Płyta pod wyciągarke J9

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18009
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Płyta pod wyciągarke J9

Post autor: kylon »

Każdy elektryk którego importer ma siedzibę stałą i jest na rynku od wielu lat. Uciąg chiński 9500-12000 zaś markowy spokojnie 9000 albo większy dla spokojności choć nie jest to auto przeprawowe.

twardy
Posty: 88
Rejestracja: 04 lis 2009, 22:19
Auto: LJ70, KZJ95L, Chimi
Kontakt:

Re: Płyta pod wyciągarke J9

Post autor: twardy »

i bez mostka z przekaźnikami, u góry mają być pręty spinające

Awatar użytkownika
Kames
Posty: 2076
Rejestracja: 17 wrz 2009, 18:06
Auto: Prawdziwe ?elazo
Kontakt:

Re: Płyta pod wyciągarke J9

Post autor: Kames »

twardy pisze:i bez mostka z przekaźnikami, u góry mają być pręty spinające
no ja juz jednego warna /ti/ z mostkiem łozjebał....m. lina nie kontrolowanie nawineła sie w jednym miejscu i trach obudowa poszła :wink:

piotr95
Posty: 12
Rejestracja: 11 kwie 2010, 21:56
Auto: Land Cruiser j95
Kontakt:

Re: Płyta pod wyciągarke J9

Post autor: piotr95 »

Dzięki za podpowiedzi,będę coś szukał ale bez pośpiechu. Jak na początkującego posiadacza tego'' autobusu'' to i tak idzie nieżle,nie ma co porównywać do zwykłego plaskacza.Narka,jeśli ktoś wie coś o ABS-ie to wrzuciłem tam pytanko.

piotr95
Posty: 12
Rejestracja: 11 kwie 2010, 21:56
Auto: Land Cruiser j95
Kontakt:

Re: Płyta pod wyciągarke J9

Post autor: piotr95 »

Cześć ferajna. Nadszedł czas i zakupiłem na reszcie wyciągarke i bedę przynudzał pytaniem o montaż. Czy mógłby ktoś podesłać jakies zdjęcie i dobry pomysł jak wam to koledzy wyszło. Mam kwał blachy 5 mm nierdzewki , czy nadaje sie na wykonanie płyty.Własne doswiadczenia mile widziane , bo są cenniejsze niż ksiażkowe przynudzanie. Zagladne tu jutro CZEŚĆ.

Awatar użytkownika
Kames
Posty: 2076
Rejestracja: 17 wrz 2009, 18:06
Auto: Prawdziwe ?elazo
Kontakt:

Re: Płyta pod wyciągarke J9

Post autor: Kames »

kup lepiej cały zderzak z mocowaniem wincha, a nierdzewka sie nie nadaje za bardzo twarde ,ze spawanie nie tak chop i tym podobne , ceny zderzaków masz od 1500 powodzenia :wink:

Awatar użytkownika
speedy
Posty: 199
Rejestracja: 26 gru 2008, 03:17
Auto: VZJ95 98r
Kontakt:

Re: Płyta pod wyciągarke J9

Post autor: speedy »

Piotrze(95) wedlug mnie zrob tak jak Kames pisze caly zderzak i po problemie.No chyba ze tak jak ja po 1 masz duzo czasu. po 2 np nie masz ochoty montowac takiego zderzaka bo (zawsze jest kilka powodow np nie chcesz wozic kawalka zlomu z przodu auta jesli nie upalasz go jakos mocno w terenie a nazbyt czesto wozisz nim tesciowa do kosciola :mrgreen: ) a koniecznie chcesz miec wyciagarke. Ja proponuje kup kawalek stali znajdz pana Kazia (spawacz z 30 letnim stazem ) ewentulanie Czesia(25 lestni staz :mrgreen: ) wymotaj sobie SAM u mnie wyszlo to tak http://img189.imageshack.us/img189/4592/p1073957.jpg" onclick="window.open(this.href);return false; po za tym zmodyfikowalem to doma ucywtami zeby np poprzez zblocze wrocic lina do auta

piotr95
Posty: 12
Rejestracja: 11 kwie 2010, 21:56
Auto: Land Cruiser j95
Kontakt:

Re: Płyta pod wyciągarke J9

Post autor: piotr95 »

Po przeczytaniu waszych uwag i spokojnym oglądnięciu szpejostwa pod plastikiem myśle ??? iż pozostawię teściową daleko od siebie , niech sobie myśi że ją jeszcze lubię . Zostanę przy org plastiku(póżniej tez czeba coś robić ),a z nierdzewką zobaczę w jakiej jest klasie. Z obrubką nie jest tak żle coś się umie a i klamotów w garażu nie brakuje.Na pewno muszę coś wyciąć i dopasować elegancko płyte, równeż myślę o dodatkowych zaczepach.Teraz tylko żeby firma i rodzinka dała czasu i powinno wyjść dobrze.Jak mnie coś zaskoczy to będę dopytywał.CEŚĆ.

lasowy
Posty: 13
Rejestracja: 17 mar 2010, 10:17
Auto: KZJ90
Kontakt:

Re: Płyta pod wyciągarke J9

Post autor: lasowy »

