Akcja serwisowa wymiana półosi

Moderator: luk4s7

lipek
Posty: 62
Rejestracja: 18 sie 2020, 14:00
Auto: KZJ95 3.0D automat

Re: Akcja serwisowa wymiana półosi

Post autor: lipek »

To jeszcze w oryginalnym temacie: dowiedziałem się że akcja jest od 2006 roku i jest bezterminowa

Darek_LC_J95
Posty: 296
Rejestracja: 11 mar 2019, 19:55
Auto: Toyota Land Cruiser KDJ95 2001 5D.
Kontakt:

Re: Akcja serwisowa wymiana półosi

Post autor: Darek_LC_J95 »

Rozumiem, a co jeśli reszta oprócz półosi będzie w stanie zaawansowanej korozji? Za resztę części z własnej kieszeni po cenach ASO?

Awatar użytkownika
Jake
Posty: 2020
Rejestracja: 12 cze 2017, 01:57
Auto: Toyota 4-Runner 3.4 V6 1991
Kontakt:

Re: Akcja serwisowa wymiana półosi

Post autor: Jake »

Darek_LC_J95 pisze:
14 gru 2022, 20:51
Rozumiem, a co jeśli reszta oprócz półosi będzie w stanie zaawansowanej korozji? Za resztę części z własnej kieszeni po cenach ASO?
Tez o tym myslalem :D Moze niekoniecznie o korozji co ogolem o tym ze po rozebraniu cos wyjdzie nie tak.

Darek_LC_J95
Posty: 296
Rejestracja: 11 mar 2019, 19:55
Auto: Toyota Land Cruiser KDJ95 2001 5D.
Kontakt:

Re: Akcja serwisowa wymiana półosi

Post autor: Darek_LC_J95 »

Żeby w ogóle dało się jakoś rozebrać. Ja do wyciągnięcia skorodowanego czujnika ABS musiałem zużyć dwie puszki WD40, a myślę że ASO nie będzie tak cierpliwe.

Awatar użytkownika
Jake
Posty: 2020
Rejestracja: 12 cze 2017, 01:57
Auto: Toyota 4-Runner 3.4 V6 1991
Kontakt:

Re: Akcja serwisowa wymiana półosi

Post autor: Jake »

Czujniki ABS w tylnym moscie to jest koszmar po wielu latach. Trooper ma te sama przypadlosc. Bez mlota i przecinaka nie wychodza, a trzeba je wyjac zeby moc wyjac polosie...

Darek_LC_J95
Posty: 296
Rejestracja: 11 mar 2019, 19:55
Auto: Toyota Land Cruiser KDJ95 2001 5D.
Kontakt:

Re: Akcja serwisowa wymiana półosi

Post autor: Darek_LC_J95 »

No i się wyjaśniło na czym ASO przy tej akcji serwisowej dorobi :) :) :)

lipek
Posty: 62
Rejestracja: 18 sie 2020, 14:00
Auto: KZJ95 3.0D automat

Re: Akcja serwisowa wymiana półosi

Post autor: lipek »

Podzielę się z Wami doświadczeniami po wizycie w ASO. Mieliście rację - (szczególnie Darek) ASO nie było cierpliwe i rozwaliło hamulce z tyłu. Oczywiście chcieli żebym ja za to zapłacił (po cenach ASO albo przywiózł części do złożenia) ale po wielu przepychankach wysłali to w ramach rozliczenia akcji serwisowej. Wyszedłem z założenia że oni rozwalili i to oni odpowiadają - mogli się nie podejmować - samochód był u nich najpierw na "ocenie czy akcja jest możliwa do przeprowadzenia". Na części trzeba było czekać kilkanaście dni (co akurat nie jest ich winą) więc sumarycznie nie miałem samochodu prawie miesiąc (a wymiana miała zająć jeden dzień). Chociaż więc koniec końców półosie (i jeszcze kilka elementów przy okazji) zostały wymienione na nowe to wcale nie jestem przekonany czy było warto (szczególnie że nawet nie do końca zdaję sobie sprawę co ta akcja serwisowa miała poprawić).

Darek_LC_J95
Posty: 296
Rejestracja: 11 mar 2019, 19:55
Auto: Toyota Land Cruiser KDJ95 2001 5D.
Kontakt:

Re: Akcja serwisowa wymiana półosi

Post autor: Darek_LC_J95 »

Jak sądzę akcja serwisowa miała za zadanie ocalić dobre imię marki na wypadek gdyby jednak któraś oś pękła lub się urwała i poszła fama, że Land Cruiser nie jest, aż tak niezawodny.
A wiadomo, że jak mogą to dadzą radę coś przy okazji "dorobić".
Mnie kiedyś specjaliści ustawiali zbieżność i "przy okazji" wyrwali kulę z końcówki drążka, więc do wymiany był drążek i osłona oraz... pełna stawka za ustawianie zbieżności ;). Jak zobaczyłem jak ta końcówka wygląda, to niektóre ciężarówki chyba mają mniejsze przekroje drążków, a dali radę to rozwalić, żeby nie wyszła sama ... pełna stawka za ustawianie zbieżności.

ODPOWIEDZ