Problemy z ABS

Moderator: luk4s7

Pabur
Posty: 41
Rejestracja: 17 sie 2012, 19:06
Auto: Szukam KZJ95 lub HJ61, HDJ80...
Kontakt:

Re: Problemy z ABS

Post autor: Pabur »

Chyba też może świecić jak łożysko w kole do wymiany

Awatar użytkownika
realBiker
Posty: 748
Rejestracja: 23 paź 2009, 21:31
Auto: VZJ90

Re: Problemy z ABS

Post autor: realBiker »

kabel ie jest urwany tylko oderwało go od mocowań na moście, podejrzewam że mogła zostać przerwana żyła.

Łożycho to nie, miałem jedno zdechłe na amen i nie czyniło żadnego zła w lampkach ;)

Awatar użytkownika
zombi
Posty: 704
Rejestracja: 17 mar 2014, 20:48
Auto: kzj95

Re: Problemy z ABS

Post autor: zombi »

podłączę się pod temat z pytaniem,
Kontrolka ABS gaśnie jak należy, ale przy ostrym hamowaniu piszczą mi opony - coś czego nie słyszałem od czasu jak mam auta z ABS`em. Sprawdzałem na piachu i też nie wyczuwam działania ABS`a. Ale były też sytuacje gdzie ABS zadziałał. (np. hamowanie na asfalcie o pofalowanej nawierzchni).
No i zastanawiam się czy ten model (j9; kzj) tak ma, czy coś mam zwalone z systemem ABS. Opony AT 32'''.

werewolf_black2
Posty: 23
Rejestracja: 05 wrz 2013, 07:21
Auto: KZJ95
Kontakt:

Re: Problemy z ABS

Post autor: werewolf_black2 »

Panowie w temacie chce u siebie wymienic czujniki abs z przodu i znalazlem jakies tanie zamienniki na pbauto.pl po 75 zl sztuka probowal juz ich ktos ?

macies
Posty: 27
Rejestracja: 18 sty 2022, 21:26

Re: Problemy z ABS

Post autor: macies »

pablo200 pisze:
11 sty 2010, 13:01
Piotrusz pisze:Kodu raczej sam nie odczytasz, chyba że masz zestaw do podłączenia się przez złącze diagnostyczne obd2.
Nie do końca :wink: Procedura zczytania kodu:

Kod sprawdzasz poprzez zmostkowanie wejść TE1 i E1 w złączu diagnostycznym pod maską. Przekręcasz kluczyk w położenie, maks, bez zapalania sinika. Obserwujesz kontrolkę check engine. Jeżeli nie ma błędu będzie migać 0,25 sec.
Jeżeli jest błąd to, CE wyświetli Ci kod błędu, w sposób następujący:
pierwsza cyfra to ilość mignięć z odstępami 0,5 sec. przerwa 1,5 sec. i druga cyfra kodu wg. poprzedniego schematu.
Zczytaj kod podaj mi nr. powiem Ci co to.
Aby skasować kod wyjmij bezpiecznik ECD w skrzynce w komoże silnika na conajmniej 60 sec.
Pawel
Kolego mógłbyś udostępnić kody bledow ? Tez mam problem z ABS i chcialem zdiagnozować.

macies
Posty: 27
Rejestracja: 18 sty 2022, 21:26

Re: Problemy z ABS

Post autor: macies »

Znalazlem opis diagnostyki ABS ale po hiszpańsku
http://ljaime.com/KZJ90/abs.html

ODPOWIEDZ