smar do przegubów wewnętrznych - ilość

Moderator: luk4s7

PJX
Posty: 54
Rejestracja: 24 cze 2020, 23:32

smar do przegubów wewnętrznych - ilość

Post autor: PJX »

Cześć,

Być może już było ale nie znalazłem odpowiedzi na forum:

Będę wymieniał uszkodzoną osłonę wewnętrzną przedniej półosi. Pójdzie używka OEM w idealnym stanie z "półki garażowej".
Nie można kupić odrębnie brązowego smaru OEM (tak mi powiedzieli w ASO) wiec pozostaje chyba smar do przegubów GKN czy Febi pakowany w woreczki 80, 90 czy 120 g. Jeśli dostępny jest inny, sprawdzony, dobry smar to please o podpowiedź 8)

Proszę doświadczonych praktyków o poradę ile gramów zapodać w przegub/manszetę aby nie przesadzić ale też aby nie było za mało?

pozdrawiam Piotr

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18021
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: smar do przegubów wewnętrznych - ilość

Post autor: kylon »

Ja np nie potrafię powiedzieć. W życiu nie przeliczałem na gramy. Odpal sobie dowolny film na Youtube ;-)

PJX
Posty: 54
Rejestracja: 24 cze 2020, 23:32

Re: smar do przegubów wewnętrznych - ilość

Post autor: PJX »

Krzysztof,
filmiki na Youtube obejrzane - tam są tylko zewnętrzne przeguby, jedni pakują do przegubu, inni do manszety:).. W większości maja woreczek z zestawu. Filmiki takie bardzo amatorskie a ja chciałbym zrobić trochę lepiej aby nie leżeć pod autem np nad morzem Jońskim.
Zakładam, że jest różnica w ilości miedzy np Aygo a LC gdyż gabaryty tych przegubów są inne..
Mój "mini doktorat" dotyczy przegubu wewnętrznego, gdzie są łożyska igiełkowe i nie bez przyczyny Toyota czy Honda daje fabrycznie "płynną, brązową zupe" ( aby nie nazwać inaczej:) tak by dobrze te igiełki smarować i chłodzić ten zestaw.
Rozumiem, że u Ciebie w firmie przy wymianie masz kompletny zestaw OEM/ TT więc chłopaki nie mają się nad czym zastanawiać. Jak możesz to poradź jaki smar zastosować bo te z woreczków są chyba dedykowane do zewnętrznych przegubów z kulkami.
pozdrawiam
Piotr

ODPOWIEDZ