J9 - okiem użytkownika

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3389
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

Re: J9 - okiem użytkownika

Post autor: luk4s7 »

Nie kaszańmy wątku panowie… Tu narzekamy na - pardon - chwalimy J9!

Darek_LC_J95
Posty: 296
Rejestracja: 11 mar 2019, 19:55
Auto: Toyota Land Cruiser KDJ95 2001 5D.
Kontakt:

Re: J9 - okiem użytkownika

Post autor: Darek_LC_J95 »

Ja tam nie wiem, jak jest z innymi Toyotami, ale moja J95 uratowała się sama !?!.

W Duszatynie koło jeziorek padło mi sprzęgło alternatora. Choinka na desce, "0" ludzi, "0 " szans na holowanie. Co robić. Odpaliłem i jadę z drżącym sercem. Coś tam w silniku skrobie, ale jedzie, przejeżdżam cały las, aż do Komańczy coś około 20 km, gaszę silnik jak niby nic i idę szukać warsztatu, nie ma. Znów odpalam, bo gdzieś dalej jest podobno jakiś warsztat, góry, doliny i jadę dalej. Znajduję warsztat 20 km dalej. Zajeżdżam i gość po krótkim rozpoznaniu stwierdza, że cały czas nie miałem ładowania :o. Całą drogę przejechałem na 2 akumulatorach 90Ah 12V Yuasy, nie świadom, że tylko one utrzymują LC przy życiu.
Na pospawanym sprzęgle alternatora dojechałem do Białegostoku.
kolko.jpg
kolko.jpg (37,89 KiB) Przejrzano 3158 razy
Aż sobie zachowałem na pamiątkę :).
Jak tu nie kochać niezawodnego nieśmiertelnego dieselka. Chyba Land Cruiser ma coś w sobie z Hiluxa, bo przecież czarny też był na Biegunie (z niego chyba nagrywali).
A tak przy okazji to Hybryda Toyota CH-R z uszkodzonym akumulatorem 45Ah 12V nawet nie próbowała odpalić.
Ciekawe, czy 150 bez ładowania by odpaliła?

lipek
Posty: 62
Rejestracja: 18 sie 2020, 14:00
Auto: KZJ95 3.0D automat

Re: J9 - okiem użytkownika

Post autor: lipek »

ja kiedyś bez ładowania (bo padł alternator) wróciłem z łowicza do brwinowa (jakieś 60km). Na szczęście byłem świadom tego co się dzieje więc na maksa oszczędzałem energię (światła itp) żeby w razie czego odpalić - był dzień na szczęście

Geras
Posty: 2
Rejestracja: 11 gru 2018, 17:21

Re: J9 - okiem użytkownika

Post autor: Geras »

Toyota land cruiser 3,4 v6 j 90
Witam jestem posiadaczem auta z 2001 r . Auto zostało sprowadzone do polski w 2012 roku i gruntownie przebudowane przez firmę niedaleko Skawiny. Zmieniono przełożenia na wolniejsze wymieniono zawias na sprowadzony z Australii plus 2 całe dolożono stalowe zderzaki wyciągarkę, stalowe progi, bagażnik oświetlenie koła bf goodrich MT 265 /75 r 16 Za miliony monet 😂. Auto od tamtej pory przejechało ponad 10 k km zarówno po asfalcie jak i w terenie z wypraw zawsze wracało na kołach.
Przez ten okres nie obyło się bez napraw, wymian jak i dodatkowych inwestycji w akcesoria.
Dołożono następujące elementy

Geras
Posty: 2
Rejestracja: 11 gru 2018, 17:21

Re: J9 - okiem użytkownika

Post autor: Geras »

Cd…
-blokadę ARB przedniego mostu ( padł ori mechanizm różnicowy jest na dwóch satelitach i przy stałym napędzie po prostu nie wytrzymuje ARB ma cztery satelity i dodatkowa blokadę)
-dodatkowy lift budy o 1,5 cm czyli koła bf goodrich 285/75 r 16 czyli 33
- webasto
-lpg z dotryskiem benzyny
-czyszczenie malowanie, konserwacja ramy co kilka lat na razie ramą bez oznak głębokiej korozji
- silnik nowy blok, pierścienie,tłoki, regeneracja głowic itp ( przy okazji sprawdzania kompresji i luzów zaworowych okazalo się ze komuś we Francji coś się przydarzyło silnikowi i był wymieniony jeden tłok z pierścieniami okazało się ze cylinder ma rysy auto z ta usterką przejechało bezawaryjnie w Polsce 80 k km ale jak sprawa wyszła Rokfor naprawił a auto przejechało z nowym sercem 20 tys km

Słabe strony
Przeguby przednie (obniżenie mostu pomogło ARB szkodzi)
Listwa kierownicza była regenerowana pomogło ale jest za słaba do tak dużych kół
Hamulec ręczny ( po błocie trzeba rozkręcić wyczyścić i skręcić bo inaczej nie ma )
Butla w bagażniku zajmuje sporo miejsca
W Polsce brak części na półkach lub ceny z kosmosu US Arabia zdecydowanie taniej tyle ze nie na już
Mocne strony
Duży komfort jazdy zarówno na asfalcie jak i w terenie
Mocna jednostka napędowa z możliwością rozwoju w US gotowe kity
Silnik dobrze znosi LPG co znacznie obniża koszty
Bezawaryjne
Podsumowując super auto zarówno do jazdy na codzień jak i w terenie. Silnik benzynowy jest najmocniejsza stroną tego auta .
Auto przejechało już ponad 100 tys km po pierwszych przeróbkach

Darek_LC_J95
Posty: 296
Rejestracja: 11 mar 2019, 19:55
Auto: Toyota Land Cruiser KDJ95 2001 5D.
Kontakt:

Re: J9 - okiem użytkownika

Post autor: Darek_LC_J95 »

No to spora inwestycja. Moje z 2001 roku znów bez zająknięcia przeszło przegląd :).
Pali jeździ, ale to diesel 3.0. Części zamienna kupuje głównie z rynku wtórnego, chociaż takie detale ja bat anteny, uszczelki nakładek na koli musiałem ciągnąć z Afryki.
Wciąż daje mi ogromną frajdę z jazdy szczególnie po serpentynach, jak wiszę na granicy drogi i nic nie widzę przez ogromną maskę.

ODPOWIEDZ