ROSJA-KARELIA 2016 * KULCZYNA TEAM

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
wista-wio
Klubowicz
Posty: 697
Rejestracja: 05 lut 2009, 21:59
Auto: BJ42 3,4D / BJ42 3B / BJ45
Kontakt:

ROSJA-KARELIA 2016 * KULCZYNA TEAM

Post autor: wista-wio »

nasza naklejka
nasza naklejka
W sierpniu wraz z siostrzeńcem jadę do Rosji ... :D
wiem jeszcze nie skończyłem Was koleżanki i koledzy męczyć moimi i Pawła przygodami po Azjatyckich bezdrożach a już planuję kolejny wyjazd ...
tym razem bliżej, chciałbym zwiedzić Petersburg objechać Ładogę Onegę dostać się do Archangielska ( może dalej na wschód pod Ural) potem Murmańsk i.... dalej zobaczymy :mrgreen:

Gałka
Sąd Koleżeński
Posty: 4424
Rejestracja: 05 kwie 2007, 21:04
Auto: HZJ73 3w1
Kontakt:

Re: ROSJA-KARELIA 2016 * KULCZYNA TEAM

Post autor: Gałka »

i znowu będziemy czytali z zapartym tchem.... :D

Awatar użytkownika
wista-wio
Klubowicz
Posty: 697
Rejestracja: 05 lut 2009, 21:59
Auto: BJ42 3,4D / BJ42 3B / BJ45
Kontakt:

Re: ROSJA-KARELIA 2016 * KULCZYNA TEAM

Post autor: wista-wio »

na plecach polarów , kamizelek , koszulek będziemy mieli takie oto hafty :D
Załączniki
nasza plakietka
nasza plakietka

Awatar użytkownika
wista-wio
Klubowicz
Posty: 697
Rejestracja: 05 lut 2009, 21:59
Auto: BJ42 3,4D / BJ42 3B / BJ45
Kontakt:

Re: ROSJA-KARELIA 2016 * KULCZYNA TEAM

Post autor: wista-wio »

właśnie wróciłem z krótkiego objazdu po Polsce (niecałe 2 tyś km) samochód spisał się bez zastrzeżeń nawet spalanie okazało się w normie 10 l/100 km /namiot dachowy i skrzynia 4 / teraz powędruje do mechanika na tydzień Rajmund założy dodatkowy zbiornik paliwa , podokręca śrubki :lol: i ... ruszamy do Rosji /wizy już się wklejają w paszporty/ plan jest prosty chcę pojechać na północ objechać jezioro Ładoga i Onega Petersburg i dalej na północ przez Karelię dotrzeć na półwysep Kola ... dalej się zobaczy :mrgreen:
Załączniki
samochód prawie gotowy :D
samochód prawie gotowy :D
13269258_525937370923550_1665021343912270447_n.jpg (92,22 KiB) Przejrzano 8915 razy

Awatar użytkownika
francek
Klubowicz
Posty: 1236
Rejestracja: 10 mar 2009, 13:51
Auto: Hilary - SpecHilux 2.4td, Gienryk - Nissan Patrol Y60 TD42, Pingwin- Nissan Patrol Y61 ZD30, Teściu- Nissan Terrano 2.7td
Kontakt:

Re: ROSJA-KARELIA 2016 * KULCZYNA TEAM

Post autor: francek »

Ladoga to działki i ośrodki - głębiej nie wjedziesz bo nie masz czym. Poza tym rezerwaty, Raczej włócz się po Karelii właściwej ale nie za blisko granicy z Finlandią ( chyba, że masz pozwolenie od fsb). Kolski fajny ale góra na 2-3 dni - głębiej nie wjedziesz bo ............. Polecam Apatyty - góry magiczne choć wyżej nie wjedziesz bo ................ Spróbuj na Rybacki w sezonie powinieneś się przemknąć ale trzeba pozwolenia od ochrony przyrody - masz? Aha i tam się nie da załatwić :wink: Oni z tym skończyli jakieś 12 lat temu. Szczerze ........... Karelia to wg mnie jeden z mocno przereklamowanych zakątków Rosji. W stronę Archangielska jest dużo fajniej no i do Wilka można zajrzeć. Haft średni 8) Na ra !

Awatar użytkownika
wista-wio
Klubowicz
Posty: 697
Rejestracja: 05 lut 2009, 21:59
Auto: BJ42 3,4D / BJ42 3B / BJ45
Kontakt:

