Kamera cofania - miejsce montażu

Moderator: luk4s7

Rolin
Posty: 377
Rejestracja: 25 lis 2017, 09:27
Auto: J95 1KD-FTV
Kontakt:

Kamera cofania - miejsce montażu

Post autor: Rolin »

Pytanie do kolegów którzy mają i używają. Gdzie Waszym zdaniem najlepiej zamontować kamerę cofania tak żeby była ona funkcjonalna? Czy kamera montowana w miejsce lampki podświetlenia tablicy ogarnia temat z założonym kołem zapasowym? Zastanawiałem się nad montażem gdzieś na uchwycie zapasu ale ze względu na plany przeniesienia koła zapasowego na uchwyt na zderzaku ta opcja odpada.

Pozdrawiam
R

Awatar użytkownika
fazi1973
Posty: 399
Rejestracja: 10 lis 2014, 11:50
Auto: TLC 3.0 TD 1998r 1KZT-E J95
Kontakt:

Re: Kamera cofania - miejsce montażu

Post autor: fazi1973 »

Hej
ja u siebie założyłem w plastikowym zderzaku na samym środku
troche wicać tylne koło a raczej jego małą część ale to zależy jak baedzi akamera ile bedzie obejmować w sensie jaki kąt.

tylko zamontuj szklaną plastik jest do bani ....

Awatar użytkownika
Tomek92
Posty: 252
Rejestracja: 16 wrz 2018, 19:00
Auto: KDJ95 3.0 D4D
Kontakt:

Re: Kamera cofania - miejsce montażu

Post autor: Tomek92 »

@Fazi, jaką masz kamerkę i jak się sprawdza? W środku masz stację multimedialną w miejscu radia?

Awatar użytkownika
fazi1973
Posty: 399
Rejestracja: 10 lis 2014, 11:50
Auto: TLC 3.0 TD 1998r 1KZT-E J95
Kontakt:

Re: Kamera cofania - miejsce montażu

Post autor: fazi1973 »

[youtube][/youtube]
cześć
nie wiem jaka mam tą kamerke w sensie jakikiej firmy , ale wiem , że jest szklana i ją też po 4 latach musze zmienic
(warunki atmo snieg błoto deszcz itd)
radio mam 2 DIN Sony XAV 60 i kable dostałem do tego w gratisie więc jak włączam na R to załacza mi sie kamerka
Każdy elektryk Ci to zronbi ....


Pozdrawiam

Awatar użytkownika
tynio
Klubowicz
Posty: 475
Rejestracja: 24 cze 2014, 14:29
Auto: lj 70 fj40 sam
Kontakt:

Re: Kamera cofania - miejsce montażu

Post autor: tynio »

tu nie potrzeba elektryka jeden kabelek wystarczy podłączyć do np lampy wstecznego i tyle no i oczywiście kable miedzy kamera i radiem
Kamerę trzeba zamontować najlepiej na dole ale w samochodzie terenowy trzeba uważać zęby jej nie rozwalić wiec u mnie schowałem pod bagażnikiem dachowym :D

Awatar użytkownika
Tomek92
Posty: 252
Rejestracja: 16 wrz 2018, 19:00
Auto: KDJ95 3.0 D4D
Kontakt:

Re: Kamera cofania - miejsce montażu

Post autor: Tomek92 »

tynio pisze:
05 mar 2019, 08:33
Kamerę trzeba zamontować najlepiej na dole ale w samochodzie terenowy trzeba uważać zęby jej nie rozwalić wiec u mnie schowałem pod bagażnikiem dachowym :D
No właśnie, na dole najłatwiej uszkodzić. Poza tym czy na dole najwięcej widać? Wydawałoby się, że raczej na górze... Tylko obawiam się, że wtedy widać będzie mocno koło zapasowe. Ktoś to przećwiczył?

majewa
Posty: 67
Rejestracja: 03 wrz 2014, 15:02
Auto: J95 1KZ-TE 3,0 TD 1999r
Kontakt:

Re: Kamera cofania - miejsce montażu

Post autor: majewa »

Ja mam zamontowaną za tylną szybą na środku na samej górze.
Plusy : nie brudzi się i nie niszczy
Minusy : g... widać :)
tzn. coś tam widać , jakieś drzewo zobaczę , ale bardzo przekłamuje odległość ( jest wrażenie że jest dużo bliżej niż jest ) , oczywiście część widoku zasłonięty jest przez koło zapasowe , no i nic nie widać na dole co z mojego punktu widzenia jest najważniejsze. Jadąc w terenie trzeba widzieć co jest pod samymi kołami , dlatego będę zmieniał lokalizację na zdecydowanie niżej

lipek
Posty: 62
Rejestracja: 18 sie 2020, 14:00
Auto: KZJ95 3.0D automat

Re: Kamera cofania - miejsce montażu

Post autor: lipek »

Ja mam zamontowaną taką kamerkę: https://www.aliexpress.com/item/32869164904.html - wchodzi zamiast klosza lampki nad rejestracją - przynajmniej bez żadnego wiercenia. Cośtam widać, ale bez szału - obraz z kamerki kończy się mniej więcej 0,5m za tylnym zderzakiem, ale nie ma możliwości zmiany kąta.

ODPOWIEDZ