Asia Minor-Anatolia 2012

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
wista-wio
Klubowicz
Posty: 697
Rejestracja: 05 lut 2009, 21:59
Auto: BJ42 3,4D / BJ42 3B / BJ45
Kontakt:

Asia Minor-Anatolia 2012

Post autor: wista-wio »

To będzie chyba ostatni wyjazd z moimi synami na tak długo , właśnie skończyli studia i cieszą się ostatnimi wakacjami a ja tym że pojedziemy na wspólną wyprawę. Pierwszy w planie był Dagestan i cały Północny Kaukaz z Czeczenią , Kabardyno- Bałkarią, a wcześniej Stawropolski Kraj, Kałmucja z Astrachaniem i... w marcu wybuchła mini wojna obejmując swym zasięgiem cały Dagestan , z planów nici :cry:
jeśli nie północ to południe ... 10 -11 sierpnia ruszamy pod górę Ararat na styk granic Armeni Azerbejdżanui Turcji , potem Iskenderun północna Mezopotamia , Kapadocja i wybrzeżem Morza Śródziemnego do Izmiru z tamtąd mykniemy na CHios (Hios) i dalej promem na Peloponez - pętla peloponezka i już ciągniemy na północ w stronę Polski przez Macedonię Kosowo Serbię Węgry Słowację do domciu. Wszystko jasne i oczywiste by nie powiedzieć łatwe :D ale ale jedziemy moją 30 letnią Bj 42 i chyba sami bo chętnych współtowarzyszy po prostu nie ma . Trasa około 9-10 tyś km i ponoć zjeżdżona terenowo ...ale ta perspektywa 4-5 tygodni z synami gdzieś w swiecie :P miodzio ... tą wycieczką chyba zamkniemy jak klamrą nasze 9 letnie wojarze po Europie a teraz dopiszeny rozdział z Azji Mniejszej ...
Załączniki
takie mamy logo naszego wyjazdu
takie mamy logo naszego wyjazdu

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18030
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Asia Minor-Anatolia 2012

Post autor: kylon »

Trzymam kciuki :!: Pomysł super no i to auto :wink:

Awatar użytkownika
seburaj
Posty: 2541
Rejestracja: 24 kwie 2007, 15:15
Auto: by?o: LJ70, BJ73, HDJ100, KZJ95...
Kontakt:

Re: Asia Minor-Anatolia 2012

Post autor: seburaj »

wista-wio pisze:ale ta perspektywa 4-5 tygodni z synami gdzieś w swiecie :P miodzio
a las w tym czasie nie urosnie za bardzo ? :mrgreen:
RDLP puszcza na takie urlopy ? :wink:

Awatar użytkownika
wista-wio
Klubowicz
Posty: 697
Rejestracja: 05 lut 2009, 21:59
Auto: BJ42 3,4D / BJ42 3B / BJ45
Kontakt:

Re: Asia Minor-Anatolia 2012

Post autor: wista-wio »

hahaha.........na wszystko trzeba sobie zasłużyć :P ... urlop dzięki nowej ustawie nazbierałem sobie :D konie jadą do zaprzyjaźnionej stajni ... chłopcy jeszcze są ,,wolni,, samochód przeglądam i remontuję ... a las da sobie radę nawet beze mnie :lol: co to jest te 4 tygodnie ? jakoś sobie poradzą :wink:

Gałka
Sąd Koleżeński
Posty: 4425
Rejestracja: 05 kwie 2007, 21:04
Auto: HZJ73 3w1
Kontakt:

Re: Asia Minor-Anatolia 2012

Post autor: Gałka »

zazdroszczę, może kiedyś....

Remiołek
Posty: 2200
Rejestracja: 16 paź 2009, 00:25
Auto: VW T4 Syncro- Osio?ek, ale jak w domu si? czuj?
Kontakt:

Re: Asia Minor-Anatolia 2012

Post autor: Remiołek »

Kapelusz z głowy z szacunku ściągam i trzymam kciuki za wyprawę.

Awatar użytkownika
wista-wio
Klubowicz
Posty: 697
Rejestracja: 05 lut 2009, 21:59
Auto: BJ42 3,4D / BJ42 3B / BJ45
Kontakt:

Re: Asia Minor-Anatolia 2012

Post autor: wista-wio »

w sobotę odbieram moją BJ-tkę od mechanika :lol: wymieniłem skrzynię biegów, reduktor, tarcze hamulcowe , klocki i szczęki, bebny przeszlifowane sprzęgło i coś tam jeszcze ... wszyskie gałki , krzyżaki , oleje i płyny , jakieś gumy i poduszki między karoserią i ramą ... teraz troszkę nią pojeżdżę i najprawdopodobniej 11 sierpnia wyjazd . Urlopu biorę 5 tygodni , ubezpieczenie jakieś mi dobiera ,,moja,, ubezpieczycielka , a tak naprawdę już nie mogę się doczekać wyjazdu; skrzynia już od miesiąca stoi na środku pokoju i wkurza moja żonę :mrgreen: .... a to jeszcze pełny miesiąc :? długo na czekanie i malutko by wszystko dopiąc na ostatni guzik ... czuliście takie mrowienie gdzieś z tyłu w plecach na każdą myśl o wyjeździe??? :lol:

Awatar użytkownika
piter69A
Posty: 612
Rejestracja: 30 sty 2009, 14:48
Auto: HZJ-73, HDJ-100, 2xGAZ69
Kontakt:

Re: Asia Minor-Anatolia 2012

Post autor: piter69A »