Re: ROSJA-KARELIA 2016 * KULCZYNA TEAM

Post autor: wista-wio »

francek pisze: . Karelia to wg mnie jeden z mocno przereklamowanych zakątków Rosji. W stronę Archangielska jest dużo fajniej no i do Wilka można zajrzeć. Haft średni 8) Na ra !
dzięki za info z pewnością wezmę pod uwagę ... wyjazd w tym roku to raczej przebieżka prze rokiem 2018 (chcę pokonać 35 tyś km Azji ... może się uda chociaż jak mówisz , że nie bardzo mam czym :mrgreen: ) i sprawdzenie nowego członka załogi stąd bliski wyjazd ... nie jadę do Rosji taplać się w
bocie tak naprawdę chcę zobaczyć Petersburg, Psków, Katyń, pod Moskwą muzeum pancerne a przede wszystkim chcę porównać Karelię Rosyjską i Fińską zobaczyć różnice i jak udało się sztucznie podzielić niegdyś jedną krainę ... chcę zobaczyć Ładogę i jak wyglądał wodny i lodowy most życia dla oblężonego Leningradu ... chcę wejść na Aurorę zobaczyć Carskie Sioło i miejsce gdzie utopiono Rasputina , zwiedzić Ermitaż , zerknąć na port w Murmańsku odwiedzić Narwik i Nord Kapp ... sporo tego jak na zaplanowane 22 dni Rosji ... :lol: za wilkiem mi nie tęskno mam go w swoim lesie ... utopić autko też jest gdzie :mrgreen: ale za wszystkie serdeczne rady bardzo dziękuję :D

Awatar użytkownika
francek
Klubowicz
Posty: 1236
Rejestracja: 10 mar 2009, 13:51
Auto: Hilary - SpecHilux 2.4td, Gienryk - Nissan Patrol Y60 TD42, Pingwin- Nissan Patrol Y61 ZD30, Teściu- Nissan Terrano 2.7td
Kontakt:

Re: ROSJA-KARELIA 2016 * KULCZYNA TEAM

Post autor: francek »

Aurory nie zobaczysz bo aktualnie jest w stoczni w remoncie :wink: St Petersburg to piękne miasto mimo tylko 300 letniej historii - naprawdę robi wrażenie, choć zwiedzanie go w tłumie homo cablus ( uwaga ostatnio widziałem tam człowieka w masce p/pyłowej) należy do wątpliwych przyjemności. Polecam zwiedzanie po 23.00 ( wtedy nawet da się przejechać przez centrum) Nie dajcie się wmanewrować w przewodników z parasolką lub w rejs wodolotem :wink: Proponuję kontakt z pijakami i tzw. trasę po dachach to Dostojewszczyzna w klasycznej postaci. Nad Ładogę właściwą naprawdę trudno jest dojechać bo albo tereny prywatne albo ścisłe rezerwaty przyrody albo mega koleiny po Uralach. Nad zatoczki możesz ale myślę, że po około 100 km od Petersburga ( najlepiej od północy ) Tam też znajdź malutkie prywatne muzeum Karelii fińskiej i rosyjskiej - sporo wyjaśnia i tłumaczy. Same szutry karelskie długie, żmudne i mega wyboiste ale nie potrzeba na nie 4x4. Uwaga miasto Umba tuż przed wjazdem na Kolski to miasto zamknięte dla cudzoziemców. Można tylko przez nie przejechać ale nie wolno nocować. Tu już musisz wjechać około 5-6 km w interior Kolskiego i tam się rozbić. Sam interior i droga 1000 rzeczek bardzo ładny i niezbyt wymagający terenowo aczkolwiek napęd 4x4 i czasami winda może się przydać. Choć latem trudności tam nie zanotowałem. Druga część drogi do Rewdy troszkę bardziej wymagająca ale MT pozwoli na spokojny przejazd. Zostańcie ile możecie i ile dacie rady w Apatytach - bo to góry magiczne i przepiękne- słowo klucz Łowozero. Dalej kapitalne wybrzeża Morza Barentsa ( ale uwaga tereny również mocno restrykcyjne dla inostrańców), Obłędny Murmańsk z kapitalnym muzeum historycznym ( przy głównej drodze jadąc w stronę Aloszy po lewej, parkuj na zapleczu :wink: ) no i genialna droga w stronę norweskiej granicy, której zwieńczeniem jest wjazd na Szeroki i Rybacki. Spróbuj dostać pozwolenie od ochrony przyrody ( trwa miesiąc ale masz spokojną głowę) i wjedź tyle ile możesz na Szeroki i Rybacki - to magia milion razy piękniejsza niźli Karelia właściwa. Tyle mogę podpowiedzieć z dobrego serca - reszta via MasterCard 8)
PS Wilk to nazwisko Polaka, który tam mieszka od 20 lat i pisze książki o Rosji - Uwaga ! książki a nie przewodniki turystyczne Pascala. Poczytaj a zrozumiesz trochę więcej Rosji.
PS2 35 tys. km to żaden wyczyn dla dobrze przygotowanego auta obojętnie jakiej marki. Ale moim skromnym zdanie wygodniej i taniej pokonać ten dystans Dacią Duster :wink: Na ra :mrgreen:

Awatar użytkownika
wista-wio
Klubowicz
Posty: 697
Rejestracja: 05 lut 2009, 21:59
Auto: BJ42 3,4D / BJ42 3B / BJ45
Kontakt:

