Nordkapp - kwiecień/maj 2008

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
mpiatek
Posty: 157
Rejestracja: 28 lut 2007, 02:57
Auto: HZJ75
Kontakt:

Nordkapp - kwiecień/maj 2008

Post autor: mpiatek »

Cześć,

Pomysł tego wyjazdu narodził się już jakiś czas temu (tutaj) i wypadało by go odkopać, bo termin się zbliża...

Cele: Nordkapp, ski-tury w rejonie Lofot, Tromso i Lyngen

Kiedy: 19 IV - 4 V 2008

Trasa: prom z Gdyni do Karlskrony i dalej po drodze Oslo, Trondheim, Lofoty, Tromso, Lyngen Alps a dalej na północ w stronę Nordkapp tak daleko jak warunki drogowe na to pozwolą (śnieg). Powrót tą samą trasą: Karlskrona - Gdynia.

Kto: mPiatek + Miziołek, ...

Koszty:
- prom 1670zł za 2os.+ van (bushtaxi łapie się wymiarami na van-a),
- paliwo na ok. 5400km (z dojazdem do promu i z powrotem: Warszawa-Gdynia-Warszawa). Mi wyszło ok. 2700zł (licząc 10l/100km) przy optymalnych tankowaniach (w Gdyni do pełna) i 190l zbiorniku ;)
- opłaty drogowe (właśnie szukam informacji... a może ktoś z Was był i wie :?: )

Plan zgrubny:
Wyjazd z założenia ma być krajoznawczo - ski-turowo - turystyczny. Czyli poza napędem 4x4 w ruch pójdą narty, foki, rakiety śnieżne, etc. Planujemy czerpać korzyści wynikające z posiadania własnego domku na kółkach zwiedzając co ciekawsze krajobrazowo okolice po drodze do celu. Podróż będzie przeplatana jedno lub kilkudniowymi wycieczkami narciarskimi. Koszty schronisk podczas kilkudniowych wycieczek (dla członków DNT): 170 - 210 NOK

Gdyby ktoś chciał się przyłączyć to byłoby raźniej :D

--
mPiatek

Awatar użytkownika
fobos
Posty: 3155
Rejestracja: 04 kwie 2007, 20:47
Auto: VZJ 90
Kontakt:

Post autor: fobos »

A tak chciałem tam pojechać, kurna ale dla mnie za wcześnie. Nie mam możliwości spania w samochodzie ( zwłaszcza na mrozie ). Założyłem niestety już MT'ki, które w połączeniu z lodem spowodują, że będę jeździł jak krowa na łyżwach.
A może przełożycie wyjazd na trochę cieplejszy termin. Wtedy jedziemy bez gadania.

Awatar użytkownika
MariuszS
Klubowicz
Posty: 1493
Rejestracja: 27 lip 2007, 10:56
Auto: LJ-79 na do?ywocie
Kontakt:

Post autor: MariuszS »

Ach, piękny to pomysł, zaiste :-)
A telemarkowców też przyjmujecie?
Właśnie w tym sezonie przerzuciliśmy się z Martą na telemark, więc można by coś jeszcze podglądnąć u tubylców ;-)
Bardzo mi się ten pomysł podoba, ale w tym roku nie dam rady czasowo i finansowo.

Awatar użytkownika
mpiatek
Posty: 157
Rejestracja: 28 lut 2007, 02:57
Auto: HZJ75
Kontakt:

Post autor: mpiatek »

fobos pisze:A tak chciałem tam pojechać, kurna ale dla mnie za wcześnie. Nie mam możliwości spania w samochodzie ( zwłaszcza na mrozie ). Założyłem niestety już MT'ki, które w połączeniu z lodem spowodują, że będę jeździł jak krowa na łyżwach.
A może przełożycie wyjazd na trochę cieplejszy termin. Wtedy jedziemy bez gadania.
Ze zmianą terminu raczej ciężko :? Po pierwsze, mamy już bilet na prom - co prawda można zmienić termin za dopłatą ale... Po drugie, tak urlopy już poplanowaliśmy a Mizioł już ma klepnięty. Poza tym, robiąc nie u siebie, to trza optymalizować wykorzystanie urlopu a przy takim terminie to z 8 dni 2 tygodnie wolnego wychodzą :shock: No i później to śniegu może zabraknąć - nawet tam :wink:
Może jednak coś wykombinujecie :?: Tam na północy wbrew pozorom nie jest aż tak zimno - ciepłe wieje od morza. Z tego co czytałem to w kwietniu temperatury wahają się od -5 do 15 st.C.

