Problem z odpaleniem kzte

Moderator: luk4s7

Jacek66
Posty: 19
Rejestracja: 16 cze 2020, 13:58

Problem z odpaleniem kzte

Post autor: Jacek66 »

Witam. Od pewnego czasu pojawił się problem z odpaleniem zimnej. Ale po kolei. Kontrolka grzania świec żarowych zapala się na bardzo krótki czas , podłączyłem świece na krótko z akumulatora , po ok 10-15 sekundach pali bez problemu ale kopci na biało, po chwili dymienie ustaje, ciepła pali bez problemu. Iskrzenie po podłączeniu świec do akumulatora takie sobie. Pytanie na co byście postawili? Nie grzeją wszystkie, wyłącznik termiczny , wtryski, pompa, czy coś innego. A , razem z problemem pojawił się czek.

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8346
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: Problem z odpaleniem kzte

Post autor: Rokfor32 »

Pierwsze - odczytaj kod błędu.

Drugie - usuń wskazaną usterkę.

Najczęściej problem tego typu robi regulator kąta wtrysku w pompie - ale niekoniecznie. Temu najpierw odczyt kodu. Mogą też być oczywiście popalone świece - ale one się nie zgłaszają jako błąd ECU.

Jacek66
Posty: 19
Rejestracja: 16 cze 2020, 13:58

Re: Problem z odpaleniem kzte

Post autor: Jacek66 »

Które piny połączyć w kości diagnostycznej? Chyba mogę trochę pojeździć ?

Jacek66
Posty: 19
Rejestracja: 16 cze 2020, 13:58

Re: Problem z odpaleniem kzte

Post autor: Jacek66 »

Ile kosztują wtryski do tego silnika?

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8346
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: Problem z odpaleniem kzte

Post autor: Rokfor32 »

Te same co w każdym innym - E1 i TE1.

Te wtryskiwacze się normalnie odnawia - czyli przez wymianę końcówek rozpylających i wyrównanie ciśnienia otwarcia.

RAT
Posty: 638
Rejestracja: 02 lis 2015, 14:38

Re: Problem z odpaleniem kzte

Post autor: RAT »

Jak ja się interesowałem z 3 lata temu wymianą końcówek wtrysków to Denso powiedzieli mi chyba po 250-300 zł za sztukę + robocizna .

Testowali je na współczesnych maszynach w Bosch serwisie było dla nich wszystko ok i super( nie polecam :) ) . dopiero jak trafiłem do starego Pompiarza to on stwierdził że 2 wtryski się zawieszają , wyczyścił i wszystko skończyło się dobrze i nie drogo :)

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8346
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: Problem z odpaleniem kzte

Post autor: Rokfor32 »

Końcówki, plus taki, prosty tester: https://allegro.pl/oferta/probnik-wtrys ... 9334760405 i można się samemu pobawić w ustawianie (do tego trza jeszcze podkładki kalibrowane - są dostępne przez aso lub uniwersalne), i mikrometr do pomiaru grubości już posiadanych we wtryskiwaczach.

Żeby sprawdzić czy posiadane wtryskiwacze sa w porządku - starczy solo taki tester, i dane z manuala serwisowego, jakie ma być ciśnienie otwarcia wtryskiwacza.

A - jeżli ktoś by se taki tester zamiarował jedynie dla siebie, i pod test tylko wtryskiwaczy stełociśnieniowych - to warto wymienić manometr na taki do 250 bar.

Jacek66
Posty: 19
Rejestracja: 16 cze 2020, 13:58

Re: Problem z odpaleniem kzte

Post autor: Jacek66 »

Czek mruga : 1 długi i trzy razy po dwa krótkie co to za bład

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8346
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: Problem z odpaleniem kzte

Post autor: Rokfor32 »

Żaden.

Kody migowe są dwucyfrowe, i się zapętlają. Najpierw pogrzeb za instrukcją, jak się je poprawnie odczytuje.

Albo stary tester fabryczny - dekoduje je bez problemu, dla roczników mniej więcej od '98 daje też podgląd livedata.

Jacek66
Posty: 19
Rejestracja: 16 cze 2020, 13:58

Re: Problem z odpaleniem kzte

Post autor: Jacek66 »

Problem rozwiązany, odpadły przewody od czujnika temperatury za filtrem oleju.

ODPOWIEDZ