Lift 2 cale altwrnatywa dla gotowych zestawow

Moderator: luk4s7

Ariusz
Posty: 23
Rejestracja: 22 sty 2020, 23:33
Auto: TLC Colorado j90
Kontakt:

Lift 2 cale altwrnatywa dla gotowych zestawow

Post autor: Ariusz »

Witam!
Zabieram się do liftu 2"
Na rynku sa dostępne zestawy w granicach od 1000- 1500gbp. W Polsce mozna dostać w podobnej cenie.
Zastanawiam się czy jest jakaś alternatywa czyli czy jestem w stanie dopasować sprężyny i amortyzatory od innych samochodów, które mogą być w niższych cenach Mam informacje ze mozna zalozyc sprężyny od lc80 przod I zalozyc na tyl lc95.
Nie wiem czy to ktos tak juz robil, próbował, czy jest opcja tańszego liftu czy nie bawic sie i zamowic caly zestaw.
Planowo chce 2cale na zawieszeniu i 2 cale podkładki.
Obecnie mam 32 cale opony ktore mi strasznie tra na wykrzyzu( skutkiem tego zmielilem dyfer i mechanizm blokady, wiecej takich przygod nie chce;)
Macie pomysły?
Dzieki

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Lift 2 cale altwrnatywa dla gotowych zestawow

Post autor: kylon »

Hamulce też zakładasz tańsze dopasowując od innych aut?
Eeech.

Rolin
Posty: 377
Rejestracja: 25 lis 2017, 09:27
Auto: J95 1KD-FTV
Kontakt:

Re: Lift 2 cale altwrnatywa dla gotowych zestawow

Post autor: Rolin »

Lift 2" a nawet 100" nie rozwiąże Ci problemu zmielenia napędu...

stasik
Posty: 274
Rejestracja: 09 sty 2021, 21:42
Auto: KDJ95

Re: Lift 2 cale altwrnatywa dla gotowych zestawow

Post autor: stasik »

A co ma ocieranie do zmielenia dyfra? Nie rozumiem.

Sam ma w seryjnej 95 opony 32" (BFG MT KM3 265-75-16) i czasem ocierały z przodu przy ostrym skręcie o plastikowe nadkole, ale to kwestia użycia opalarki i szmaty lub blachowkrętów do wymodelowania plastiku. Z tyłu nic nie ociera nawet przy skrajnych wykrzyżach.

Podnoszenie J9 jest bezcelowe - poświęciłem mnóstwo czasu i przegrzebałem całe to forum i nie znalazłem odpowiedzi dlaczego miałbym to zrobić. Założenie opon 33" (np. 255-85-16) spowoduje częste problemy z maglownicą, czyli i tak trzeba zostać przy 32". Lift nie zwiększy w takim wypadku prześwitu pod gruszką dyfra, a tylko zwiększy ryzyko urwania sworznia i położenia przedniego koła na płasko pod autem. A przy jakichś amatorskich rzeźbach przy lifcie to ryzyko urasta do poziomu pewności absolutnej.

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Lift 2 cale altwrnatywa dla gotowych zestawow

Post autor: kylon »

Jak masz za duże koło i np opony typu Simex to na wykrzyżu lub chopce kostka łapie budy i jest trach ;-)

Awatar użytkownika
sebastian44
Posty: 2141
Rejestracja: 01 lis 2009, 18:23
Auto: była BJ73, była KZJ95, aktualnie TRJ120
Kontakt:

Re: Lift 2 cale altwrnatywa dla gotowych zestawow

Post autor: sebastian44 »

Moim zdaniem lift w J95 robi świetną robote, pod warunkiem że dobrze zrobiony. Prześwit pod gruszką to nie wszystko, liczy sie też odleglosc całej budy, zbiornika i zderzaków od gleby. Do tego dochodzi znacznie lepsza amortyzacja i wrazenia z jazdy po dziurach ktore zmieniaja kompletnie odczucia z jazdy.

Awatar użytkownika
gobio
Posty: 115
Rejestracja: 19 lut 2014, 14:58
Auto: KDJ90
Kontakt:

Re: Lift 2 cale altwrnatywa dla gotowych zestawow

Post autor: gobio »

sebastian44 pisze:
07 paź 2021, 13:07
Moim zdaniem lift w J95 robi świetną robote, pod warunkiem że dobrze zrobiony. Prześwit pod gruszką to nie wszystko, liczy sie też odleglosc całej budy, zbiornika i zderzaków od gleby. Do tego dochodzi znacznie lepsza amortyzacja i wrazenia z jazdy po dziurach ktore zmieniaja kompletnie odczucia z jazdy.
Uważam tak samo jak Sebastian .Mam od 8 lat lift 2" i jestem mega zadowolony. Albania i inne kraje gdzie po kamolach trzeba jechać zaliczona bez strat.

stasik
Posty: 274
Rejestracja: 09 sty 2021, 21:42
Auto: KDJ95

Re: Lift 2 cale altwrnatywa dla gotowych zestawow

Post autor: stasik »

