Regeneracja zawiasów

Moderator: luk4s7

Voytek
Posty: 10
Rejestracja: 12 lis 2020, 21:17

Regeneracja zawiasów

Post autor: Voytek »

Hej , nie znalazłem wątku w wyszukiwarce - pytanie macie pomysł kto w Warszawie regeneruje zawiasy tylnych drzwi ?
Ewentualnie gdzie dostępne są nowe w rozsądnej cenie - u mnie 5 drzwi sle to chyba bez znaczenia .
pozdrawiam Voytek

Voytek
Posty: 10
Rejestracja: 12 lis 2020, 21:17

Re: Regeneracja zawiasów

Post autor: Voytek »

Wyraziłem się nieprecyzyjnie - oczywiście chodzi mi o zawiasy tylnej klapy / drzwi

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Regeneracja zawiasów

Post autor: kylon »

Może Ci to zrobić każdy dobry ślusarz z odpowiednim parkiem maszynowym ale chyba wolałbym nowe. My robimy regenerację zawiasów do J4 właśnie tylnych drzwi i nie wychodzi wcale tanio. Niestety w tym przypadku nowych nie mogę kupić.

Voytek
Posty: 10
Rejestracja: 12 lis 2020, 21:17

Re: Regeneracja zawiasów

Post autor: Voytek »

kylon pisze:
13 lis 2020, 07:35
Może Ci to zrobić każdy dobry ślusarz z odpowiednim parkiem maszynowym ale chyba wolałbym nowe. My robimy regenerację zawiasów do J4 właśnie tylnych drzwi i nie wychodzi wcale tanio. Niestety w tym przypadku nowych nie mogę kupić.
A Wy u siebie macie dostępne te zawiasy ? Też wolałbym nowe , ale jeszcze nie wiem gdzie szukać , po Jeepach to moja pierwsza LC :D

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Regeneracja zawiasów

Post autor: kylon »

Dziś nawet chłopaki zamykają zamówienie z Arabowa.
Biuro@wyprawa4x4.pl

Voytek
Posty: 10
Rejestracja: 12 lis 2020, 21:17

Re: Regeneracja zawiasów

Post autor: Voytek »

kylon pisze:
13 lis 2020, 10:30
Dziś nawet chłopaki zamykają zamówienie z Arabowa.
Biuro@wyprawa4x4.pl
Puściłem mailem mam nadzieję że jeszcze nie za późno - kiedy mogą być i jaka cena ?

TYTUS
Posty: 15
Rejestracja: 09 maja 2015, 09:29

Re: Regeneracja zawiasów

Post autor: TYTUS »

Wszystko zależy jak bardzo rozwalony jest stary zawias. Jeżeli trzpień zawiasu nie jest zniekształcony lub wytarty, możesz spróbować dopasować odpowiednią tuleję ślizgową (do dostania w sklepach z łożyskami). Ja zregenerowałem w ten sposób swój stukający zawias. Trzpień jest z cholernie twardego materiału, więc zazwyczaj najpierw wyrabia się jarzmo zawiasu. U mnie tak było. Ale luzy, gdy już się pojawią, rozwalają cały zawias, dlatego warto szybko to zrobić. Trzeba precyzyjnie rozwiercić otwory w jarzmie aby wprasować tuleję, wbić trzpień i po sprawie... Oryginalnie tam też jest tuleja samosmarowna i to ona się najpierw wyrabia. Ja zamontowałem cieniuteńką tuleję aluminiową i przez ponad dwa lata był spokój. Jednak otwór wykonałem mało precyzyjnie- lekkie zjajowacenie widoczne było gołym okiem. Gdybym zamiast wiercić ręcznie oddał jarzmo do precyzyjnego rozwiercenia i wprasował ciut grubszą tuleję, myślę że miałbym spokój na dłuuugo. W każdym razie tuleje kosztują po parę zł, nowy zawias w ASO prawie 800zł(o ile dobrze pamiętam) a za używany też trzeba trochę zapłacić, chociaż używany już masz... Warto zaryzykować.

Voytek
Posty: 10
Rejestracja: 12 lis 2020, 21:17

Re: Regeneracja zawiasów

Post autor: Voytek »

