J 90 sworzen dolnego wahacza przód

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: J 90 sworzen dolnego wahacza przód

Post autor: kylon »

Nie dziwny tylko ma zamontowaną osłonę zewnętrzną gumy z tworzywa ;-)

Awatar użytkownika
Tomek92
Posty: 252
Rejestracja: 16 wrz 2018, 19:00
Auto: KDJ95 3.0 D4D
Kontakt:

J 90 sworzen dolnego wahacza przód

Post autor: Tomek92 »

Gruzin pisze:No i ten lewarek 10T. Matko Bosko Kożuchowsko.... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Co chcesz od mojego lewarka?! Chiński, solidny, w modnym kolorze ;)

Co do gumy, to chodzi Wam o ten "wyciek"? Sprawdzę to dziś raz jeszcze, bo już druga osoba na to zwraca uwagę, ale zdjęcie było robione tuż po deszczu i upieram się, że to na pewno woda z kałuży ;)

Awatar użytkownika
Mirekk
Klubowicz
Posty: 665
Rejestracja: 12 wrz 2017, 21:46
Auto: KZJ95, A6 Allroad
Kontakt:

Re: J 90 sworzen dolnego wahacza przód

Post autor: Mirekk »

Taka kwestia w kwestii swozni. Kiedyś ktoś pytał ile wytrzymują TT, ale nie pamiętam w którym temacie więc napiszę w tym.
Kupiłem moja 95 z mocno nadwyrężonym zawieszeniem. Wymieniłem swoznie na TT przejechałem na nich 60 tys. km. Pierwsze 20-kilka na nadal mocno sfatygowany zawieszeniu, po kolei wymieniłem w nim sprężyny, amortyzatory, tuleje wahaczy, mocowanie mostu, końcówki drążków, czyli wszystko, co miało wpływ na ich szybsze zużycie.
Przejechałem kilkset kilometrow trudnych dla zawieszenia tras po kamieniach i koleinach, ale samochód nie był katowany. Samochód przeszedł gruntowny remont całego układu jezdnego.
Założyłem nowe TT. Zobaczymy, może teraz sworznie wytrzymają dłużej. Mam taką nadzieję.
Z tego miejsca chciałbym podważyć opinie, że sworznie wylatują nagle i bez uprzedzenia. U mnie mechanicy mieli dyspozycję sprawdzania sworzni przy każdej możliwej okazji. Aż przy którymś przeglądzie usłyszałem : pojawił się luz trzeba wymienić. Przejechałem na tym luzie dalsze 200 km, bo nie było wolnego podnośnika. Zatem nie wypadają nagle i niespodziewanie, ale trzeba po prostu regularnie zaglądać.

rsk77
Posty: 14
Rejestracja: 05 gru 2019, 23:01

Re: J 90 sworzen dolnego wahacza przód

Post autor: rsk77 »

Trzeba dodać jeszcze ze nie wolno zakładać tanich zamienników. Spełniając te warunki cieszymy się jazda bez obawy odpadnięcia koła.

Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3389
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

Re: J 90 sworzen dolnego wahacza przód

Post autor: luk4s7 »

rsk77 pisze:Trzeba dodać jeszcze ze nie wolno zakładać tanich zamienników. Spełniając te warunki cieszymy się jazda bez obawy odpadnięcia koła.
Tanie zamienniki to można zastosować do grabi. Już samo zestawienie tych dwóch słów to gwarancja problemów.

ODPOWIEDZ