Wasze przebiegi

Moderator: luk4s7

eclipse
Posty: 5
Rejestracja: 08 wrz 2014, 09:39

Wasze przebiegi

Post autor: eclipse »

Powoli rozglądam się za wersją J9. Niestety liczba ofert w serwisach typu allegro czy moto.gratka.pl nie daje dużych możliwości.

Gdy już znajduję ofertę, która by mi pasowała (LC95, D4D), auto ma przebieg powyżej 350 tyś.
Pisaliście w innym temacie, że jest to sporo, ale czy w Waszych oczach dyskwalifikuje to zakup?

Ile mają wasze Land Cruisery na licznikach?

Dodam, że rocznie nie planuję jeździć więcej niż 10k.

Awatar użytkownika
waldek_BB
Klubowicz
Posty: 506
Rejestracja: 25 wrz 2013, 12:57
Auto: było: KZJ95
było: GV II 1.9 DDiS
jest: SX4 4x4 ... przynajmniej się nie psuje :)
Kontakt:

Re: Wasze przebiegi

Post autor: waldek_BB »

tak poglądowo - z 2000r. w kzj - 290.000km

roger87
Posty: 41
Rejestracja: 08 sie 2014, 21:28
Auto: kzj 95
Kontakt:

Re: Wasze przebiegi

Post autor: roger87 »

ja mam prawie tyle samo co Waldek

eclipse
Posty: 5
Rejestracja: 08 wrz 2014, 09:39

Re: Wasze przebiegi

Post autor: eclipse »

Ok a co sadzicie o J9 o przebiegu > 350 tys? Czy takie auto jest juz mocno wyeksploatowane?

bigi
Posty: 240
Rejestracja: 20 lut 2012, 20:15
Auto: KDJ 95
Kontakt:

Re: Wasze przebiegi

Post autor: bigi »

Ja mam 324 (ostatnie 20 po kiepskich drogach) no i mozna powiedizec ze wiekszosc gum wymieniona byla co najmniej raz. Zostaly tuleje na wahaczach przednich, niby sa OK, ale jedna wyrwalem jakims cudem. Czekam na czesci.
Silnik mam zaszczepiony w salonie od nowosci - ciagle dziala, pali pieknie i kopytko ma zdrowe zostawiajac przy tym chmurke. Tylko pompa daje dziwne wycie po nagrzaniu, bez wplywu na prace.
Luz na reduktorze to chyba norma, ale do tej pory nic nie wymienione w tym systemie - nic nie przeskakuje.
Czeka mnie wlasnie wymiana sprzegla jako iz kilka razy sie slizgalo - bede widzial zuzycie po wyjeciu, moze cos pocieklo na tarczke.
Biegi chodza ladnie.
Blokada tylu po wymianie.
Maglownica cieknie, czeka na regeneracje jezeli w ogole sie da - przy tym przebiegu to tez chyba norma.
Tylny most skorodowany - chyba nic nadzwyczajnego.
Mysle ze ten przebieg wymaga pewnych wkladow finansowych w dalsza eksploatacje. Ja jutro zdaje auto na warsztat bo sie troche robot uzbieralo a sam nie mam na to czasu.

Awatar użytkownika
Heres
Posty: 152
Rejestracja: 28 lis 2013, 14:09

Re: Wasze przebiegi

Post autor: Heres »

97, 290 tys jezdzi na dal byle bylo paliwo :) ja osobiscie podziekowalem za d4d

Zyzol
Posty: 347
Rejestracja: 20 gru 2007, 19:36
Auto: KDJ 95
J15
Kontakt:

Re: Wasze przebiegi

Post autor: Zyzol »

eclipse w J9 sypie się wszystko zgodnie z tym co jest opisane na Forum 8) a już na pewno z tym przebiegiem

Awatar użytkownika
oskar
Posty: 437
Rejestracja: 06 lut 2010, 16:33
Auto: KDJ95'02
Kontakt:

Re: Wasze przebiegi

Post autor: oskar »

