Jaki akumulator do 1KZTE?

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
fazi1973
Posty: 399
Rejestracja: 10 lis 2014, 11:50
Auto: TLC 3.0 TD 1998r 1KZT-E J95
Kontakt:

Re: Jaki akumulator do 1KZTE?

Post autor: fazi1973 »

Witaj no ja w swoim J95 3.0 aut. 125 km mam dwa razy po 100 Amph i okazuje sie ze to za duzo bo niby proadnica nie wyrobi i nie naladuje mi dwuch takze u mechaniora zostaje jeden a drugi zostawiam na lepsze czasy obydwa sa nowki po 4 miesiecznej eksploatacji.
Takze dwa razy po 85 Amph wystarczy lub po 90 Amph
niby tak jest w manualu ze 2x 95 Amph a guzik .....prawda bo tsk mialem i zasiarczylem aku i za dwa lata kupno nowego, w moim przypadku nowych,,,, takze sam juz nie wiem .......

mazmac
Posty: 56
Rejestracja: 13 kwie 2017, 23:03

Re: Jaki akumulator do 1KZTE?

Post autor: mazmac »

Pytanie odświeżam bo w mojej J95 D4D ostatnio padł mi jeden z akumulatorów i od tej pory auto jeździ na jednym. Akumulatory Varta G7 i G8 95AH i 830A Zamierzałem kupić te same ale poczytałem trochę o Varcie i mi odeszło. Zastanawiam się nad Bannerem POWER BULL 95AH 740A, zastanawia mnie tylko ta różnica w prądzie rozruchowym, ktoś ma zamontowane te akumulatory w J95 i może napisać jak one mu się sprawują? Chyba jakaś alternatywa w dobrej cenie.

Awatar użytkownika
sebastian44
Posty: 2141
Rejestracja: 01 lis 2009, 18:23
Auto: była BJ73, była KZJ95, aktualnie TRJ120
Kontakt:

Re: Jaki akumulator do 1KZTE?

Post autor: sebastian44 »

Varta ma bardzo dobrą cene i juz kilka z nich przerobiłem. Na pewno kilka ładnych lat polata. W tych autach akumulatory nie maja lekkiego życia i warto je wymieniać co jakis czas dlatego ja postawiłem na rozsądną cene i w miare porządną markę ale bez przepłacania ;) W razie czego kupie drugi bez żalu.

Awatar użytkownika
zombi
Posty: 704
Rejestracja: 17 mar 2014, 20:48
Auto: kzj95

Re: Jaki akumulator do 1KZTE?

Post autor: zombi »

mam takie takie varty latają 6-7 lat. 2x razy dostały mocno na rozładowaniu (myślałem że się nie podniosą). Czas wymienić, ale w codziennym używaniu nie na problemu, kręci jak trzeba.

mazmac
Posty: 56
Rejestracja: 13 kwie 2017, 23:03

Re: Jaki akumulator do 1KZTE?

Post autor: mazmac »

No tak ale te stare Varty podobno były bardziej solidne, podobno firma w ciągu 3 lat zmieniała 3 razy właściciela i podobno znacznie częściej wracają na gwarancji. Tak mnie poinformował pewien sprzedawca dlatego zastanawiam się nad Bannerem

Awatar użytkownika
sebastian44
Posty: 2141
Rejestracja: 01 lis 2009, 18:23
Auto: była BJ73, była KZJ95, aktualnie TRJ120
Kontakt:

Re: Jaki akumulator do 1KZTE?

Post autor: sebastian44 »

Sprzedawcy często polecają to co akurat mają na półce albo na co mają największy narzut. Ale wybór należy do klienta;)

mazmac
Posty: 56
Rejestracja: 13 kwie 2017, 23:03

Re: Jaki akumulator do 1KZTE?

Post autor: mazmac »

Z różnych źródeł się słyszy (nawet na tym forum był wątek że nawet nowa Varta nie miała 830 A) i generalnie że akumulatory tej firmy nie są już tak dobre jak kiedyś.
To może ktoś poleci coś konkurencyjnego cenowo.

Awatar użytkownika
zombi
Posty: 704
Rejestracja: 17 mar 2014, 20:48
Auto: kzj95

Re: Jaki akumulator do 1KZTE?