Re: ROSJA-KARELIA 2016 * KULCZYNA TEAM

Post autor: wista-wio »

francek pisze:
PS2 35 tys. km to żaden wyczyn dla dobrze przygotowanego auta obojętnie jakiej marki. Ale moim skromnym zdanie wygodniej i taniej pokonać ten dystans Dacią Duster :wink: Na ra :mrgreen:
dziękuję za informacje ... sugestie wezmę pod uwagę :D
PS moja żona dobrze przygotowaną KIA robi rocznie 45 tyś ... moim skromnym zdaniem żaden wyczyn :mrgreen:

acha taniej i wygodniej pokonać ten dystans /35 tyś/ koleją ... kolega był mogę podrzucić jego namiar chętnie o tym opowie :wink:

Awatar użytkownika
francek
Klubowicz
Posty: 1236
Rejestracja: 10 mar 2009, 13:51
Auto: Hilary - SpecHilux 2.4td, Gienryk - Nissan Patrol Y60 TD42, Pingwin- Nissan Patrol Y61 ZD30, Teściu- Nissan Terrano 2.7td
Kontakt:

Re: ROSJA-KARELIA 2016 * KULCZYNA TEAM

Post autor: francek »

A a świstak siedzi i zawija sreberka ........ żyj dalej w swoim mega podróżniczym świecie. I nie zapomnij nas o tym poinformować- koniecznie z haftem.
EOT

Awatar użytkownika
wista-wio
Klubowicz
Posty: 697
Rejestracja: 05 lut 2009, 21:59
Auto: BJ42 3,4D / BJ42 3B / BJ45
Kontakt:

Re: ROSJA-KARELIA 2016 * KULCZYNA TEAM

Post autor: wista-wio »

francek pisze: I nie zapomnij nas o tym poinformować- koniecznie z haftem.
EOT

nie omieszkam :D
zresztą forum do tego służy :mrgreen: jak mniemam ... nie bardzo rozumiem co to ten ,,haft,, ale postaram się nie zawieść :mrgreen: ...
co do mojego ,,mega podróżniczego świata i życia w nim ,, niestety to zwykła amatorszczyzna zwykłego zapracowanego człowieczka i raczej kradziony czas na mikro wyjazdy, spotkania, zajęcia poświęcone zwykłym szarym człowiekom niestety pozbawione komercyjnego charakterku :mrgreen:

jeszcze raz serdeczne dzięki za rady i podpowiedzi :) ...

ps niestety bardzo przepraszam, że nie bardzo siedzę w żargonowym światku komputerowego przekazu więc nie wszystko rozumiem

Awatar użytkownika
wista-wio
Klubowicz
Posty: 697
Rejestracja: 05 lut 2009, 21:59
Auto: BJ42 3,4D / BJ42 3B / BJ45
Kontakt:

Re: ROSJA-KARELIA 2016 * KULCZYNA TEAM

Post autor: wista-wio »

wizy rosyjskie w paszportach ... pewno dla niektórych to ,,betka,, :mrgreen: ale ja ogromnie się cieszę tym bardziej , że od niedawna wymagany jest potwierdzony meldunek w każdym mieście , które poda się w wniosku wizowym :x

jezus
Posty: 1807
Rejestracja: 05 lut 2009, 20:58
Auto: IVECO 168M11
Kontakt:

Re: ROSJA-KARELIA 2016 * KULCZYNA TEAM

Post autor: jezus »

Jak dla mnie twór o nazwie "wiza" jest mega wyzwaniem, ale nie każdy jest tak mega leniwy i nielubiący spraw urzędowo/kontrolnych jak ja. Powodzenia na trasie.

Awatar użytkownika
wista-wio
Klubowicz
Posty: 697
Rejestracja: 05 lut 2009, 21:59
Auto: BJ42 3,4D / BJ42 3B / BJ45
Kontakt:

Re: ROSJA-KARELIA 2016 * KULCZYNA TEAM

Post autor: wista-wio »

już po ślubie i weselu Pawła ... mam zgodę na pakowanie :D skrzynie ze strychu zniesione i nareszcie pokój zagracony ma maxa :mrgreen: za 23 dni wyjazd ...

Zbyszek
Posty: 557
Rejestracja: 29 maja 2007, 12:45
Auto: Hil,Grizzly, Rubicon, texas 490,GLA4 matic
Kontakt:

Re: ROSJA-KARELIA 2016 * KULCZYNA TEAM

Post autor: Zbyszek »

W Piterze uważaj na kieszonkowców. Mistrzowie świata w swoim fachu bo pokończyli kilkuletnie studia w więzieniach. Posterunek milicji to biuro do wypisywania zaświadczeń okradzionym cudzoziemcom gdzie wysłuchać można starego dowcipu o Leninie trzymającym czapkę w ręku.

Awatar użytkownika
wista-wio
Klubowicz
Posty: 697
Rejestracja: 05 lut 2009, 21:59
Auto: BJ42 3,4D / BJ42 3B / BJ45
Kontakt:

Re: ROSJA-KARELIA 2016 * KULCZYNA TEAM

Post autor: wista-wio »

jestem optymistą i cały czas żyję nadzieją , że poza złodziejami , kieszonkowcami, niedojedzoną Ładogą , przereklamowaną Karelią , zamkniętymi parkami narodowymi, i co tam jeszcze ...uda mi się coś ciekawego zobaczyć w tej części Rosji :lol:

ODPOWIEDZ