Tuleje wahaczy przednich - jakie?

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
megadeth
Posty: 15
Rejestracja: 15 maja 2017, 10:22
Auto: KZJ 95' 98
Kontakt:

Re: Tuleje wahaczy przednich - jakie?

Post autor: megadeth »

Wymieniałem parę dni temu tuleje górnych wahaczy, ze względu na ich nadmierne zużycie diagnosta nie chciał podbić nam przeglądu. Stare nie dawały się szczególnie we znaki. Były wcześniej założone Febi i wytrzymały ok 45 tys km, czy to dużo? Nie wiem.
Założone są obecnie Whiteline W53529 wykonane są z poliuretanu, działa bez zastrzeżeń. Wystarczą na dłużej.

michal771
Posty: 48
Rejestracja: 10 lip 2017, 19:18
Auto: Land Cruiser 90 J95
Kontakt:

Re: Tuleje wahaczy przednich - jakie?

Post autor: michal771 »

witam kolegów
mam pytanie odnośnie tych tuleji z NOLATHANE
wymieniłem prawie dwa lata temu całe zawieszenie w J95 i wszadziłem właśnie te tuleje.
auto nie jest katowane w jakimś cięzkim terenie,więcej używane na asfalcie niż w terenie.
wczoraj miałem auto u mechanika z innym problemem i właśnie zauważył że w dolnym przednim wachaczu jedna tuleja ma już bardzo duży luz i jedna z górnego wachacza.
jest to możliwe że po niecałych dwóch latach sie te tuleje zużyły?

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Tuleje wahaczy przednich - jakie?

Post autor: kylon »

Raczej bym szukał innej przyczyny. Wymieniam tego bardzo dużo. Sprzedaję również. W zasadzie brak problemów. Czasem się trafi zły montaż lub montaż tulei w wybite wahacze w jajo.

michal771
Posty: 48
Rejestracja: 10 lip 2017, 19:18
Auto: Land Cruiser 90 J95
Kontakt:

Re: Tuleje wahaczy przednich - jakie?

Post autor: michal771 »

montaż był dobry.nie da sie tego zle założyć.
pisałem już do NOLATHANE w australi i tez są zdziwieni.
mam wysłac zdjęcia i rachunki(bo zamawiałem te tuleje z odziału w angli) i chyba będzie wymiana.
ale sie zastanawiam czy tego nie olać i kupić oryginalnych z toyoty.

stasik
Posty: 274
Rejestracja: 09 sty 2021, 21:42
Auto: KDJ95

Re: Tuleje wahaczy przednich - jakie?

Post autor: stasik »

Lift + polibusze + przebieg. Wbrew pozorom zwykłe EPDMowe są trwalsze niż PUR.

lipek
Posty: 62
Rejestracja: 18 sie 2020, 14:00
Auto: KZJ95 3.0D automat

Re: Tuleje wahaczy przednich - jakie?

Post autor: lipek »

Cześć,
podłączę się do tematu bo właśnie też mnie czeka wymiana. Wydaje się że najlepiej jest wymienić wszystkie za jednym zamachem. Znalazłem taki zestaw https://mpbs.pl/Podstawowy-zestaw-tulei ... 1-PZ-p3144 - czy macie na jego temat jakieś zdanie? Czy lepiej jednak Nolathane?
@kylon:
Czy Nolathane też ma jakieś kompletne zestawy? bo w sklepie widziałem tylko góra/dół przód/tył. I czy znana jest ich twardość (nie widziałem tej informacji)?

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Tuleje wahaczy przednich - jakie?

Post autor: kylon »

Polibushe Nolathane i oryginalne gumy górnych i dolnych wahaczy są z tulejami do wciśnięcia w wahacz a tu ich nie ma. Zapomnij. Ostatnio mieliśmy przypadek zwrotu Nolathana ponieważ montujący mechanik stwierdził, że są złe bo nie wchodzą palcami w wahacz. Pan jest chyba dalej na etapie resorów od Żuka. No ale cóż. Zakładam ich ogromne ilości. Nie mam problemów.

ODPOWIEDZ