412000 km, sporo wymienione w tym silnik, bo zebrałem po poprzedniku same kwaśne mleko :(

Awatar użytkownika
seburaj
Posty: 2541
Rejestracja: 24 kwie 2007, 15:15
Auto: by?o: LJ70, BJ73, HDJ100, KZJ95...
Kontakt:

Re: Wasze przebiegi

Post autor: seburaj »

ja mam 225 kkm w `97, choć będąc realistą zapewne jest to o stówkę więcej ;)
silnik suchutki, żadnego dyma, sprężarka sucha i ładuje aż miło... chciałbym, aby mi tak chodzil silnik w skodzie (na pompkach) który ma tyle samo - czyli 225 kkm, ale pewnego przebiegu...

zawieszenie oryginały, przekładnia super, generalnie szacunek dla auta

Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3389
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

Re: Wasze przebiegi

Post autor: luk4s7 »

U mnie na liczniku niecałe 190.000km ale kto to może wiedzieć. 17 właścicieli w Polsce, 9 we Włoszech. Oczywiście same starsze panie co to tylko do kościoła w niedzielę a Włoch to gonił do granicy tak nie chciał się rozstać. Stąd wniosek prosty - stan licznika jest realny :lol: :lol:

A na poważnie to nic nie cieknie, pali idealnie, pracuje równo, nie dymi zanadto, turbiny prawie nie słychać, rdzy na budzie prawie nie ma, na ramie i dole tylko powierzchniowo, wnętrze całkiem czyste i bez objawów większego zużycia itd.
Auto po kupnie przeszło pełen serwis (dłuuuga lista) i mechaniory podziwiali stan techniczny mojego 16-to latka. Może więc licznik pokazuje prawdę, a może ktoś garażował i jeździł długie trasy bez przyczepy i wielkiego obciążenia?

Utarło się w naszym kraju że auto powyżej 200.000km to szrot, dlatego mało który ma na liczniku więcej. Mam znajomego Niemca z Bawarii który poprzedniego Passata sprzedał ze stanem ponad 300.000km i tylko dlatego że żona marudziła że może by nowy kupili. Auto było idealne. Pewnie jeździ dziś w Polsce i ma 120.000km.

bigi
Posty: 240
Rejestracja: 20 lut 2012, 20:15
Auto: KDJ 95
Kontakt:

Re: Wasze przebiegi

Post autor: bigi »

Nie ma auta ktore nie cieknie, po prostu slabo szukales :)

Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3389
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

Re: Wasze przebiegi

Post autor: luk4s7 »

Coś w tym jest! Stawiam na cieknący zbiornik paliwa. Co zaleję do pełna to ledwo się obejrzę a już pusto ;)

eclipse
Posty: 5
Rejestracja: 08 wrz 2014, 09:39

Re: Wasze przebiegi

Post autor: eclipse »

Dzięki wszystkim za odpowiedzi :) Założyłem temat, to może warto byłoby się pochwalić, że od 3 tygodni jestem szczęśliwym jak na razie posiadaczem J95 Prado z przebiegiem 240 000 :)

Awatar użytkownika
Ulek w podróży
Posty: 2
Rejestracja: 30 paź 2014, 22:22
Auto: KZJ95
Kontakt:

Re: Wasze przebiegi

Post autor: Ulek w podróży »

To ja Cię chyba pobiję - w swojej 95 mam rocznik 2001, a przebiegu ponad 140 000 km ;) i tego co widzę to jeszcze sporo będę mogła tym autkiem pojezdzić

lechu
Posty: 8
Rejestracja: 04 sie 2014, 14:47
Auto: J12

Re: Wasze przebiegi

Post autor: lechu »

W mojej 95-tce z 2001 r. przebieg 265 tys. - wydaje się być prawdopodobny ;)
Silniczek, skrzynia, reduktor działają OK, choć poprzedni właściciel regenerował przy 250 tys. wtryskiwacze.
Ulek - tylko pozazdrościć przebiegu, pod warunkiem że to "ponad" to nie 200 tys. :)

ODPOWIEDZ