Albania - na motorku

Moderator: luk4s7

endurance
Klubowicz
Posty: 1442
Rejestracja: 26 gru 2007, 17:59
Auto: Hilux - owocow?z
Kontakt:

Albania - na motorku

Post autor: endurance »

Uwaga pochwalę się ;)
Albania na motorku przedstawiona za pomocą kilku słów i kilku zdjęć - czyli moje fotostory
http://www.polkasteam.pl/xr650r/Wyjazdyxr/albania_2015/" onclick="window.open(this.href);return false;

Obrazek
ucieszony i przewietrzony
wojciech endurance
www.polkasteam.pl

MaxLux
Klubowicz
Posty: 2890
Rejestracja: 05 kwie 2007, 11:01
Auto: GRJ120
Kontakt:

Re: Albania - na motorku

Post autor: MaxLux »

Przepieknie zdjecia, przepiekna relacja - az sie chce juz jechac :)

consigliero
Klubowicz
Posty: 1889
Rejestracja: 17 sie 2008, 22:14
Auto: 4Runner
Kontakt:

Re: Albania - na motorku

Post autor: consigliero »

Dziękuję

finger
Posty: 916
Rejestracja: 03 maja 2011, 00:02
Auto: HZJ73
Kontakt:

Re: Albania - na motorku

Post autor: finger »

Dzięki Bogu, że Cię tam nie zastrzelili, bo ostatnio to tam modne...

Awatar użytkownika
LEX
Posty: 1582
Rejestracja: 23 wrz 2007, 22:01
Auto: Lexus LX450
Kontakt:

Re: Albania - na motorku

Post autor: LEX »

To dobrze, że Albania ma taką opinię... Turyści teraz trochę zwolnią. Sprawcę schwytano i okazał się nim recydywista, który wyszedł z więzienia po odsiadce za pobicie ze skutkiem śmiertelnym. W Albanii sprawa nabrała rozgłosu, bo to chyba pierwsza śmierć turystów od paru dekad i pewnie odosobniony przypadek na parę kolejnych dekad. Dobrze jednak, że się ludzie obawiają, bo może przez to w Albanii wolniej będą kłaść asfalt :-)

Awatar użytkownika
Basaj
Posty: 44
Rejestracja: 20 sie 2010, 11:31
Auto: Hilunio 3,0 automat
Kontakt:

Re: Albania - na motorku

Post autor: Basaj »

Super wyprawa, piękne zdjęcia. No i XR-a650 - maszyna marzenie))

finger
Posty: 916
Rejestracja: 03 maja 2011, 00:02
Auto: HZJ73
Kontakt:

Re: Albania - na motorku

Post autor: finger »

Uważam, że Albania jest na maksa przereklamowana i o wiele większy potencjał jest w krajach byłej Jugosławii: Serbii, Federacji Bośni i Hercegowiny, Republice Serbskiej i Macedonii. Ludność zdecydowanie bardziej cywilizowana a krajobrazowo/offroadowo piękniej...

Czarnogóra do obrzygania, Chorwacja też. Polecam szczerze te kraje...

endurance
Klubowicz
Posty: 1442
Rejestracja: 26 gru 2007, 17:59
Auto: Hilux - owocow?z
Kontakt:

Re: Albania - na motorku

Post autor: endurance »

