Intercooler do 1 KZ-TE

Moderator: luk4s7

onasz
Posty: 543
Rejestracja: 03 kwie 2009, 16:29
Auto: Chwilowo brak
Kontakt:

Re: Intercooler do 1 KZ-TE

Post autor: onasz »

Pompę już mam podkręconą i trochę zaczął się grzać :evil: dla tego ten intercooler :wink:

onasz
Posty: 543
Rejestracja: 03 kwie 2009, 16:29
Auto: Chwilowo brak
Kontakt:

Re: Intercooler do 1 KZ-TE

Post autor: onasz »

kames76 pisze:http://www.allegro.pl/item1010792916_au ... ooler.html tu masz np . dodatkowo dołozyc wiatrak, albo takie z wiatrakami są i pamietaj ze wiatrak ma ciągnąc a nie pchac po załozeniu nalezy zwiek. ilosc paliwa na pompie w stosunku do ilosci powietrza . cały dolot jak i wylot musi byc absolutnie szczelny jak sam nie dasz rady to lepiej komus zlec i tyle
http://www.allegro.pl/item1004844829_we ... 5_tdi.html a tu masz wiatrak :mrgreen:
onasz pisze:Dzieki ,intercooler kupiłem od Toyoty 3.0 d4d ,a będzie to montował mechanik :mrgreen:
Intercooler od 3,0 d4d w zasadzie pasuje bez większych przeróbek ale nie ma możliwości podłączenia pod nim wentylatora jest zbyt mało miejsca (za nisko, chyba że są jakieś bardzo płaskie? nawet jak ja mam podniesioną budę o 4cm, no i jeszcze kwestia wlotu na masce ,czy musi być taki jak IC 30 x 30 cm?

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18030
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Intercooler do 1 KZ-TE

Post autor: kylon »

Intercooler warto zrobić po byku i umieścić w przedniej części pojazdu. Ja tak mam tylko wciąż niezamontowane. Powinien mieć odpowiednią wydajność dla jak najlepszych efektów.

onasz
Posty: 543
Rejestracja: 03 kwie 2009, 16:29
Auto: Chwilowo brak
Kontakt:

Re: Intercooler do 1 KZ-TE

Post autor: onasz »

Ok ,ale ja z przodu nie mam miejsca (klima :lol: ) i dla tego wyląduje na silniku -niestety.

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18030
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Intercooler do 1 KZ-TE

Post autor: kylon »

A po co Ci klima w rajdówce :shock:

onasz
Posty: 543
Rejestracja: 03 kwie 2009, 16:29
Auto: Chwilowo brak
Kontakt:

Re: Intercooler do 1 KZ-TE

Post autor: onasz »

Bo jest i działa. A czy to rajdówka czy przeprawówka to jeszcze nie wiem ocenicie sami za kilka dni :mrgreen:

Awatar użytkownika
Kames
Posty: 2076
Rejestracja: 17 wrz 2009, 18:06
Auto: Prawdziwe ?elazo
Kontakt:

Re: Intercooler do 1 KZ-TE

Post autor: Kames »

onasz pisze:
kames76 pisze:http://www.allegro.pl/item1010792916_au ... ooler.html tu masz np . dodatkowo dołozyc wiatrak, albo takie z wiatrakami są i pamietaj ze wiatrak ma ciągnąc a nie pchac po załozeniu nalezy zwiek. ilosc paliwa na pompie w stosunku do ilosci powietrza . cały dolot jak i wylot musi byc absolutnie szczelny jak sam nie dasz rady to lepiej komus zlec i tyle
http://www.allegro.pl/item1004844829_we ... 5_tdi.html a tu masz wiatrak :mrgreen:
onasz pisze:Dzieki ,intercooler kupiłem od Toyoty 3.0 d4d ,a będzie to montował mechanik :mrgreen:
Intercooler od 3,0 d4d w zasadzie pasuje bez większych przeróbek ale nie ma możliwości podłączenia pod nim wentylatora jest zbyt mało miejsca (za nisko, chyba że są jakieś bardzo płaskie? nawet jak ja mam podniesioną budę o 4cm, no i jeszcze kwestia wlotu na masce ,czy musi być taki jak IC 30 x 30 cm?
taki cooler z wiatrakiem ma 3,0 Pajero a maske mozna przecie pomotac będziesz miał jak mad max :mrgreen:
co do przedniego coolera to spoko ,ale musi samochód sie poruszac a jak potrzeba wiecej mocy w lesie przy małej prędkosci to lepiej wiatraka zapodac

onasz
Posty: 543
Rejestracja: 03 kwie 2009, 16:29
Auto: Chwilowo brak
Kontakt:

Re: Intercooler do 1 KZ-TE

Post autor: onasz »

"będziesz miał jak mad max :mrgreen: "
:shock:
Załączniki
Mad Max
Mad Max

onasz
Posty: 543
Rejestracja: 03 kwie 2009, 16:29
Auto: Chwilowo brak
Kontakt:

Re: Intercooler do 1 KZ-TE

Post autor: onasz »

Zatem jest i jest podłączony ,wlot wycięty, wiatrak dołożony. Tak jak pisał KAMES ,wiatrak jest z Pajero- widoczny z lewej strony silnika ,żeby dało się go zamontować trzeba było podnieść IC (wykonalne tylko jak buda jest podniesiona :mrgreen: ) . Jeszcze tylko zostało uszczelnienie wlotu powietrza i chyba to wszystko. A czy to coś daje ? na pewno lepsze samopoczucie i subiektywne odczucie większej mocy auta :wink:
Załączniki
1
1
2
2
3
3

Awatar użytkownika
Cobra
Posty: 828
Rejestracja: 10 wrz 2009, 10:18
Auto: KZJ70,NIssan Navara, BMW 520
Kontakt:

Re: Intercooler do 1 KZ-TE

Post autor: Cobra »

Daj zdjęcie wlotu na masce ... Jestem ciekaw jak to wygląda... :mrgreen:

onasz
Posty: 543
Rejestracja: 03 kwie 2009, 16:29
Auto: Chwilowo brak
Kontakt:

Re: Intercooler do 1 KZ-TE

Post autor: onasz »

Wlot prawie z japończyka ,prawie toyota :wink: KIA CARNIVAL :mrgreen:
Załączniki
1
1
2
2
3
3

ODPOWIEDZ