Choinka na desce

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
Jake
Moderator
Posty: 2080
Rejestracja: 12 cze 2017, 01:57
Auto: Toyota 4-Runner 3.4 V6 1991
Kontakt:

Re: Choinka na desce

Post autor: Jake »

O Rav4 to juz calkiem nie wiem nic. Przy 1KD-FTV cos tam robilem, ale w Hiluxie i w sumie tylko pierdoly typu oleje, filtry, rozrzad i pompa.
Ogolnie to raczej siedze w motoryzacjia lat 80 i 90. Nowsze silniki po 2000r to z kolei dla mnie wielka nieznana ;)

Darek_LC_J95
Posty: 296
Rejestracja: 11 mar 2019, 19:55
Auto: Toyota Land Cruiser KDJ95 2001 5D.
Kontakt:

Re: Choinka na desce

Post autor: Darek_LC_J95 »

Chyba teraz z diagnostycą komputerową jest łatwiej, chociaż ostatnio pisałem na forum o perypetiach z błędem P1251 viewtopic.php?f=17&t=20251.
Komputer wyrzuca ten błąd jak musi odłączyć turbinę, ale domyślić się co jest jego prawdziwą przyczyną takiego stanu to inna bajka.
W 1CD-FTV u mnie w RAV4 (ale jest też w Corolli, Avensis itp) okazało się, że sterowanie podciśnieniowe turbiną wymaga co jakiś czas dopływu do zaworu sterowania podciśnieniowego zwykłego powietrza atmosferycznego, co skutecznie blokował zabity brudny filterek na tym zaworze.
Nie elektronika, nie elektryka tylko mechanika i to podciśnieniowa. Więc czy naprawdę jest łatwiej ...

smaya@o2.pl
Posty: 6
Rejestracja: 20 mar 2023, 18:41

Re: Choinka na desce

Post autor: smaya@o2.pl »

Byłem u gościa co się zajmuje regeneracją alternatorów, stwierdził że ten nowy musi być walnięty, niestety większość chinoli nie działa poprawnie już od nowości. Poszła reklamacja.
Ma może ktoś używkę Denso 120A na sprzedaż?


Dołożę kij w mrowisko...ten sam pomysł, chińska 120 zamiast oryginalnej 80A. Trzy wyjścia na wtyczce S/Ig/ L w obu przypadkach tylko...oryginał załącza 2 obwód stacyjki po masie tzn jeżeli S zewrzesz do masy to pojawiają się kontrolki ładowania i załączają się świece żarowe. W "nowym" nie ma tego efektu , jest prawilnie wszystkie " plusy" na wtyczce. Tyle ignoranckich obserwacji, ale oba altki na swój sposób są sprawne.
Pzdr.

ODPOWIEDZ