MaxLux pisze:Przepieknie zdjecia, przepiekna relacja - az sie chce juz jechac :)
Pojedziesz na czterech kołach to porobisz więcej zdjęć, tylko zerknij na pogodę bo zapowiadają straszne upały.
consigliero pisze:Dziękuję
Proszę bardzo, ale za co ;)
finger pisze:Dzięki Bogu, że Cię tam nie zastrzelili, bo ostatnio to tam modne...
Na końcu napisałem co o tym wszystkim sądzę, no i ja nie lubię mody ;)
LEX pisze:To dobrze, że Albania ma taką opinię... Turyści teraz trochę zwolnią. Sprawcę schwytano i okazał się nim recydywista, który wyszedł z więzienia po odsiadce za pobicie ze skutkiem śmiertelnym. W Albanii sprawa nabrała rozgłosu, bo to chyba pierwsza śmierć turystów od paru dekad i pewnie odosobniony przypadek na parę kolejnych dekad. Dobrze jednak, że się ludzie obawiają, bo może przez to w Albanii wolniej będą kłaść asfalt :-)
Nie tak od paru dekad bo nawet niedawno już nie pamiętam w którym roku, ale też sprzątnęli Czechów. Odnośnie asfaltu, to też w podsumowaniu napisałem, ja nie chce z Albanii zrobić skansenu.
Basaj pisze:Super wyprawa, piękne zdjęcia. No i XR-a650 - maszyna marzenie))
Dziękuję i dobrze, że się podobało. Co do XR-ki to wspaniały motocykl można go porównać do HZJ z 4,2 bez turbo, tylko czasy płynie i na tej szerokości geograficznej zachodzą zmiany, pisząc w prost pojawia się więcej dobrych dróg i aż tak dzielny sprzęt w terenie jest niepotrzebny bo się go nie wykorzysta, a po co rezygnować z wygody. Tak jest z tym wyjazdem i wieloma innymi tu zaznaczam moimi wyjazdami, które nazywam wycieczkami, zarówno XR-ka jak i mój jarzynowóz to przerost formy nad treścią są za bardzo terenowe, za wolne za niewygodne, ale... zawsze chciałem to mam i nie uważam, że popełniłem błąd w zakupie tylko człowiek nabiera doświadczenia i XR jest za ciężka w teren o jakim ja myślę, a na wycieczki to chce suva motocyklowego np. CrossTourera, a jarzynowóz niech ma wszystkie cechy użytkowe tak jak teraz tylko na Boga kto dzisiaj chce rezygnować z wyprzedzania ciężarówki po lekką górę i kto nie che jeździć swobodnie na dojazdówkach 120km/h , a nawet szybciej oczywiście możliwość wyższej prędkości to też normalne hamulce i zawieszenie. W nowoczesnym samochodzie czy motorze po prostu ja się mniej męczę i wtedy można zwiększyć dzienny zasięg czyli dzienną dawkę przyjemności i w dzisiejszych czasach w którym tego czasu nie mamy za dużo to np. w weekend możemy skoczyć do Tirany :)
finger pisze:Uważam, że Albania jest na maksa przereklamowana i o wiele większy potencjał jest w krajach byłej Jugosławii: Serbii, Federacji Bośni i Hercegowiny, Republice Serbskiej i Macedonii. Ludność zdecydowanie bardziej cywilizowana a krajobrazowo/offroadowo piękniej...

Czarnogóra do obrzygania, Chorwacja też. Polecam szczerze te kraje...
Uważam, że nie ma przereklamowanych krajów, po prostu coś się nam podoba lub chcemy wrócić na "stare śmieci". To tak jak mówię jak ktoś jedzie do Gruzji, to niech jedzie do Armenii i przede wszystkim do Górskiego Karabachu. Gruzja jest przepiękna, a jednak ja będę namawiał na GK w którym ja mam wspomnienia, ja mam osobiste doznania, jest historia, którą się interesują (ale to wszystko z "ja") i nie ma nic naj to tak jak w Albanii, a jednak ciągnie. Też polecam Serbię i Bośnię już nie mówiąc o Macedonii, tylko skąd brać ten czas? ;)

All,
a najważniejsze jest wyrwać się na chwilę z codzienności i zrobić to co się chce, tym co mamy i tam gdzie chcemy i tego Wam WSZYSTKIM bardzo życzę!!!
Bezpiecznych wycieczek i dużo przygód!!!

