maglownica -regenerować czy używka

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
zombi
Posty: 704
Rejestracja: 17 mar 2014, 20:48
Auto: kzj95

Re: maglownica -regenerować czy używka

Post autor: zombi »

Tomek92 pisze:
Ja robilem komplet pompa maglownica w sopocie i 5 rok jestem zadowolony.
Podasz namiary?
Niemiałem tydzień dostępu do internetu, to i nie odpowiadałem.
robiłem u nich http://www.skraw-met.com.pl/

majewa
Posty: 67
Rejestracja: 03 wrz 2014, 15:02
Auto: J95 1KZ-TE 3,0 TD 1999r
Kontakt:

Re: maglownica -regenerować czy używka

Post autor: majewa »

Czy ktoś może regenerował maglownicę w Kielcach w MAGIEL SERWIS REGENERACJA MARCIN SEMCZYK ? albo w Lublinie : CENTRUM REGENERACJI MOTORYZACYJNYCH "CRM" ANNA SEMCZYK,? Warto , czy lepiej dać sobie spokój ?

Awatar użytkownika
tadeusz84
Posty: 55
Rejestracja: 07 wrz 2020, 09:52
Auto: KZJ90
Kontakt:

Re: maglownica -regenerować czy używka

Post autor: tadeusz84 »

Hej

Nie wiem o co chodzi - napotkałem to ogłoszenie przypadkiem przeglądając różne części do Land Cruisera - i znalazłem nową przekładnię kierowniczą marki NTY (tak, wiem że to kiepska i tania marka) za 780 zł... więc może ktoś zaczął produkować zamienniki jednak?

https://www.otomoto.pl/oferta/przekladn ... Dap5C.html?

Uprzedzając pytania - moja przekładnia jest suchutka i nie ma żadnych luzów na ten moment, a ostatnio dostała komplet nowych końcówek TRW - także nie planuje tego kupować i testować... Ale może komuś się ta informacja przyda?

Pozdrawiam

Klusownik
Posty: 10
Rejestracja: 19 maja 2018, 21:13
Auto: Kzj 959
Kontakt:

Re: maglownica -regenerować czy używka

Post autor: Klusownik »

Właśnie tego chinolka NTY zaszczepiłem do mojej Andzi w czerwcu 2020.Tak po prawdzie w desperacji bo stara ciekła już niemiłosiernie.Dałem coś ok800zl.Zmieniłem tylko końcówki i drążki na555.Andziaa śmiga ,lekki teren ryby ,grzyby i do pracy po prawdzie zawias oryginał bez motania. .Fajnie było by zapodac oryginał ale ta cena .Nie wiem ile wytrzyma ale jeśli ze 3 lata to kupię druga parę godzin roboty i dalej jazda .Bardziej opłaca mi się to niż pchać kasę w niepewne używki albo regenerować.

Awatar użytkownika
Mirekk
Klubowicz
Posty: 665
Rejestracja: 12 wrz 2017, 21:46
Auto: KZJ95, A6 Allroad
Kontakt:

Re: maglownica -regenerować czy używka

Post autor: Mirekk »

Pisz jak będziesz miał jakieś spostrzeżenia. Temat dla wszystkich na pewno interesujący.

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8299
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: maglownica -regenerować czy używka

Post autor: Rokfor32 »

Miałem do czynienia z innym produktem z logiem NTY - pompa wspomagania. Do silnika 2JZ-GTE, tak dokładniej - ale to identyczna pompa jak do wszystkiego innego, ino w postprodukcji optymalizowana pod mocowania innego silnika.

To jest generalnie produkt z bardzo niskiej półki - poza tym że do 2JZ zwyczajnie nie pasował (nie to wydanie pompy, odsadzało koło pasowe na silniku o szerokość paska), brak gwintów w otworach montażowych - to po rozebraniu (bo finalnie poskładałem na starym korpusie nowe elementy tłoczące) totalnie spaprane łożyskowanie - ślizg zamiast igiełek, i w efekcie gigantyczne luzy (nawet w porównaniu z dwudziestoletnim oryginałem).

