Blokada tylnego dyfra

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
Jake
Posty: 2018
Rejestracja: 12 cze 2017, 01:57
Auto: Toyota 4-Runner 3.4 V6 1991
Kontakt:

Re: Blokada tylnego dyfra

Post autor: Jake »

//niechacy wyslalo sie dwa razy - nie moge sam usunac.

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8298
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: Blokada tylnego dyfra

Post autor: Rokfor32 »

Czarny olej w moście to efekt jego przegrzania - a nie zassania brudu :wink:

rav13
Posty: 20
Rejestracja: 24 lis 2021, 16:23
Auto: Zbieram na Land Cruiser J12

Re: Blokada tylnego dyfra

Post autor: rav13 »

Ten olej był nie tylko czarny, ale wyglądał jakby do niego czegoś dolano ;) Kombinowałem, że może siłownik blokady jest tak przegnity w miejscu, które wchodzi do mostu i gdzie jest uszczelka, że dostały się tamtędy zanieczyszczenia. Może spuszczę olej za jakiś miesiąc lub dwa i sprawdzę jak będzie wyglądał, a na razie zostawię to tak jak jest.

Awatar użytkownika
sebastian44
Posty: 2141
Rejestracja: 01 lis 2009, 18:23
Auto: była BJ73, była KZJ95, aktualnie TRJ120
Kontakt:

Re: Blokada tylnego dyfra

Post autor: sebastian44 »

Olej z mostu rzadko wygląda jak kujawski. Jak jest czarny to okej, jak miodowy to tym lepiej. Jeżeli trafiła do niego woda to wygląda jak kawa z mlekiem ewentualnie zielony budyń ;)

rav13
Posty: 20
Rejestracja: 24 lis 2021, 16:23
Auto: Zbieram na Land Cruiser J12

Re: Blokada tylnego dyfra

Post autor: rav13 »

To było coś w stronę kawy z mlekiem ;) Trochę dziwne, bo z przodu był bardzo ładny, a pewnie tu i tu dawno nie robiono wymiany. Przyjrzę się dokładnie czy z resztek siłownika na łączeniu z mostem nie wychodzi olej, a jeśli nie, to sprawdzę wygląd oleju za kilka tygodni. Dziękuję za pomoc.

Awatar użytkownika
zombi
Posty: 704
Rejestracja: 17 mar 2014, 20:48
Auto: kzj95

Re: Blokada tylnego dyfra

Post autor: zombi »

Kawa z mlekiem to znaczy woda+olej. Ale to może być również odpowietrnik lub skorodowana most

rav13
Posty: 20
Rejestracja: 24 lis 2021, 16:23
Auto: Zbieram na Land Cruiser J12

Re: Blokada tylnego dyfra

Post autor: rav13 »

Właśnie przeczytałem w innym wątku, że most może aż tak korodować... A wydawało się, że Land Cruiser J9 to będzie solidny i niezniszczalny samochód ;)

Awatar użytkownika
Jake
Posty: 2018
Rejestracja: 12 cze 2017, 01:57
Auto: Toyota 4-Runner 3.4 V6 1991
Kontakt:

Re: Blokada tylnego dyfra

Post autor: Jake »

zombi pisze:
29 lis 2021, 20:07
Kawa z mlekiem to znaczy woda+olej. Ale to może być również odpowietrnik lub skorodowana most
Nie jestem obeznany z modelem J9, ale ze co?! Korozja tylnego mostu... na wylot? Wy tak na serio? To jest w ogole mozliwe?

Awatar użytkownika
zombi
Posty: 704
Rejestracja: 17 mar 2014, 20:48
Auto: kzj95

Re: Blokada tylnego dyfra

Post autor: zombi »

Pod tak zwaną drabinką, mocowanie górnych panhardow, czy jak się tam to zwie,. Zrypany jest odpływ i stoi błotko, na stałe. I tam robi się dodatkowy odpowietrznik;) mostu

Awatar użytkownika
Jake
Posty: 2018
Rejestracja: 12 cze 2017, 01:57
Auto: Toyota 4-Runner 3.4 V6 1991
Kontakt:

Re: Blokada tylnego dyfra

Post autor: Jake »

O zesz, faktycznie to brzmi srogo. Jakos grubosc pochwy mostu zawsze wydawała mi sie na tyle duza ze przekorodowanie tego na wylot wykraczało poza zywotnosc jakiegokolwiek auta. Faktycznie konstruktor musial sie nie popisac co do odplywu a byc moze tez uzytego materiału z ktorego pochwa jest wykonana...

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8298
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: Blokada tylnego dyfra

Post autor: Rokfor32 »

I jedno i drugie ... :wink:

carinus
Posty: 157
Rejestracja: 26 paź 2012, 20:48
Auto: LJ70,KZJ90
Kontakt:

Re: Blokada tylnego dyfra

Post autor: carinus »

Mam jeszcze mój stary most z wyżartymi otworami właśnie pod mocowaniem drążków. Nie było sensu ratować tego.

rav13
Posty: 20
Rejestracja: 24 lis 2021, 16:23
Auto: Zbieram na Land Cruiser J12

Re: Blokada tylnego dyfra

Post autor: rav13 »

Przejechałem dziś ponad 100 km i po powrocie przyjrzałem się dokladnie miejscu, gdzie część od siłownika wchodzi do mostu. Nie widać wycieków oleju, więc nie powinien się też tamtędy dostawać brud. Most też nie wygląda na mocno skorodowany. Być może jakieś zanieczyszczenia wpadły kiedyś przez odpowietrznik, albo poprzedni właściciel nie wymianial dawno oleju. Na razie zostawiam temat niesprawnej blokady, ale gdyby ktoś miał na sprzedaż działający używany siłownik, to proszę o info.

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8298
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: Blokada tylnego dyfra

Post autor: Rokfor32 »

Bywają. Czasem składam coś działającego z kupki złomu (z kilku silniczków) - ale po wyskładaniu (i zazwyczaj dorobieniu nowej podstawy obudowy), oraz zabezpieczeniu lakierniczym, żeby już tak ochoczo nie korodował, cena takiego odnowionego to mniej więcej połowa ceny nowego z aso.

Tego po prostu już nie ma (zdrowych używek), a reanimowanie takiego jeszcze rokującego zwykle pochłania kilkanaście roboczogodzin, w tym obróbkę maszynową (podstawka korpusu którą odtwarzam to zwyczajna obróbka mechaniczna skrawaniem z kawałka wałka alu).

W naszych realiach i jednostkowej robocie po prostu taniej nie wychodzi.

Można też kupić nówki - są na ebay, cena około 450$, plus przesyłka i podatki.

Awatar użytkownika
zombi
Posty: 704
Rejestracja: 17 mar 2014, 20:48
Auto: kzj95

Re: Blokada tylnego dyfra

Post autor: zombi »

jeszcze w temacie oleju - olej z molibdenem wygląda jakby go woda zalała - kiedyś nawet mechanik chciał mi spuszczać do kanału nowego motula :D

ODPOWIEDZ