Pompa paliwa

Moderator: luk4s7

Dziku1
Posty: 76
Rejestracja: 28 maja 2010, 11:36
Auto: J95
Kontakt:

Pompa paliwa

Post autor: Dziku1 »

Czy mógłby mi ktoś wytłumaczyć, jak działa pompowanie paliwa z baku do silnika w 1 KZ-TE? Czy w pompie wtryskowej jest elektryczna pompka? Wydaje mi się, że coś z tym pompowaniem u mnie nie tak. Silnik źle zapala, niekiedy nierówno chodzi a czasami nawet zgaśnie. Mam wrażenie,że czasami nie dostaje paliwa.

Awatar użytkownika
Cobra
Posty: 828
Rejestracja: 10 wrz 2009, 10:18
Auto: KZJ70,NIssan Navara, BMW 520
Kontakt:

Re: Pompa paliwa

Post autor: Cobra »

A wymieniałeś filtr paliwa??

Dziku1
Posty: 76
Rejestracja: 28 maja 2010, 11:36
Auto: J95
Kontakt:

Re: Pompa paliwa

Post autor: Dziku1 »

Wymieniłem. Źle zapalał już jednak wcześniej. Teraz to się pogłębiło. Mam zaworek zwrotny za filtrem, który dobrze działa. Paliwo na pewno nie cofa się do filtra. Jutro połączę pompę na krótko (ominę filtr i zbiornik). Zobaczymy czy będzie jakaś różnica. Czasami na postoju, podczas dodawania gazu, samochód zaczyna przerywać i nie wchodzi na obroty. Podpompowanie wtedy ręcznie na filtrze pomaga mu znowu chodzić równo. Stąd moje przypuszczenia co do źle działającej pompy.

Dziku1
Posty: 76
Rejestracja: 28 maja 2010, 11:36
Auto: J95
Kontakt:

Re: Pompa paliwa

Post autor: Dziku1 »

Po podłączeniu zasilania "na krótko" silnik zaczął nareszcie zapalać normalnie. A już traciłem wiarę w niego. Okazało się, żę przerdzewiały stalowe przewody wychodzace z baku. Silnik zamiast łykać paliwo-krztusił się powietrzem. Można to było dostrzec dopiero po demontażu baku. Przy okazji będzie można pożądnie zakonserwować nadwozie ponad bakiem.

Ulżyło mi szczere powiem (szczególnie ulżyło mojemu portfelowi). Z pompą jednak wszystko OK.

Awatar użytkownika
Cobra
Posty: 828
Rejestracja: 10 wrz 2009, 10:18
Auto: KZJ70,NIssan Navara, BMW 520
Kontakt:

Re: Pompa paliwa

Post autor: Cobra »

Pompa paliwa nie jest druga max 300 zł w zamienniku... bo patrzyłem

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18030
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Pompa paliwa

Post autor: kylon »

Cobra. Chłopie. Nie mąć ludziom, a jeśli nie wiesz jak pomóc to zachowaj spokój i nic nie pisz :wink: - koledze chodzi o diesla :!: :!: :!: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Awatar użytkownika
emilio
Posty: 185
Rejestracja: 21 kwie 2008, 19:03
Auto: KZJ95
GDJ150
Kontakt:

Re: Pompa paliwa

Post autor: emilio »

BTW kompletna pompa do KZTE to koszt kilku tysięcy ...... :wink: :!:

pozdr
Emil

Awatar użytkownika
Kames
Posty: 2076
Rejestracja: 17 wrz 2009, 18:06
Auto: Prawdziwe ?elazo
Kontakt:

Re: Pompa paliwa

Post autor: Kames »

Dziku1 pisze:Po podłączeniu zasilania "na krótko" silnik zaczął nareszcie zapalać normalnie. A już traciłem wiarę w niego. Okazało się, żę przerdzewiały stalowe przewody wychodzace z baku. Silnik zamiast łykać paliwo-krztusił się powietrzem. Można to było dostrzec dopiero po demontażu baku. Przy okazji będzie można pożądnie zakonserwować nadwozie ponad bakiem.