Całość wyglądała tak - jak by była poskładana z puzzli - w miarę sensownie wykonamy rotor, łopatki czy zawór kontrolny ciśnienia (dało się zainstalować bez scen w ori korpusie) - ale całość włożona do byle jak wykonanego odlewu korpusu.

Może maglownice dla tego brandu robił kto iny - czas pokaże :wink:

michal771
Posty: 48
Rejestracja: 10 lip 2017, 19:18
Auto: Land Cruiser 90 J95
Kontakt:

Re: maglownica -regenerować czy używka

Post autor: michal771 »

ja też ostatnio wymianiałem maglownice i właśnie taką NTY kupiłem na allegro,końcówki tylko wymieniłem na 555,zawieszenie podniosłem 2 cale-nowe sprężyny2''+ i amory 2''+ i narazie wszystko chodzi ok.tak jak kolega wyżej pisał nawet jak wytrzyma 2-3 lata to i tak ok.a i mam 2 lata gwarancji :)

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8299
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: maglownica -regenerować czy używka

Post autor: Rokfor32 »

Kibicuję - bo już kilka razy miałem w łapkach takie po "regeneracji" - i była to kasa wywalona bez sensu.

Klusownik
Posty: 10
Rejestracja: 19 maja 2018, 21:13
Auto: Kzj 959
Kontakt:

Re: maglownica -regenerować czy używka

Post autor: Klusownik »

Ok.jesli coś się będzie dziać złego dam kolegom znać.Ale w tej cenie to trzeba potraktować magiel jak klocki czy tarcze dwa trzy sezony i wymiana. Pewnie jest zrobiona z gownolitu ale pchanie się w 20 letnie uzywki bezsens .I tu pytanie do doświadczonych kolegów cz oryginał z aso za ok 5 tysi jest już poprawiony to znaczy czy nie zacznie cieknac po paru latach .Wtedy taki wydatek ma sens jeśli autko zostaje na dożywocie.

Rolin
Posty: 377
Rejestracja: 25 lis 2017, 09:27
Auto: J95 1KD-FTV
Kontakt:

Re: maglownica -regenerować czy używka

Post autor: Rolin »

Z tego co kojarzę to nie było żadnych poprawek, magiel leci bo taka jest jego konstrukcja. Swoją drogą, czym się różni konstrukcja od tego z J12? Tam chyba nie ma takich problemów.

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8299
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: maglownica -regenerować czy używka

Post autor: Rokfor32 »

Ten z J12 jest tak mniej więcej półtora raza grubszy :wink:

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8299
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: maglownica -regenerować czy używka

Post autor: Rokfor32 »

Poza tym - wpływ ma również geometria całego zawiasu. Mały wykład by z tego wyszedł, żeby dokładnie wyjaśnić temat komuś - kto nie siedzi w temacie takich konstrukcji - ogólnie więc - poza tym, że w J9 listwa (i tłok wspomagający) są cienkie - to ustawienie względem zwrotnic powoduje powstawanie dosyć dużych sił prostopadłych do osi listwy - temu się ślizgi (a potem listwa) wycierają względnie szybko.

Rolin
Posty: 377
Rejestracja: 25 lis 2017, 09:27
Auto: J95 1KD-FTV
Kontakt:

Re: maglownica -regenerować czy używka

Post autor: Rolin »

Ok, to teraz wystarczy zapodać układ do J9 z J12 i po temacie :D da się, prawda ? 8)

Awatar użytkownika
Mirekk
Klubowicz
Posty: 665
Rejestracja: 12 wrz 2017, 21:46
Auto: KZJ95, A6 Allroad
Kontakt:

Re: maglownica -regenerować czy używka

Post autor: Mirekk »

Nie da się.

Rolin
Posty: 377
Rejestracja: 25 lis 2017, 09:27
Auto: J95 1KD-FTV
Kontakt:

Re: maglownica -regenerować czy używka

Post autor: Rolin »

Wiem, już o tym było ale miałem nadzieję, że się jednak coś zmieniło :wink:

ODPOWIEDZ