ucieszony z niewygód
wojciech endurance
www.polkasteam.pl

consigliero
Klubowicz
Posty: 1889
Rejestracja: 17 sie 2008, 22:14
Auto: 4Runner
Kontakt:

Re: Albania - na motorku

Post autor: consigliero »

Za coś do pooglądania i poczytania

Awatar użytkownika
Norick
Posty: 1333
Rejestracja: 07 gru 2008, 02:58
Auto: Haluks kozow?z
Kontakt:

Re: Albania - na motorku

Post autor: Norick »

wcale mi się to nie podoba...czuję się oszukany...a miałem się motocyklować. Znaczy nie można wierzyć nikomu. Pozdrawiam Cie Wojtku :D

endurance
Klubowicz
Posty: 1442
Rejestracja: 26 gru 2007, 17:59
Auto: Hilux - owocow?z
Kontakt:

Re: Albania - na motorku

Post autor: endurance »

Norick pisze:wcale mi się to nie podoba...czuję się oszukany...a miałem się motocyklować. Znaczy nie można wierzyć nikomu. Pozdrawiam Cie Wojtku :D
I dobrze...
Noriczku, motorek obojętnie jaki jest wspaniały, ale z motorkiem we współczesnym świecie jest jak ze wszystkim, wszystko jest specjalizowane, produkowane pod konkretny cel i do konkretnego przeznaczenia. Wszystko co jest uniwersalne przegrywa z wyspecjalizowanymi produktami, tego nie zmienimy. Nie ma co też wpadać w skrajności bo przecież jesteśmy amatorami i chcemy zaznać trochę zabawy. To tak jak z głosami krytyki i zachwytami nad nową AfricaTwin, której premiera światowa była w piątek, czytam fora i co... wszyscy popełniają jedne błąd... nie zdefiniowali do czego chcą tą nową africę wykorzystywać czyli gdzie jeździć, a już wydają werdykty.
Noriczku, jak chcesz motorek to zdefiniuj przeznaczenie i postaramy się coś doradzić, na forum jest Marek (consigliero) który ma duuużo przejechany kilometrów, Bartek (Nieludzki) też jeździ, prof Rokfor sam zrobił pojazd, więc może z naszej dyskusji pojawi Ci się swój własny pomysł :)
To po premierze nowej africzki przypomnę co kiedyś napisałem o starej bo miałem i przejechałem na niej 98k km cytuję sam siebie :) "africzkę kocham za to, że dała mi xr..." XR nie planuję sprzedać za żadne pieniądze bo jest niesamowita i mam z nią wspomnienia, to jak z żoną (ja nie wiem, ale tak mówią :) ) znamy wady, ale kochamy. Motorek to też odzwierciedlenie naszego charakteru, upodobań, pewnych wizji, które łatwiej realizować za pomocą posiadania motorka, to piszę o sobie (xr=baja, dakar=cross country), bo motorek nawet jako dojazd do pracy to musi być fajny dla nas, bo przecież posiadanie motorka nie jest niezbędne tylko jest fajnym dodatkiem. Na dzień dzisiejszy mój motocyklowy garaż marzeń (niestety) to xr, crosstourer (najlepiej z malowaniem nowej africzki i jej zegarami) i crf450 z mega dostrojonym zawieszeniem pod moją masę, tu chciałem napisać o liftach w samochodach, ale się ugryzłem w język.

bez języka, ale z klawiaturą
wojciech endurance
www.polkasteam.pl

Awatar użytkownika
Norick
Posty: 1333
Rejestracja: 07 gru 2008, 02:58
Auto: Haluks kozow?z
Kontakt:

Re: Albania - na motorku

Post autor: Norick »

heh to tylko nawiązanie do naszej rozmowy na Yocie. Dla mnie niestety to zamknięty rozdział...choć przez chwilę się łudziłem...ale... Wycieczki zazdraszczam :D bo fajna, na motórkach, "bunkrów nie ma ale też jest zajebiście"

ODPOWIEDZ