Ulżyło mi szczere powiem (szczególnie ulżyło mojemu portfelowi). Z pompą jednak wszystko OK.
Wiesz stary ze kiedys szlak trafiło mi podstawe filtra paliwa, to guwno z pompką :!: jak pompowałem szło ,jak pompa zasysała nie szło dopiero stara dobra szkoła na butelke pokazała o co chodzi :!:

Dziku1
Posty: 76
Rejestracja: 28 maja 2010, 11:36
Auto: J95
Kontakt:

Re: Pompa paliwa

Post autor: Dziku1 »

Póki co, ja sobie tą pompkę chwalę (pewnie dlatego, że jeszcze nie nawaliła :) )
A sposób z butelką (w moim przypadku z 5 litrową banieczką) jest prosty i skuteczny. Trzeba tylko uważać coby jakiegoś syfu do pompy nie zassać. Buteleczka i przewody powinny być czyściutkie jak łza...

Awatar użytkownika
Cobra
Posty: 828
Rejestracja: 10 wrz 2009, 10:18
Auto: KZJ70,NIssan Navara, BMW 520
Kontakt:

Re: Pompa paliwa

Post autor: Cobra »

a od czego mamy zamienniki??

Dziku1
Posty: 76
Rejestracja: 28 maja 2010, 11:36
Auto: J95
Kontakt:

Re: Pompa paliwa

Post autor: Dziku1 »

Cobra, ale o jakiej ty pompie gadasz?? Bo że nie o wtryskowej to wiem po cenie. Dalej nie wiem jak jest rozwiązany problem pompowania paliwa ze zbiornika do pompy wtryskowej (czy jest tam pompka mechaniczna czy może elektryczna. W każdym bądź razie jakaś pompka musi być. Czy chodzi Ci właśnie o jej zamiennik??

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18030
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Pompa paliwa

Post autor: kylon »

Pompa wtryskowa jest jednocześnie pompą zasysającą paliwo ze zbiornika. W zbiorniku jest tylko rurka do zasysania oraz pływak do określenia ilości paliwa w nim się znajdującego. Dodatkowo znajduje się tam metalowy filterek wstępny co by nie zasysać do przewodów syfu. Pompka ręczna przy filtrze paliwa służy do mechanicznego zassania paliwa po wymianie filtra kiedy układ jest zapowietrzony. Więc Cobra niestety chce coś napisać dla zabrania głosu, a że nie związane to jest z tym samochodem to już jest mało istotne :wink: Owszem pompę w zamienniku posiada wersja benzynowa pojazdu. Można ja kupić nawet poniżej 200 PLN.

Awatar użytkownika
Cobra
Posty: 828
Rejestracja: 10 wrz 2009, 10:18
Auto: KZJ70,NIssan Navara, BMW 520
Kontakt:

Re: Pompa paliwa

Post autor: Cobra »

Zadzwoń tutaj po niedzieli do Wojtka. Powiedz że dzwonisz od Cobry powiedz, czego potrzebujesz i powinienem mieć.

Tel. 602-306-399

Awatar użytkownika
Kames
Posty: 2076
Rejestracja: 17 wrz 2009, 18:06
Auto: Prawdziwe ?elazo
Kontakt:

Re: Pompa paliwa

Post autor: Kames »

Cobra pisze:Zadzwoń tutaj po niedzieli do Wojtka. Powiedz że dzwonisz od Cobry powiedz, czego potrzebujesz i powinienem mieć.

Tel. 602-306-399
to ja poprosze przekładnie kierowniczą na zapas za dobre pieniądze :wink:

Dziku1
Posty: 76
Rejestracja: 28 maja 2010, 11:36
Auto: J95
Kontakt:

Re: Pompa paliwa

Post autor: Dziku1 »

kylon pisze:Pompa wtryskowa jest jednocześnie pompą zasysającą paliwo ze zbiornika.
Kylon - czyli znaczy się, że gdy nawali zasysanie paliwa z baku przez pompę wtryskową, to do roboty jest cała pompa? Nie tylko jakaś jedna jej część odpowiadająca za ssanie? Jeśli cała, to tym bardziej mi ulżyło że u mnie wina spoczywa na przerdzewiałych rurkach.

ODPOWIEDZ