Kontakt:

Re: Pimp my ride :)

Post autor: maras »

Wiecie, dla mnie gumy na poszerzenia to nie problem, najwyżej zorganizuję jakąś grupę wsparcia, która wytłumaczy mojej drugiej połowie, że to auto nie musi być śliczne i błyszczące cały czas :mrgreen: Na szczęście pierwsze rysy zrobiła sama, więc przynajmniej nie było na mnie, ale i tak już były pomysły o lakierowaniu :roll: Stąd moje obawy o estetykę krowy (bo takie pieszczotliwe imię dostała :wink: ).

maras
Posty: 234
Rejestracja: 23 cze 2010, 11:28
Auto: kiedyś KDJ 95 vel Krowa :)
Kontakt:

Re: Pimp my ride :)

Post autor: maras »

Sam sobie odpowiem ad (4) :wink: Od strony szyby czołowej trzeba podważyć obudowę lampek i jak już można tam będzie wepchnąć paluchy, mocniej pociągnąć. Obudowa trzyma się na zatrzaskach. Symbolu żarówki nie podam, bo na starej nie ma napisanego. Jest tylko moc 12V/10W. Gdy kupie nową, może będzie symbol i się komuś przyda na przyszłość.

ODPOWIEDZ