Kamera cofania - miejsce montażu

Moderator: luk4s7

Rolin
Auto: J95 D4D AT
Kontakt:

Kamera cofania - miejsce montażu

Post autor: Rolin »

Pytanie do kolegów którzy mają i używają. Gdzie Waszym zdaniem najlepiej zamontować kamerę cofania tak żeby była ona funkcjonalna? Czy kamera montowana w miejsce lampki podświetlenia tablicy ogarnia temat z założonym kołem zapasowym? Zastanawiałem się nad montażem gdzieś na uchwycie zapasu ale ze względu na plany przeniesienia koła zapasowego na uchwyt na zderzaku ta opcja odpada.

Pozdrawiam
R

Awatar użytkownika
fazi1973
Auto: TLC 3.0 TD 1998r 1KZT-E J95
Kontakt:

Re: Kamera cofania - miejsce montażu

Post autor: fazi1973 »

Hej
ja u siebie założyłem w plastikowym zderzaku na samym środku
troche wicać tylne koło a raczej jego małą część ale to zależy jak baedzi akamera ile bedzie obejmować w sensie jaki kąt.

tylko zamontuj szklaną plastik jest do bani ....

Awatar użytkownika
Tomek92
Auto: KDJ95 3.0 D4D
Kontakt:

Post autor: Tomek92 »

@Fazi, jaką masz kamerkę i jak się sprawdza? W środku masz stację multimedialną w miejscu radia?

Awatar użytkownika
fazi1973
Auto: TLC 3.0 TD 1998r 1KZT-E J95
Kontakt:

Post autor: fazi1973 »

[youtube][/youtube]
cześć
nie wiem jaka mam tą kamerke w sensie jakikiej firmy , ale wiem , że jest szklana i ją też po 4 latach musze zmienic
(warunki atmo snieg błoto deszcz itd)
radio mam 2 DIN Sony XAV 60 i kable dostałem do tego w gratisie więc jak włączam na R to załacza mi sie kamerka
Każdy elektryk Ci to zronbi ....

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
tynio
Klubowicz
Auto: lj 70 fj40 sam
Kontakt:

Post autor: tynio »

tu nie potrzeba elektryka jeden kabelek wystarczy podłączyć do np lampy wstecznego i tyle no i oczywiście kable miedzy kamera i radiem
Kamerę trzeba zamontować najlepiej na dole ale w samochodzie terenowy trzeba uważać zęby jej nie rozwalić wiec u mnie schowałem pod bagażnikiem dachowym :D

Awatar użytkownika
Tomek92
Auto: KDJ95 3.0 D4D
Kontakt:

Post autor: Tomek92 »

tynio pisze:
05 mar 2019, 08:33
Kamerę trzeba zamontować najlepiej na dole ale w samochodzie terenowy trzeba uważać zęby jej nie rozwalić wiec u mnie schowałem pod bagażnikiem dachowym :D
No właśnie, na dole najłatwiej uszkodzić. Poza tym czy na dole najwięcej widać? Wydawałoby się, że raczej na górze... Tylko obawiam się, że wtedy widać będzie mocno koło zapasowe. Ktoś to przećwiczył?

ODPOWIEDZ