Isofix do J95

Moderator: luk4s7

kostek
Posty: 9
Rejestracja: 26 paź 2016, 22:55
Auto: Narazie Vectra C, ale mam nadziej?, ?e nied?ugo LC.
Kontakt:

Isofix do J95

Post autor: kostek »

Witam,

Czy ktoś przerabiał temat instalowania mocowań isofix do LC J95? Seryjnie nie maja takich, ale może ktoś może coś kombinował?
Moja Pani uparła się, że ma być isofix a właśnie miałem kupić LC J95 z 2002 roku gdzie nie ma niestety takich mocowań... a nie chcę zrezygnować z LC tylko z tego względu.

Awatar użytkownika
zombi
Posty: 704
Rejestracja: 17 mar 2014, 20:48
Auto: kzj95

Re: Isofix do J95

Post autor: zombi »

nie jest to zgodne ze standardem ISOfix, ale można zamontować foteliki isofix.
Z tyłu za fotelami, tam gdzie była mocowana kratka do podłogi mam przymocowany stalowy profil z zaczepami (dospawane oczka z łańcucha). I tam można spokojnie podczepić oczko z liny stalowej i wypuścić pomiędzy fotelami jako zaczep isofix. Tylko, że kiepsko się to odczepia.

Do tej belki mocuję sobie siatkę zabezpieczającą przestrzeń bagazową, mam tam przymocowane dodatkowe pasy 4p (używane w terenie na wypadek rolki).

kostek
Posty: 9
Rejestracja: 26 paź 2016, 22:55
Auto: Narazie Vectra C, ale mam nadziej?, ?e nied?ugo LC.
Kontakt:

Re: Isofix do J95

Post autor: kostek »

Dzięki za odpowiedź.
Zdaję sobie sprawę, że nie jest to zgodne ze standardem ISOFIX jak również ze standardem mojej kobiety...
Z tym, że nie uważam żeby taki dorobiony ISOFIX nie spełniał wymogów bezpieczeństwa. Chociaż co fabryczne to fabryczne.
No nic, będę jeszcze myślał.

Dzięki

everybike
Posty: 183
Rejestracja: 28 paź 2015, 17:13
Auto: UZJ 100
Kontakt:

Re: Isofix do J95

Post autor: everybike »

Też myślę o isofixie . Najbezpieczniej było by zrobić mocowanie fotelika dziecięcego na środku tylnej kanapy. No ale nie mogę póki co w Łodzi i okolicach znaleźć odpowiedniego magika, który znajdzie na to czas:)

Komedia
Posty: 2
Rejestracja: 12 lip 2017, 09:45

Re: Isofix do J95

Post autor: Komedia »

Możesz zrobić konstrukcję na bazie jakiegoś istniejącego mocowania.
Np takiego.
https://m.aliexpress.com/s/item/3276192 ... 570fSrCOna

Pozostanie tylko połączenie tego z podłogą.

Awatar użytkownika
rolkos
Klubowicz
Posty: 2063
Rejestracja: 21 lis 2015, 15:24
Auto: FJ Cruiser, 4Runner
Kontakt:

Re: Isofix do J95

Post autor: rolkos »

Ja tam bym nie kombinował, lepiej przyciąć fotelik pasami tak jak zalecają niż do jakiegoś kombinowanego Isofixa. W końcu chodzi o bezpieczeństwo. Zawsze możesz kupić 120 tam jest Isofix. Swoją drogą mam isofix i nie widzę jakichś wielkich plusów z użytkowania, czy to jest bardziej bezpieczne niż zapięcie fotelika w pasy, może, tak pewnie twierdzi ten kto to sprzedaje.

Awatar użytkownika
Bestia
Posty: 19
Rejestracja: 16 lip 2017, 10:15
Auto: KZJ95
Kontakt:

Re: Isofix do J95

Post autor: Bestia »

isofix jest bardzo przydatny przy częstym przekładaniu fotelika między dwoma samochodami ;) ja się przyzwyczaiłem do motania pasami. Tak jest chyba bezpieczniej, niż kombinować.

Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3389
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

Re: Isofix do J95

Post autor: luk4s7 »

Zrobiłem coś ala Top Tether z IsoFix’a w J9 poprzez przypięcie górnej części fotelika pasem do zagłówka. Aby fotelik przylegał plecami do oparcia kanapy można odwrócić zagłówek. Ponieważ mam kratę za siedzeniami przymocowaną do zagłówków, kupiłem szrotowy zagłówek, usunąłem gąbkę i zostawiłem sam drut. Fotelik nie odstaje i ma się do czego trzymać. Krata też ma mocowanie więc jest super.

Takie mocowanie fotelika daje to, że przy hamowaniu oraz na zakrętach fotelik jest stabilny. Przy ostrym hamowaniu fotelik nie dociska (przynajmniej u góry) dziecka do pasów.

sebastiano
Posty: 7
Rejestracja: 05 mar 2019, 08:28
Auto: Toyota Land Cruiser j95 2002r motor d4d
Kontakt:

Re: Isofix do J95

Post autor: sebastiano »

moze sie przyda własnie udało mi się ogarnąć mocowanie isofixw j95 możliwe ,że ułatwił mi to fakt ,że auto było z ktatką i wykorzystałem dolne mocowanie jako mocowanie ramki jak na zdjęciu

Obrazek

same isofixy zostały zaadoptowane z volva xc70 z 2001 akurat takie miałem prawe trzeba było skrócić i dospawać płaskownik mocujący do ramki a drugie oryginalne mocowanie odciąć,obrucić o 180stopni i przyspawac lewe zostało całe + dospawanie płaskownika odcięcie,obrócenie i przyspawanie oryginalnego
lewe mocowanie

Obrazek

prawe mocowanie

Obrazek

jutro postaram sie wkleic zdjęcia od strony siedziska

ODPOWIEDZ