TYTUS pisze:
26 lis 2020, 16:49
Wszystko zależy jak bardzo rozwalony jest stary zawias. Jeżeli trzpień zawiasu nie jest zniekształcony lub wytarty, możesz spróbować dopasować odpowiednią tuleję ślizgową (do dostania w sklepach z łożyskami). Ja zregenerowałem w ten sposób swój stukający zawias. Trzpień jest z cholernie twardego materiału, więc zazwyczaj najpierw wyrabia się jarzmo zawiasu. U mnie tak było. Ale luzy, gdy już się pojawią, rozwalają cały zawias, dlatego warto szybko to zrobić. Trzeba precyzyjnie rozwiercić otwory w jarzmie aby wprasować tuleję, wbić trzpień i po sprawie... Oryginalnie tam też jest tuleja samosmarowna i to ona się najpierw wyrabia. Ja zamontowałem cieniuteńką tuleję aluminiową i przez ponad dwa lata był spokój. Jednak otwór wykonałem mało precyzyjnie- lekkie zjajowacenie widoczne było gołym okiem. Gdybym zamiast wiercić ręcznie oddał jarzmo do precyzyjnego rozwiercenia i wprasował ciut grubszą tuleję, myślę że miałbym spokój na dłuuugo. W każdym razie tuleje kosztują po parę zł, nowy zawias w ASO prawie 800zł(o ile dobrze pamiętam) a za używany też trzeba trochę zapłacić, chociaż używany już masz... Warto zaryzykować.
Kupiłem u Kylona nowy komplet zdecydowanie taniej niż w ASO - dzięki , teraz jest przyjemna cisza :D . Stare spróbuję zregenerować w sposób jakim zregenerowano mi zawiasy w Patrolu. Mianowicie użyto miedzianej , lub mosiężnej tulei i ona ładnie się układa w otworach zawiasu . Muszę tylko odgrzebać gdzie to wysyłałem .BTW nie sądziłem że luźny zawias daje taki efekt akustyczny -byłem pewien że mam wywalony zawias lub luźną budę

Rolin
Posty: 377
Rejestracja: 25 lis 2017, 09:27
Auto: J95 1KD-FTV
Kontakt:

Re: Regeneracja zawiasów

Post autor: Rolin »

Tak z ciekawości, czy zużyte zawiasy klapy, poza jak zakładam problemem z zamykaniem , objawiają się jeszcze w jakiś szczególny sposób? Pytam bo z tyłu auta czasem dobiegają dziwne dźwięki, coś jakby rezonans, a nie miałem jeszcze czasu zlokalizować problemu. Co prawda klapa zamyka się bez problemów i możliwe, że muszę szukać gdzie indziej.

Voytek
Posty: 10
Rejestracja: 12 lis 2020, 21:17

Re: Regeneracja zawiasów

Post autor: Voytek »

Rolin pisze:
07 gru 2020, 16:49
Tak z ciekawości, czy zużyte zawiasy klapy, poza jak zakładam problemem z zamykaniem , objawiają się jeszcze w jakiś szczególny sposób? Pytam bo z tyłu auta czasem dobiegają dziwne dźwięki, coś jakby rezonans, a nie miałem jeszcze czasu zlokalizować problemu. Co prawda klapa zamyka się bez problemów i możliwe, że muszę szukać gdzie indziej.
U mnie był wyczuwalny luz na zawiasach i przy nierównościach na........ło z tyłu jakby coś się urwało , najpierw szukałem przyczyn pod spodem bo niewierzyłem że luźny zawias może generować taki rumor :P , Po wymianie cisza

Awatar użytkownika
sebastian44
Posty: 2141
Rejestracja: 01 lis 2009, 18:23
Auto: była BJ73, była KZJ95, aktualnie TRJ120
Kontakt:

Re: Regeneracja zawiasów

Post autor: sebastian44 »

W J9 potrafiły sie wybić poduszki miedzy rama a karoserią te ostatnie z tyłu. To generowało hałas na dołach. Ale może to też być cokolwiek innego, również zawiasy.

Jeżeli to klapa to włóż chętnego (lub chętną) do bagażnika i przejedz sie kawałek po dziurach niech zobaczy co generuje dzwięk. Ja tak szukałem co sprzypi w zabudowie ;)

Rolin
Posty: 377
Rejestracja: 25 lis 2017, 09:27
Auto: J95 1KD-FTV
Kontakt:

Re: Regeneracja zawiasów

Post autor: Rolin »

Taki mam plan, tylko teraz chętnego szukam. Obawiam się , że jak poproszę żonę to mogę usłyszeć kilka niecenzuralnych słów :lol:

Awatar użytkownika
sebastian44
Posty: 2141
Rejestracja: 01 lis 2009, 18:23
Auto: była BJ73, była KZJ95, aktualnie TRJ120
Kontakt:

Re: Regeneracja zawiasów

Post autor: sebastian44 »

Moja na to poszła ale nie pożyczę ;) powodzenia!

Awatar użytkownika
waldek_BB
Klubowicz
Posty: 506
Rejestracja: 25 wrz 2013, 12:57
Auto: było: KZJ95
było: GV II 1.9 DDiS
jest: SX4 4x4 ... przynajmniej się nie psuje :)
Kontakt:

Re: Regeneracja zawiasów

Post autor: waldek_BB »

Obawiam się że jedyną osobą którą powinno się wozić w bagażniku w celach innych niż "stosunkowo udane ;) " to Rokfor :D
a on strasznie zarobiony i się opiera :D

Żonę Sebastiana teoretycznie wykluczamy ;) :D

ODPOWIEDZ