Fakt, seryjny zawias trzęsie niemiłosiernie ;-) Ale za to nie osiada przy załadowaniu po dach i nie generuje zwiększonych problemów z trwałością elementów podwozia. No i przede wszystkim - lift w J9 zmniejsza wykrzyż, chyba że ktoś zastosuje przednie zawieszenie long travel jak Szulbor w swoim 4Runnerze, lub coś równie zaawansowanego i to najlepiej z opuszczeniem dyfra włącznie. Kwestia uwarunkowań geometrycznych IFS i tyle.

stasik
Posty: 274
Rejestracja: 09 sty 2021, 21:42
Auto: KDJ95

Re: Lift 2 cale altwrnatywa dla gotowych zestawow

Post autor: stasik »

kylon pisze:
07 paź 2021, 12:26
Jak masz za duże koło i np opony typu Simex to na wykrzyżu lub chopce kostka łapie budy i jest trach ;-)
Takie zdarzenie w przypadku J9 i kół 32" oznacza, że samochód jest krzywy jak diabli.

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Lift 2 cale altwrnatywa dla gotowych zestawow

Post autor: kylon »

A może ma np duże ET na minusie ;-)

stasik
Posty: 274
Rejestracja: 09 sty 2021, 21:42
Auto: KDJ95

Re: Lift 2 cale altwrnatywa dla gotowych zestawow

Post autor: stasik »

Hmmm... Racja. Milcząco założyłem, że jeżeli ktoś bierze się za takie zmiany to troglodytą technicznym raczej nie jest ;-)

Ariusz
Posty: 23
Rejestracja: 22 sty 2020, 23:33
Auto: TLC Colorado j90
Kontakt:

Re: Lift 2 cale altwrnatywa dla gotowych zestawow

Post autor: Ariusz »

Dobra panowie bo sie widze zle określiłem za co przepraszam.
Pogrzebalem,poszukalem i wyszlo ze zamiast kupowania gotowych kitow dopasuje sobie sprężyny i amortyzatory sam( to mialem na myśli - towar sygnowany toyota jest niestety tu drogi) postawilem na peddersa monroe.
Pedders 7469
Pedders 7768
Monroe d8433
Monroe d8345

Do tego dystanse na panchard rod i w drogę!
Graty przyjadą we wtorek, zakladam w nast weekend. Dam znac bo tydzien później jade w teren


Kolega wyzej zasugerował ze lift nie pomoże na wykrzyzu?
Same sprezyny tak ale amortyzatory ze sprężynami chyba jednak coś dadzą, chybaze sie myle..
Doksztalce sie chetnie! Jestem nowy w temacie

Ariusz
Posty: 23
Rejestracja: 22 sty 2020, 23:33
Auto: TLC Colorado j90
Kontakt:

Re: Lift 2 cale altwrnatywa dla gotowych zestawow

Post autor: Ariusz »

gobio pisze:
07 paź 2021, 14:35
sebastian44 pisze:
07 paź 2021, 13:07
Moim zdaniem lift w J95 robi świetną robote, pod warunkiem że dobrze zrobiony. Prześwit pod gruszką to nie wszystko, liczy sie też odleglosc całej budy, zbiornika i zderzaków od gleby. Do tego dochodzi znacznie lepsza amortyzacja i wrazenia z jazdy po dziurach ktore zmieniaja kompletnie odczucia z jazdy.
Uważam tak samo jak Sebastian .Mam od 8 lat lift 2" i jestem mega zadowolony. Albania i inne kraje gdzie po kamolach trzeba jechać zaliczona bez strat.
Ja sie wybieram do Albanii za rok. Ruszam z uk
Szykowales jakos specjalnie samochod?

Awatar użytkownika
gobio
Posty: 115
Rejestracja: 19 lut 2014, 14:58
Auto: KDJ90
Kontakt:

Re: Lift 2 cale altwrnatywa dla gotowych zestawow

Post autor: gobio »

Nie będziemy zaśmiecać tematu. Wysłałem na priv.

stasik
Posty: 274
Rejestracja: 09 sty 2021, 21:42
Auto: KDJ95

Re: Lift 2 cale altwrnatywa dla gotowych zestawow

Post autor: stasik »

Ariusz pisze:
08 paź 2021, 00:10
Kolega wyzej zasugerował ze lift nie pomoże na wykrzyzu?
Same sprezyny tak ale amortyzatory ze sprężynami chyba jednak coś dadzą, chybaze sie myle..
Doksztalce sie chetnie! Jestem nowy w temacie
Lift zmienia tylko położenie, nazwijmy to, zerowe przedniego zawieszenia, a przeguby zaczynają pracować pod kątem. Natomiast ich maksymalne wychylenie w dół pozostaje bez zmian. Musiałbyś albo obniżyć przedniego dyfra, albo zastosować dłuższe półosie (przypadek zawieszenia long travel). No a w przypadku J9 dodatkowo pozostaje jeszcze kwestia kąta pracy sworznia i ryzyko jego zerwania skutkiem czego koło kładzie się elegancko płasko pod samochodem. Dlatego właśnie lift J9 jest mało sensowny, a zrobiony byle jak niebezpieczny.

ODPOWIEDZ