Post autor: zombi »

Tylko to jest takie szukanie "świetego grala".
Te varty czy inne centry 2szt to 700 pln (cirka), są kiepskie to pochodzą 5 lat czyli 140/rok. O ile lepszego aku szukasz? O 30% - czyli pochodzi 6,5 roku.
A szukałeś długo i wytrwale to masz w tej samej cenie co varta. Czyli za dwa 700pln/6,5roku = 107 pln - no chyba że będzie to jeszcze większe G... i wyjdzie po 200 za rok. ;)

Kup jakieś markowe aku z gwarancją i będziesz Pan zadowolony.
Chyba że masz zasoby i potrzebę na "żelusie", tonie szukaj tanich tylko kupuj drogie markowe. I wtedy nie liczysz ile na rok tylko czy sprawdzają się podczas specyficznych warunków pracy.

mazmac
Posty: 56
Rejestracja: 13 kwie 2017, 23:03

Re: Jaki akumulator do 1KZTE?

Post autor: mazmac »

No nic widzę że nic lepszego nie wymyślę, chyba te Varty to puki co jedyna alternatywa.
A zastanawia mnie jeszcze jedna opcja, co myślicie o dokupieniu jednego akumulatora i dołożeniu do tej jednej sprawnej Varty co mi została? Po kilku godzinach postoju napięcie ma jakieś 12.7 po 2 dniach stania spada do mniej więcej 12,5. Jest sens dokładanie nowego akumulatora przy tych parametrach starego, czy to działanie na krótką metę i tylko go szybciej zabije?
Wszyscy wymieniacie od razu na 2 nowe aku, czy takie przejściówki też ktoś stosował z długotrwałym sukcesem.
Z drugiej strony ten stary akumulator jest w jakimś stopniu sprawny, więc może nie ma co się go pozbywać...

Awatar użytkownika
zombi
Posty: 704
Rejestracja: 17 mar 2014, 20:48
Auto: kzj95

Re: Jaki akumulator do 1KZTE?

Post autor: zombi »

mazmac pisze:
13 wrz 2020, 10:29
... tylko go szybciej zabije....
I to jest prawidłowa odpowiedź
PS. jak nie chcesz/nie możesz kupować dwóch aku, odłącz jeden padnięty na drugim jeździj, aż padnie i wtedy kup 2xnowe.

mazmac
Posty: 56
Rejestracja: 13 kwie 2017, 23:03

Re: Jaki akumulator do 1KZTE?

Post autor: mazmac »

Teraz tak właśnie jeżdżę ,ten padnięty wywalilem i podpięty jest jeden.

Awatar użytkownika
sebastian44
Posty: 2141
Rejestracja: 01 lis 2009, 18:23
Auto: była BJ73, była KZJ95, aktualnie TRJ120
Kontakt:

Re: Jaki akumulator do 1KZTE?

Post autor: sebastian44 »

Jak się nie wybierasz na jakiś daleki wyjazd to na razie dojezdzij ten akumulator A później kup dwa nowe

Awatar użytkownika
tadeusz84
Posty: 55
Rejestracja: 07 wrz 2020, 09:52
Auto: KZJ90
Kontakt:

Re: Jaki akumulator do 1KZTE?

Post autor: tadeusz84 »

Ja mam dwa Bosche S4 028 - 95Ah/830A - kupiłem z tymi akumulatorami auto - patrząc po numerach wygląda na to, że ich data produkcji to grudzień 2012 - czyli pracują już prawie 8 lat. Ostatnio miałem problemy z alternatorem - już jest wszystko dobrze po regeneracji - i wtedy porządnie doładowałem akumulatory prostownikiem bo kawałek przejechałem bez ładowania... Teraz jeszcze nie jest zimno, ale auto odpala bez żadnych problemów, za pierwszym przekręceniem nawet po kilku dniach nieużywania - więc mam nadzieję, że mimo znacznego wieku jeszcze przynajmniej tą zimę wytrzymają...

Zazwyczaj do aut osobowych kupowałem akumulatory Varta Silver (choć Boscha czasem też) - i nie zdarzyło mi się, żeby któryś wysiadł w czasie kiedy tych aut używałem... Podobno lepiej Vartę niż Boscha, bo ta sama fabryka tylko inny sort - tak słyszałem...

Jak mi siądą te akumulatory - to pewnie wezmę identycznego Boscha lub Vartę - myślę, że nie ma co kombinować... Chyba, że będą jakieś "mniej znane" w baaaaardzo dobrej cenie (np. połowę tańsze :)) - to uważam, że też przynajmniej do końca gwarancji pojeżdżą...

ODPOWIEDZ