J9 zablokowany pas tylnej kanapy

Moderator: luk4s7

macies
Posty: 27
Rejestracja: 18 sty 2022, 21:26

J9 zablokowany pas tylnej kanapy

Post autor: macies »

Witam mam problem z zablokowany pas tylnej kanapy, czy można to jakoś rozebrać i naprawić ?

Awatar użytkownika
zombi
Posty: 704
Rejestracja: 17 mar 2014, 20:48
Auto: kzj95

Re: J9 zablokowany pas tylnej kanapy

Post autor: zombi »

można, prosty temat. Robiłem w trasie na szybko.

macies
Posty: 27
Rejestracja: 18 sty 2022, 21:26

Re: J9 zablokowany pas tylnej kanapy

Post autor: macies »

a można wiecej szczegółow co tam sie mogło podziać

tony.zielony
Posty: 18
Rejestracja: 04 lut 2022, 17:22

Re: J9 zablokowany pas tylnej kanapy

Post autor: tony.zielony »

Takowa kuleczka lub wałeczek nie pamiętam dokładnie, się tam ci przemieściła w mechaniźmie i nie wróciła do swojej pozycji. Ja rozebrałem mechanizm i wyczyściłem. Jak narazie jest ok.
Zdaje się że ten mechanizm blokuje ci pas w przypadku dachowania lub przewrotki. Nie jestem ekspertem ale jeśli masz tam pirotechnikę to nie ruszaj bez poważniejszego zgłębienia tematu. Na przedzie są napinacze pirotechniczne, u mnie tył jest bez napinaczy. W każdym razie takie przeczyszczenie jak narazie zdało egzamin. Nie wiem na długo ;) Nigdy wcześniej nie rozbierałem mechanizmu pasa ale miałem ten sam problem. Skończyło się na rozebraniu plastików w bagażniku wymianie wszystkich kołków i wyciszeniem matą butylową... tak przy okazji niedziałającego pasa 😉

macies
Posty: 27
Rejestracja: 18 sty 2022, 21:26

Re: J9 zablokowany pas tylnej kanapy

Post autor: macies »

No niestety rozebrałem to wszystko nasmarowalem. Brałem pod uwagę żeby mechanizm kręcił tak samo jak w drugim pasie. Niestety efekt jest taki że czasem się blokuje a czasem nie. Chyba czas wyrzucić to i kupić jakąś używkę.

wlodi4
Posty: 11
Rejestracja: 05 sty 2021, 07:06

Re: J9 zablokowany pas tylnej kanapy

Post autor: wlodi4 »

Dzień dobry wszystkim , mam taki problem , kupiłem pas na wymianę, zwinąłem go do końca i ....nie mogę go rozwinąć....Czy ktoś mi może podpowiedzieć jak go teraz rozwinąć do montażu ? Vzy jest tam jakas zapadka ?

macies
Posty: 27
Rejestracja: 18 sty 2022, 21:26

Re: J9 zablokowany pas tylnej kanapy

Post autor: macies »

no niestety m usisz to rozebrac ale uwazaj dokladnie zeby zlozyc tak jak bylo spowrotem.

Awatar użytkownika
Mirekk
Klubowicz
Posty: 665
Rejestracja: 12 wrz 2017, 21:46
Auto: KZJ95, A6 Allroad
Kontakt:

Re: J9 zablokowany pas tylnej kanapy

Post autor: Mirekk »

Pas, żeby prawidłowo działał, musi być dokładnie w tej pozycji, jak jest montowany w samochodzie.
Zanim go rozbierzesz, załóż go w miejsce montażu. Może się rozwinie bez rozbierania.

ODPOWIEDZ