Rumunia 2010

Moderator: luk4s7

Wiktor
Posty: 31
Rejestracja: 25 lis 2010, 18:27
Auto: hzj 73
Kontakt:

Re: Rumunia 2010

Post autor: Wiktor »

Dodam że powrót zaplanuje tak aby niejechać tą samą drogą.

Awatar użytkownika
plum76
Klubowicz
Posty: 2134
Rejestracja: 10 gru 2009, 16:04
Auto: UZJ40
Kontakt:

Re: Rumunia 2010

Post autor: plum76 »

Hej Wiktor,
opisz trochę wiecej co do swoich oczekiwań.
to co dotyczy mojej osoby to:
- polecam noclegi agroturystykę, tanie i miło. Ja zawsze nocowałem za miastem które było naszym celem nie w centrum. Jest taniej i ciszej (mi to pasuje) a majac samochód możesz wszędzie dojechać.
- kościoły/ monastyry - wybierz te najstarsze i najładniejsze - w przewodniku znajdziesz ich duzo,a jak nie to daj znac to ci napisze bo mam specjalna mapę Rumuni gdzie sa zaznaczone same kościoły. Powód, po 3 monysterze nie byłem ich w stanie odróżnić.
- pogoda - uwzględnij to, my w wakacje po 2-3 dniach deszczu zmienialiś drogę. Jednym słowem układając trase miej w zanadrzu cos.
- na trasie bedziesz miał fajne drogi 67c (pewnie juz w całości asfaltowa) i boczne o numerze 106, druga fajna to 7c (tutaj sprawdz czy jest otwarta, formalnie czynna jest od połowy czerwca ze względu na śnieg zalegający powyzej 2000mnpm), jak nie znajdziesz to daj znac do skypne do kolegów z RO topodadza ci stronke gdzie znaleść info o tym.
- jak chcesz fajną górkę to polecam górę BABELE http://maps.google.ro/maps?q=Babele&hl= ... 6&t=h&z=13 droga 713 to szutrówka prowadząca do ośrodka przygotowań olimpijskich na wysokości 2000mnpm. Warto sie przejść po całym płaskowyżu wiec wraz z wjazdem wycieczka na prawie cały dzien.
- Bukareszt - nic szczegolnego szczegolnie jak nie masz czasu. duzo remontów wiec wybierz taką pore abyś w korkach nie stał. byłem tam przez 3 tygodnie w delegacji. Ciekawe doświadczenie dla kierowcy ale jak masz duze auto to spoko.
- nad morze to najlepiej autostrada, to ok 250km 3h zrobisz. http://maps.google.ro/maps?saddr=Bucare ... ls&t=h&z=9

- o tej porze roku nad morzem to bedzie totalny luz i niewiele ludzi, morze jest fajne , mało słone. Ja byłem przez 3 dni na wybrzeżu, Constatnta, Mangali i mała wioska Vama Veche przy granicy (raj dla hipisów, plaża nudystów)- zero infrastruktury za to dyskoteka cała noc na plaży.
- jak znajdziesz czas to podjedz sobie do delty Dunaju
- warto tez przejechać przez SIGISOARA - całe miasto jest wpisane jako zabytek
- mysle że można by pisać i pisac.

czasu nie masz za wiele, ja max robiem 250-300km dziennie i pod koniec dnia większość miała juz dość. Wiec zaplanuj jak morzezsz z 1 dzien bez jazdy.

Jakby coś to pisz.

Mapy masz?
paweł

ps:
ja w listopadzie jeszce na tydzien ruszam do RO tym razem na komercyjny wyjazd na południe.

Wiktor
Posty: 31
Rejestracja: 25 lis 2010, 18:27
Auto: hzj 73
Kontakt:

Re: Rumunia 2010

Post autor: Wiktor »

Wiktor pisze:następnie nad może przez Bukareszt.
miałem napisać że może nad morze :)

Wiktor
Posty: 31
Rejestracja: 25 lis 2010, 18:27
Auto: hzj 73
Kontakt:

Re: Rumunia 2010

Post autor: Wiktor »

Plum musze Ci bardzo podziękować.
plum76 pisze:- polecam noclegi agroturystykę, tanie i miło.


I czestują palinką.

Spanie zobaczymy jak wyjdzie. Agroturystyka albo biwak i namiot lub w aucie jak będzie niesprzyjająca pogoda. (wyprawa we dwoje). Cała podróż bez cisnienia na czas, raczej spokojna przejażdżka i kontemplowanie natury. Na trasie napewno będzie kanion w Bicaz.
plum76 pisze: druga fajna to 7c (tutaj sprawdz czy jest otwarta, formalnie czynna jest od połowy czerwca ze względu na śnieg zalegający powyzej 2000mnpm), jak nie znajdziesz to daj znac do skypne do kolegów z RO topodadza ci stronke gdzie znaleść info o tym.
O tej drodze myśle od dłuższego czasu.
plum76 pisze: Bukareszt - nic szczegolnego szczegolnie jak nie masz czasu. duzo remontów wiec wybierz taką pore abyś w korkach nie stał. byłem tam przez 3 tygodnie w delegacji. Ciekawe doświadczenie dla kierowcy ale jak masz duze auto to spoko.
- nad morze to najlepiej autostrada, to ok 250km 3h zrobisz
Bukareszt przejade raczej nocą, będe starał się unikać miast.

Gdzie kupić winietę i na jakich drogach obowiązuje?

Awatar użytkownika
plum76
Klubowicz
Posty: 2134
Rejestracja: 10 gru 2009, 16:04
Auto: UZJ40
Kontakt:

Re: Rumunia 2010

Post autor: plum76 »

winiete kupisz juz po Rumunskiej stronie,
bierz ta AUTOTURISTIC chyba 4 euro. Ostatnio jak mnie patrol zatrzymał to był to jeden z wymaganych dokumentów.
możesz też ja nabyc na stacjach bezy nowych zaraz za granicą.

Paweł

ODPOWIEDZ