budowa reduktora

Moderator: luk4s7

stasik
Posty: 274
Rejestracja: 09 sty 2021, 21:42
Auto: KDJ95

budowa reduktora

Post autor: stasik »

Ostatnio przy okazji problemów ze skrzynią mój mechanik zaproponował sprawdzenie reduktora. Szczęśliwie ten jest w niezłym stanie, ale przy okazji go sobie obejrzałem. Problem w tym, że nic nie widać! Jest wałek na wejściu, potem tajemnicza walcowa puszka, z której wyłażą współosiowo 2 wałki: zewnętrzny zaopatrzony w koło zębate do napędu łańcucha napędzającego wałek przedniego napędu i wewnętrzny do napędu tyłu. Właściwy mechanizm różnicowy jest w tej puszcze... Ma ktoś schemat jak to wygląda? Pewnie przekładnia planetarna, ale co za mechanizm różnicowy się w tym kryje?
Pytam z czystej inżynierskiej ciekawości ;-)

Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3389
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

budowa reduktora

Post autor: luk4s7 »

Nic tam planetarnego - łańcuch jak w rowerach Poważnie.
Schematów jest w necie sporo ale że nie jestem pewien który to niech się mądrzejsi wypowiedzą.

stasik
Posty: 274
Rejestracja: 09 sty 2021, 21:42
Auto: KDJ95

Re: budowa reduktora

Post autor: stasik »

Owszem łańcuch jest, ale nie w puszce ;-) No i nie taki jak w rowerach, jakoś nie umiem sobie wyobrazić wielorzędowego łańcucha w rowerze :D

stasik
Posty: 274
Rejestracja: 09 sty 2021, 21:42
Auto: KDJ95

Re: budowa reduktora

Post autor: stasik »

No dobra, zmobilizowałeś mnie, wujek google pomógł :-)

To będzie to:
https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q ... A1y875vFx7
strony 18-21 i 25-28
Przy okazji można poczytać o Torsenie i LSD.

Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3389
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

Re: budowa reduktora

Post autor: luk4s7 »

No to moja osoba - pierwszego (bo jedynego) moderatora tego forum, w uznaniu wielosekundowego wysiłku umienia w internety, oficjalnie przyznaje Twojej osobie zaszczytny tytuł jak poniżejObrazek

Obrazek

ODPOWIEDZ