Skrzynia biegów TD i D4D

Moderator: luk4s7

Biniu
Posty: 48
Rejestracja: 05 cze 2016, 13:23

Skrzynia biegów TD i D4D

Post autor: Biniu »

Panowie czy skrzynia biegów jest taka sama w TD jak i w silnikach D4D?
Bo muszę kupić skrzynię i wielu, którzy mają do sprzedania twierdzą, że pasuje do obu, choć mało to według mnie możliwe.
Jak możecie się to podzielcie się swoją wiedzą
Pozdrawiam

Tuco
Komisja Rewizyjna
Posty: 2165
Rejestracja: 18 gru 2008, 22:22
Auto: kdj95
Kontakt:

Re: Skrzynia biegów TD i D4D

Post autor: Tuco »

Niech Kylon lub Rokfor potwierdzą, ale z tego co pamiętam tak.

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8298
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: Skrzynia biegów TD i D4D

Post autor: Rokfor32 »

Pasują na silnik (to te same bloki w obu przypadkach) - ale są tez różnice. Nie wiem jak przy manualnych, bo nie rozbierałem, ale przy automatach jest po pierwsze inne sterowanie skrzynią (linka w TD, i pełna elektronika w d4d), a dodatkowo jest grubsza tulejka łącząca skrzynkę z reduktorem (przez co inne łożysko i uszczelniacz). W samej skrzyni jest też prawdopodobnie (a na pewno przy d4d z J12 i A343F) więcej o jedną tarczkę dla sprzęgła pierwszego biegu.

Grubsza tulejka z oczywistych powodów jest lepsza, natomiast linka vs elektronika w sterowaniu skrzynią - no nie da się tego ot tak podmienić (samego sterowania). Da się oczywiście całą płytę sterującą - ale w J9 w przypadku strzału chłodnicy to właśnie ten element jest mega zasyfiony i pozatykany :wink:

stasik
Posty: 274
Rejestracja: 09 sty 2021, 21:42
Auto: KDJ95

Re: Skrzynia biegów TD i D4D

Post autor: stasik »

Podepnę się pod temat: padła mi skrzynia ręczna w KDJ95, a jedyna oferta na znanym portalu dotyczy skrzyni do silnika 1KZ-TE. Czy po blisko pięciu latach wiadomo coś więcej o kompatybilności takiej kombinacji?

ODPOWIEDZ