J95 się buja :(

Moderator: luk4s7

Kaiser
Posty: 1
Rejestracja: 06 gru 2008, 12:55
Auto: 2 x Hilux i J95

J95 się buja :(

Post autor: Kaiser »

Panowie potrzebuję fachowej pomocy, Toyka mojego taty ma dziwny objaw, buja się buda na boki, wraz ze wzrostem prędkości zjawisko wzrasta, aż do braku kontroli nad autem. Wymieniliśmy już amory, sworznie wahaczy, zwrotnicy, gumy stabilizatorów. Oczywiście ustawiona zbieżność i dalej objaw ten sam. Auto było ok, nie miało dzwona ani nic z rzeczy oczywistych, po prostu pewnego dnia się zbuntowało i zaczęło bujać. Ma ktoś jakiś pomysł???

Awatar użytkownika
Maxam
Posty: 57
Rejestracja: 29 kwie 2009, 19:26
Auto: J95
Kontakt:

Re: J95 się buja :(

Post autor: Maxam »

A to ciekawe :o
Sam czekam co odpowiedzą specjaliści i żałuje że nie mogę pomóc.
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Michalkrk
Posty: 375
Rejestracja: 18 lut 2009, 19:55
Auto: byla kdj90
Kontakt:

Re: J95 się buja :(

Post autor: Michalkrk »

ja bym sprawdzil poduszki mocowania budy do ramy ew.czy nie ma pourywanych szpilek
http://www.toyodiy.com/parts/p_E_2001_T ... _5251.html
powodzenia

Rafi
Posty: 897
Rejestracja: 17 cze 2009, 15:49
Auto: VZJ90, KDJ120
Kontakt:

Re: J95 się buja :(

Post autor: Rafi »

Moja 90-ka po zakupie cały czas bujała tyłkiem na boki :lol: Trochę pomogła wymiana gum w wahaczach na nowe, poliuretany oczywiście, ale problem rozwiązała wymiana gum w drążku poprzecznym (panharda?).

Awatar użytkownika
Cobra
Posty: 828
Rejestracja: 10 wrz 2009, 10:18
Auto: KZJ70,NIssan Navara, BMW 520
Kontakt:

Re: J95 się buja :(

Post autor: Cobra »

Bardzo dobrze mówisz Rafał...

Widziałem jak samochód jak mnie pamięć nie myli LC HDJ80 jechała parę kilometrów bez panharda to dupa uciekała za każdym razem...

Powinno pomóc....

Kondi
Posty: 14
Rejestracja: 18 lip 2010, 00:18
Auto: J95 D-4D
Kontakt:

Re: J95 się buja :(

Post autor: Kondi »

Witam! Może wyda sie to dosyć oczywiste, lecz chciałbym zapytać w jakim wieku masz opony i ile km na nich najechane? Miałem takie objawy i po prostu po wymianie opon efekt całkowicie znikł. Kiedy miałem stare opony całym autem bujało, a powyżej 100 km/h śmierć w oczach. Pozdrawiam

ODPOWIEDZ