--
mPiatek

Awatar użytkownika
mpiatek
Posty: 157
Rejestracja: 28 lut 2007, 02:57
Auto: HZJ75
Kontakt:

Post autor: mpiatek »

MariuszS pisze:Ach, piękny to pomysł, zaiste :-)
A telemarkowców też przyjmujecie?
Właśnie w tym sezonie przerzuciliśmy się z Martą na telemark, więc można by coś jeszcze podglądnąć u tubylców ;-)
Bardzo mi się ten pomysł podoba, ale w tym roku nie dam rady czasowo i finansowo.
No do ojczyzny telemarku to nie widzę przeszkód :wink: Pewnie za rok tam wrócimy bo wszystkiego tym razem nie schodzimy - raczej zrobimy rekonesans

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Post autor: kylon »

Marcin. Napieraj i w przyszłym roku wcześniej zaplanujemy, a Ty pojedziesz jako nasz przewodnik. Nie wywiniesz się :wink:

Awatar użytkownika
fobos
Posty: 3155
Rejestracja: 04 kwie 2007, 20:47
Auto: VZJ 90
Kontakt:

Post autor: fobos »

Tym razem nie damy rady, ale musimy w jeszcze w tym roku coś razem zaplanować. Jeśli chodzi o łażenie po śniegu, lodzie i górach oraz noclegi w polarnych warunkach, to musimy się jeszcze wiele nauczyć i mocno doposażyć w sprzęt. Jak nas trochę podszkolicie to kto wie, może będziecie mieli kompanów na kolejne zimowe wyprawy.

Awatar użytkownika
mpiatek
Posty: 157
Rejestracja: 28 lut 2007, 02:57
Auto: HZJ75
Kontakt:

Post autor: mpiatek »

Spoko na północ pojedziemy jeszcze nie raz - a zaraz rzucę kolejnym planem (na wakacje)

Awatar użytkownika
lander
Posty: 37
Rejestracja: 27 mar 2008, 13:12

Re: Nordkapp - kwiecień/maj 2008

Post autor: lander »

mpiatek pisze: - opłaty drogowe (właśnie szukam informacji... a może ktoś z Was był i wie :?: )
--
mPiatek

Na planowanej przez Was trasie nie ma płatnych dróg. Powodzenia :-)

Awatar użytkownika
mpiatek
Posty: 157
Rejestracja: 28 lut 2007, 02:57
Auto: HZJ75
Kontakt:

Post autor: mpiatek »

Wróciliśmy szczęśliwie, zakochani w Arktyce, ze sporą dawką wspomnień i fotek - relacja wkrótce...

Na zachętę typowy widoczek z drogi na Nordkapp 8) więcej pojawi się z czasem w galerii Norway's Arctic Highway

Obrazek
Ostatnio zmieniony 13 maja 2008, 23:07 przez mpiatek, łącznie zmieniany 1 raz.

czobi
Klubowicz
Posty: 4096
Rejestracja: 05 kwie 2007, 10:19
Auto: classic hill
Kontakt:

Post autor: czobi »

pieknie sie pasie bushtaxi na sniegu 8)
gratulejszyn

5ek co wyscie do grenlandii dojechali po lodzie?
bylem tam kiedys przez miesiac na rejsie w lecie, opycilismy jachtem cala skandynawie. fakt ze vodke to w fiordach schuadzalismy na cacy,renifery laataly za kregiem polarnym a zorze polarne jadly nam z reki ale zeby tyle tam bialego o tej porze jeszcze???

Awatar użytkownika
mpiatek
Posty: 157
Rejestracja: 28 lut 2007, 02:57
Auto: HZJ75
Kontakt:

Post autor: mpiatek »

Białe na szczęście jeszcze tam sypie się z nieba o tej porze roku :D Niestety już w drugiej połowie maja zacznie drastycznie ustępować wszelkim odcieniom zieleni tworząc rozlewiska w których masowo wylęgną się komary. Maj to ostatni dzwonek na zimową aurę na poziomie morza, na północ od kółka polarnego...

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Post autor: kylon »

Marcin
Ustal termin wyjazdu w przyszłym roku i tyle. Zostałeś przewodnikiem wycieczki TLC na Nord Cap

czobi
Klubowicz
Posty: 4096
Rejestracja: 05 kwie 2007, 10:19
Auto: classic hill
Kontakt:

Post autor: czobi »

mnie tam ten bialy zawsze miazdzy psyche i tyle, nie lubbbie.jestem dziecko piochu na zawsze chyba jakis przodek byl w africa corps :mrgreen:

ale teraz przynajmniej mi sie skleja wszytsko geograficzno /pogodowo. czyli sa ostatnie podrygi poczym nastepuje ichniejsze lato ok. a dzien polarny jak to tera
wyglada bo ja mialem non stop slonce 24h? wszytko sie w glowce przestawia
2-3 dni nie jedlismy , nei spalismy, potem w jedna dobe nadrabialismy wszytskie zaleglosci i tak w kolko.bidny organizm kompletnie nie kumal o soo chodzi :lol:

drako
Posty: 664
Rejestracja: 07 kwie 2008, 20:32
Auto: hdj80,wili,Lapl
Kontakt:

Post autor: drako »

Uwielbiam snieg wiec mnie az ciarki przechodza na mysl ze mozna teraz tam takie widoki zobaczyc.
Ja sie pisze na taki wyjazd

ODPOWIEDZ