J90 - mały/duży problem ?

Moderator: luk4s7

wilk1984
Posty: 4
Rejestracja: 26 gru 2019, 18:00

J90 - mały/duży problem ?

Post autor: wilk1984 »

Witam,

Na wstępie chciałem się przywitać i opisać świeży problem.

Kilka dni temu miałem okazje się przejechać (samochód stał miesiąc) po równiej drodze i zauważyłem mocne bicie kół przednich przy hamowaniu, wiec chciałem wrócić na spokojnie do domu i zaczęło mocniej bić już bez użycia hamulców, zatrzymałem się na poboczu żeby sprawdzić czy może koło jest odkręcone ale zauważyłem ze samochód jest „zblokowany” sprawdziłem koła z przodu i były ciepłe ale nie gorące. Odczekałem z 30 minut po czym wbiłem 1 bieg i chciałem delikatnie ruszyć, nadal czułem jak coś „trzyma” wiec delikatnie chciałem ruszyć żeby może coś puściło :( nagle puściło ale pedał hamulca wpadł w podłogę i zero hamulców. Już byłem blisko domu wiec dojechałem na spokojnie i zauważyłem ze przy skręceniu kół max w lewo coś przeskakuje w tylnim moście, dodatkowo nie swieci kontrolka reduktora a świeciła, sprawdziłem żarówkę

Rozebrałem hamulce przód + tył i na przodzie koniec klocków + wewnętrze gumki tłoczków do wymiany, już odesłałem zaciski przód + tył do regeneracji, kupiłem nowe tarcze i klocki i będzie petarda, sprawdziłem przed rozebraniem przyczynę wpadającego hamulca, brak wycieków ale pompa powiedziała dość, zamówiona nowa + dokupiłem przewody elastyczne na 4 koła, mam nadzieje ze nie wyjdzie nic nowego przy składaniu

Bardziej martwi mnie temat reduktora i tylnego mostu, mogłem coś ukręcić przy ruszaniu ? Dodam ze koła były proste i ruszanie mega delikatne, mógł się naciągnąć łańcuch reduktora ? Wiem ze bez rozebrania się nie dowiem ale na co powinien jeszcze zwrócić uwagę ?

Z góry dzięki za podpowiedzi

Darek_LC_J95
Posty: 296
Rejestracja: 11 mar 2019, 19:55
Auto: Toyota Land Cruiser KDJ95 2001 5D.
Kontakt:

Re: J90 - mały/duży problem ?

Post autor: Darek_LC_J95 »

Jaki płyn był w układzie hamulcowym :) Może DOT4 lub DOT5?

ODPOWIEDZ