1KZTE - intercooler

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8336
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: 1KZTE - intercooler

Post autor: Rokfor32 »

Sprawdzić wszystkie połączenia elektryczne (najlepiej od strony kompa, czy są prawidłowe przejścia i impedancje cewek), i ustawić statyczny kąt wtrysku (zgodnie z manualem serwisowym, na czujnik zegarowy).

Bartekbiz
Posty: 5
Rejestracja: 20 lut 2021, 15:12

Re: 1KZTE - intercooler

Post autor: Bartekbiz »

Masz mauala do udostepnienia?

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8336
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: 1KZTE - intercooler

Post autor: Rokfor32 »

Powinien być. Ale to są za duże pliki do przepchania pocztą. Jak nie zapomnę to wieczorem poszukam i załaduję na chomika.

Bartekbiz
Posty: 5
Rejestracja: 20 lut 2021, 15:12

Re: 1KZTE - intercooler

Post autor: Bartekbiz »

Znalazłem na forum ma Dropbox. Pytanie. Schemat pompy itp jest w dziale fuelsystem. Ale nie ma tam nic o regulacji i ustawianiu :(

dowbor
Posty: 14
Rejestracja: 27 gru 2020, 21:29

Re: 1KZTE - intercooler

Post autor: dowbor »

dowbor pisze:
21 sty 2021, 11:39
Ok, wyślę ją do weryfikacji, nie kosztuje to dużo a będzie wiadomo co jest 5. Przy okazji wyczyszczą a jak będzie kaszana, odezwę się po części. Dzięki
Sprawa rozwiązana, dzięki Rokfor32 za wskazówki. Pompa poszła do naprawy, wróciła jak nowa, z roczną gwarancją. Fachowa robota, i super obsługa i kontakt z klientem, jak ktoś chce namiar, podeślę na priv bo nie wiem czy mogę tu wrzucić.

Diagnoza: "Rozbiórka, czyszczenie (brudne i zawodnione paliwo), wymiana tulei przestawiacza kąta wtrysku, wymiana czujnika prędkości wałka pompy, montaż, regulacja na stole probierczym"

Tanio nie było ale auto dostało drugie życie, jakby mu z 50 kunia przybyło, jakiś zrywny się zrobił i przeloty 100km/h na MT-kach to nie problem. Dopiero 100km przejechane i póki co cisza, egr-a nie wywalałem, zaślepiłem tylko śrubką wężyk podciśnienia do egr, sam nie wiem czy coś to daje.

Rokfor, może jeszcze polecisz jakieś opony AT na 16", ewentualnie alternatywne rozmiary. Mam sztywny zawias Lovells i trochę telepie, może jakiś balon 85 podejdzie?

Awatar użytkownika
gobio
Posty: 115
Rejestracja: 19 lut 2014, 14:58
Auto: KDJ90
Kontakt:

Re: 1KZTE - intercooler

Post autor: gobio »

[/quote]Mam sztywny zawias Lovells i trochę telepie, może jakiś balon 85 podejdzie?[/quote]

Pewnie masz sztywny zawias z przodu bo są wszystkie dystanse włożone pod sprężyny?
Pozdrawiam
Tomek

dowbor
Posty: 14
Rejestracja: 27 gru 2020, 21:29

Re: 1KZTE - intercooler

Post autor: dowbor »

Sprawdzę, ale chyba były włożone jakieś sprężyny HD. Chętnie wróciłbym do serii

ODPOWIEDZ