KZJ90 - poduszka skrzyni

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
tadeusz84
Posty: 55
Rejestracja: 07 wrz 2020, 09:52
Auto: KZJ90
Kontakt:

KZJ90 - poduszka skrzyni

Post autor: tadeusz84 »

Powoli i stopniowo ogarniam moją 90tkę - troszkę tego jest do zrobienia, i mam do Was pytanie - ponieważ nie znalazłem takiej informacji na forum...
Mianowicie - poduszka skrzyni wygląda na zużytą - czyli się odkleiła guma i lata luźno...
Widzę, że taka poduszka jest do kupienia oryginał:
https://www.wyprawa4x4.pl/poduszka-skrz ... ow-j9.html

Jednak cena 540 zł to troszkę dużo jak za poduszkę - przynajmniej tak mi się wydaje. Czy istnieją jakieś zamienniki lub inna metoda rozwiązania problemu z poduszką? Jakaś regeneracja?

Pozdrawiam!

Awatar użytkownika
tadeusz84
Posty: 55
Rejestracja: 07 wrz 2020, 09:52
Auto: KZJ90
Kontakt:

Re: KZJ90 - poduszka skrzyni

Post autor: tadeusz84 »

Ok - po dłuższych poszukiwaniach znalazłem - są zamienniki:
NTY:
https://allegro.pl/oferta/toyota-12371- ... 9371880718

JAPKO:
https://allegro.pl/oferta/poduszka-siln ... 9501611515

FEBEST:
https://allegro.pl/oferta/toyota-land-c ... 9426320549

Ceny od 90 do 190 zł - ważne, że jest jakaś alternatywa... Pewnie zaraz wszyscy napiszą, że tylko oryginał się do czegokolwiek nadaje - ja jednak uważam, że nawet kiepska nowa będzie jakiś czas lepsza, niż niesprawny oryginał :)... Przemyślę jeszcze temat, i pewnie zamówię któryś z tych zamienników... Wtedy dam znać jak wrażenia.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: KZJ90 - poduszka skrzyni

Post autor: kylon »

Niestety z poduszkami tak jest że zamienniki długo nie wytrzymują :-(

Awatar użytkownika
sebastian44
Posty: 2141
Rejestracja: 01 lis 2009, 18:23
Auto: była BJ73, była KZJ95, aktualnie TRJ120
Kontakt:

Re: KZJ90 - poduszka skrzyni

Post autor: sebastian44 »

Wszystko zależy jak trudna jest wymiana. I czy Ci zależy żeby to sie nie wytłukło nagle na wyjezdzie gdzies daleko od domu.

Pewne rzeczy można kupować w zamienniku, np łączniki stabilizatora czy jakies gumy od niego- bo wymiana jest banalna a nawet jak sie wytłucze nagle to bez tego też można jechać.

Jak jest w przypadku takiej poduszki pod skrzynią- oceń sam.

Awatar użytkownika
tadeusz84
Posty: 55
Rejestracja: 07 wrz 2020, 09:52
Auto: KZJ90
Kontakt:

Re: KZJ90 - poduszka skrzyni

Post autor: tadeusz84 »

Hej

No domyślam się, że zamiennik będzie znacznie odbiegał od oryginału - jednak kosztuje ponad 5 razy taniej... Czy wymiana jest trudna - powiedziano mi że nie, i zajmie koło 15 minut... (oczywiście pewnie jakieś śruby się nie będą chciały odkręcić czy coś, znając moje szczęście :)) - ale to się okaże.

Czy mi to grozi gdzieś daleko od domu? No i tu się pojawia kwestia, do czego kto chce używać samochodu... Ja nie planuje nim wyjeżdżać poza granicę kraju, wykupiłem mu bdb i sprawdzony assistance uprawniający do transportu lawetą we wskazane przeze mnie miejsce bez limitów kilometrów w kraju (to dla mnie podstawa dla każdego z moich aut :))... No i druga sprawa - czy jak się ta poduszka uszkodzi, to czy uniemożliwi dalszą jazdę? Obecnie jest uszkodzona, a samochód jedzie całkiem nieźle...

Kupiłem to autko niedawno - i chcę zrobić w nim wszystkie niezbędne naprawy, ale tak, żeby nie popaść w żadne skrajności i być w stanie zrobić wszystko co trzeba... Nie zamierzam robić liftu, ani używać samochodu w ciężkim terenie - większość to będzie asfalt i czasem drogi polne/szutrowe, czasem jakieś błotko. O ile z wymianą sworzni nie ma co dyskutować, i na dniach zmieniam górne i dolne na "555", tak samo końcówki drążków kierowniczych (tylko tu chyba jakaś inna firma) - to pewne elementy według mnie nie mają aż tak kluczowego znaczenia... Czy się mylę - czas pokaże...

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
sebastian44
Posty: 2141
Rejestracja: 01 lis 2009, 18:23
Auto: była BJ73, była KZJ95, aktualnie TRJ120
Kontakt:

Re: KZJ90 - poduszka skrzyni

Post autor: sebastian44 »

W takim razie myślę że idziesz w słusznym kierunku ;)

Awatar użytkownika
tadeusz84
Posty: 55
Rejestracja: 07 wrz 2020, 09:52
Auto: KZJ90
Kontakt:

Re: KZJ90 - poduszka skrzyni

Post autor: tadeusz84 »

No i poduszka wymieniona (JAPKO) - efekt tąpnięcia podczas zmiany biegów został praktycznie wyeliminowany - jest w jakimś niewielkim stopniu - pewnie to suma wszystkich luzów - ale warto było tą poduszkę wymienić... Potwierdziło się to co pisałem - czyli wymiana prościutka - nawet jeśli zamiennik długo nie wytrzyma - to nie będzie problemu żeby zmienić go ponownie :)

ODPOWIEDZ