Super trasa, tylko pozazdrościć takiego wyjazdu :D

Awatar użytkownika
wista-wio
Klubowicz
Posty: 697
Rejestracja: 05 lut 2009, 21:59
Auto: BJ42 3,4D / BJ42 3B / BJ45
Kontakt:

Re: Asia Minor-Anatolia 2012

Post autor: wista-wio »

taką ,,mniej-więcej,, zamierzamy przebyć trasę . Rzecz jasna to jest szkielet i plan a jak wyjdzie :D się okaże .
Załączniki
troszkę chmurki zasłoniły :)
troszkę chmurki zasłoniły :)

Awatar użytkownika
piter69A
Posty: 612
Rejestracja: 30 sty 2009, 14:48
Auto: HZJ-73, HDJ-100, 2xGAZ69
Kontakt:

Re: Asia Minor-Anatolia 2012

Post autor: piter69A »

Jest co jechać. Czy trasę wyznaczają jakieś konkretne miejsca do odwiedzenia? Zaletą tych najdalszych rejonów bedą chyba ceny paliwa :wink:

czobi
Klubowicz
Posty: 4096
Rejestracja: 05 kwie 2007, 10:19
Auto: classic hill
Kontakt:

Re: Asia Minor-Anatolia 2012

Post autor: czobi »

pikna wycieczka sentymentalnym patatajem 40,jest jeszcze duch w narodzie szacun do spodu 8)
przypomnailes mi moja pierwsza wycieczke ehhh mesje, pomijajac drogie paliwo turcja przeza..bista
z grubsza zachod fastyniarska lipa- wschod dziki niesamowity magiczny i azjatycki.
najwieksze rozczarowanie zdecydowanie troja i wszytskie plasticfantastic turystyczne bazaro-miasta
absolutny rekord swiata to kapadocja, namrut dagi, Ihlara, gory wschodnie. im wieksze zadoopia ty fajniej
i fajniej . bardzo lubia polakow. cholera zazdroszcze - wsiewo charoszewo. w pieriod !

Awatar użytkownika
wista-wio
Klubowicz
Posty: 697
Rejestracja: 05 lut 2009, 21:59
Auto: BJ42 3,4D / BJ42 3B / BJ45
Kontakt:

Re: Asia Minor-Anatolia 2012

Post autor: wista-wio »

Ze względów zdrowotnych uciekła nam ubiegłoroczna wyprawa chcieliśmy zwiedzić Zadnieprze Chortycę Zaporoże i Krym , przewidziałem na to dwa tygodnie no niestety wyszło jak wyszło . Ale jak to w przysłowiu ,, co się odwlecze….,, i dzięki temu że stary urlop można wykorzystać teraz do końca września nazbierałem dni urlopowych dosyć sporo. Szefa co do ilości urlopu uprzedzałem już znacznie wcześniej by go nie zaskoczyć tak długą absencją i pozostawieniem leśnictwa na 5 tygodni zresztą przyzwyczaili się wszyscy do moich wypadów i opowieści , chyba to moje szefostwo akceptują. Co do kasy …no i to jest problem ale tak jak dni urlopowych mi pozostało to i kasy na zeszłoroczną wyprawę nie wydałem . Rzeczywiście Turcja jest droga ze względu na cenę paliwa w chwili obecnej ponad 7 zł , ale co tam zawsze marzyłem dojechać do kolebki ludzkości czyli do Mezopotamii , co prawda tej prawdziwej czyli jej serca Bagdadu i Damaszku nie zobaczę bo do Iraku i Syrii nikt mnie nie wpuści ale liznę jej północne krańce pomiędzy Tygrysem i Eufratem . Celem jest góra Ararat a potem wielkie słone jeziora i miasto Wan… ukryte pustynne pałace i wielkie fortyfikacje nadmorskie , piękna wspomniana wcześniej Kapadocja , i tajemnicze podziemne miasta starochrześcijańskie , chcę zobaczyć te splątanie różnych prawd wiary muzułmanizmu katolicyzmu i islamu , poznać tych ludzi , których przodkowie tak dotkliwie dali się we znaki naszemu krajowi i którzy w osiemnastym wieku nigdy nie uznali rozbiorów Polski i jako jedyny kraj nie wymazali Lechistanu z map świata. Od czterech lat remontuję tą moją trzydziesto letnią czterdziestkę . Która to przejechała ze mną Europę od Odessy i Akermanu po Petersburg i Tallin bardzo ją lubię , Ula moja żona mówi że częściej przechodzi lifting niż nie jedna kobitka (ale też ją lubi;) I najważniejsze! jadę z synem Pawłem …Staszek chyba już… ,,wyrósł z towarzystwa ojca,, przyjaciele mówią że wróci do zespołu-jak się …e-tam życie pokarze . :mrgreen:

Emu
Posty: 644
Rejestracja: 16 paź 2008, 23:18

Re: Asia Minor-Anatolia 2012

Post autor: Emu »

a do czego służy ta naklejka z pierwszego postu ?

Awatar użytkownika
wista-wio
Klubowicz
Posty: 697
Rejestracja: 05 lut 2009, 21:59
Auto: BJ42 3,4D / BJ42 3B / BJ45
Kontakt:

Re: Asia Minor-Anatolia 2012

Post autor: wista-wio »

no jak to :?: ...Turcja to Anatolia ...Asia Minor to Azja Mniejsza ...a te herby to państw , które zamierzamy pokonać albo inaczej jak kto woli przejechać :mrgreen:

Emu
Posty: 644
Rejestracja: 16 paź 2008, 23:18

Re: Asia Minor-Anatolia 2012

Post autor: Emu »

...acha... znaczy sie "okolicznosciowa"

ODPOWIEDZ