Cześć.
Odgrzeję trochę temat. Jestem na etapie wyboru wyciągarki. Będę wdzięczny za wszelkie dodatkowe (poza tymi już opisanymi) podpowiedzi. Szczególnie zależy mi na rysunku technicznym, jeżeli ktoś taki posiada, płyty montażowej wyciągarki, chciałbym zostawić standardowy (plastikowy) zderzak. Powinienem może najpierw kupić wyciągarkę, a później dorobić płytę, czy może na odwrót?
A co do sposobu użytkowania ww sprzętu i w ogóle toyotki to jeżdżę codziennie (oczywiście w terenie), ale raczej ostrożnie.

lipek
Posty: 62
Rejestracja: 18 sie 2020, 14:00
Auto: KZJ95 3.0D automat

Re: Płyta pod wyciągarke J9

Post autor: lipek »

Cześć,
to ja odgrzeję temat jeszcze bardziej ;)
jestem totalnym świeżakiem w temacie toyoty (mam od tygodnia ;) i off roadu (jeszcze nie mam ;P ) , ale mam nadzieję że to się zmieni z upływem czasu :)
Szukałem odpowiedzi na to pytanie na forum, ale nie znalazłem nic konkretnego (aczkolwiek w kilku miejscach były ogólne uwagi że lepiej zrobić samemu jak się ma czas):
Płyty pod wyciągarkę "uniwersalne" są znacznie tańsze niż dedykowane do danego modelu. Jest to oczywiście zrozumiałe z punktu widzenia sprzedawcy ale czy uzasadnione ekonomicznie (biorąc pod uwagę koszty oraz ew nakład pracy przy montażu)? Innymi słowy - czy warto kupić płytę uniwersalną i potem ją jakoś (jak) przymocować do samochodu czy jednak lepiej kupić dedykowaną która podobno wchodzi na oryginalne mocowanie. Zależy mi aby zostawić oryginalny plastikowy zderzak bo (może "jeszcze") nie mam ochoty montować całego żelaznego z przodu. No i co z mocowaniem do ciągania (aczkolwiek
Dla ścisłości: nie zamierzam nigdzie ciężko jeździć i jak to gdzieś tu wyczytałem "użyjesz wyciąrki 3 razy w ciągu 5 lat - taka jest średnia"
Będę wdzięczny za wszelkie podpowiedzi.

Awatar użytkownika
Jake
Posty: 2020
Rejestracja: 12 cze 2017, 01:57
Auto: Toyota 4-Runner 3.4 V6 1991
Kontakt:

Re: Płyta pod wyciągarke J9

Post autor: Jake »

Oczywiscie ze warto kupic płyte dedykowaną.

Awatar użytkownika
sebastian44
Posty: 2141
Rejestracja: 01 lis 2009, 18:23
Auto: była BJ73, była KZJ95, aktualnie TRJ120
Kontakt:

Re: Płyta pod wyciągarke J9

Post autor: sebastian44 »

W przypadku J9 przystosowanie uniwersalnej płyty tak żeby mieściła sie pod oryginalnym zderzakiem jest bardzo łatwe wiec śmiało możesz iść w tą stronę

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18009
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Płyta pod wyciągarke J9

Post autor: kylon »

To zależy.
Jeśli będziesz to robił sam to taka płyta jest pomocna. Przy czym wszystko co jest do wszystkiego jest do niczego czyli dochodzą tu też aspekty wizualne i techniczne. Jeśli masz czas na rzeźby i bylejakość to możesz iść w tą stronę. Jeśli masz majsterkowanie we krwi to sobie zrób coś fajnego od początku. Dawanie mechanikowi takiej płyty z założeniem, że będzie taniej to strzał w kolano. Będzie drożej. Dobra płyta to koszt 890 PLN. Wycięta laserowo, śrutowana i polakierowana z podkładem cynkowym. Wybór zawsze należy do kierownika.

Awatar użytkownika
vGreg
Posty: 942
Rejestracja: 01 gru 2011, 11:27
Auto: LJ70 z 92'
Kontakt:

Re: Płyta pod wyciągarke J9

Post autor: vGreg »

Kto robi w Wwie w takiej cenie?

lipek
Posty: 62
Rejestracja: 18 sie 2020, 14:00
Auto: KZJ95 3.0D automat

Re: Płyta pod wyciągarke J9

Post autor: lipek »

Oczywiście że wybór należy do kierownika, ale jak kierownik się nie zna/nie ma doświadczenia to stara się uzyskać informacje żeby decyzję podjąć jak najlepszą :)
Wydaje mi się, że faktycznie z zamontowaniem gotowej płyty będzie najłatwiej (przede wszystkim nie trzeba się będzie martwić o jakość spawów).

Znalazłem dwie: https://www.more4x4.pl/produkt/282/plyt ... cruiser-90 oraz http://heavycruiser.pl/pl/glowna/170-to ... garki.html.
Wygląda na to że obie są bardzo podobne (chociaż nie ma informacji jak gruba blacha jest w tej HC) i obie zmieszczą się pod zderzakiem (nie wiem jak z zamontowaniem na nich wyciągarki bo nie ma podanych wymiarów).
Kylon: czy jesteś w stanie coś podpowiedzieć/doradzić? Że któraś jest lepsza/gorsza, jakieś niuanse związane z użytkowaniem. Czy może jeszcze jakąś inną płytę polecasz?

ODPOWIEDZ