wiza rosyjska x2 a Gruzja??

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
stopa
Posty: 532
Rejestracja: 10 gru 2009, 13:15
Auto: HZJ 73 '93
Kontakt:

wiza rosyjska x2 a Gruzja??

Post autor: stopa »

Witam
Jest problem. Troche sie ostatnio zmieniło w ambasadzie rosyjskiej. Prawnie niby to samo ale ludzie nowi i ich podejscie inne... no i kasa inna :? Nie chca mi dac wizy turystycznej 2krotnej na przejazd do/z Gruzji bo nie moge udokumentowac kraju docelowego (wiza, bilet itp). Na wize tranzytowa potrzebne sa dokladnie takie same papiery. Tak wiec moge dostac wize na przejazd do Gruzji ale tylko w jedna strone. Moze ktos z forum przechodzil ten sam problem i wie juz jak go ominac.

Wiekszosc ludzi jezdzi przez Turcje, albo na okolo morza czarnego, albo tez czesciowo promem z Ukrainy. Ja oczywiscie juz rozwazam te wzsystkie alternatywy. Chodzi o jak najszybszy i tani powrot do Polski. Moze cos doradzicie bo musze szybko przyjac jakis optymalny plan

Jest tez podobno opcja zalatwienia wizy w Tibilisi - ponoc przy ambasadzie Szwajcarskiej jest jakis punkt konsularny Rosji i mozna to zalatwic... Ale ile to trwa i ile kosztuje - bo jesli nastepne 400zl od łebka to ogolnie to watpliwy interes :shock:

endurance
Klubowicz
Posty: 1442
Rejestracja: 26 gru 2007, 17:59
Auto: Hilux - owocow?z
Kontakt:

Re: wiza rosyjska x2 a Gruzja??

Post autor: endurance »

@stopa witaj w klubie :(
miałem napisać info dla wszystkich po uzyskaniu wizy, ale jeszcze jest w trakcie, ale troszkę już wiem :)
Ja jadę przez Rosję do Azerbejdżanu, wizę Azerską już mam, a wiza dwukrotna Rosyjska dzisiaj się składa.
Pewne jest na ten moment to:
- w Krakowi nie uzyskasz za żadne skarby wizy dwukrotnej tranzytowej - potwierdził to też Mariusz
- w Warszawie tak
- do wizy dwukrotnej tranzytowej MUSISZ mieć wizę kraju docelowego, jak jedziesz do Gruzji to zrób sobie tez Azerską

oczywiście starałem się to sam załatwić, ale jazda do Warszawy tez kosztuje i postanowiłem zrobić to za pomocą pośrednictwa, które gorąco polecam Pani Basia Dąbrowska z biura aina.pl tu mail biuro2@aina.pl tel. 22 828 13 04

i niech mi ktoś powie, że żyjemy w wolnym świecie bez barier

załatwiacz
wojciech endurance
http://www.polkasteam.pl" onclick="window.open(this.href);return false;

maras
Posty: 234
Rejestracja: 23 cze 2010, 11:28
Auto: kiedyś KDJ 95 vel Krowa :)
Kontakt:

Re: wiza rosyjska x2 a Gruzja??

Post autor: maras »

Mojej drugiej połowie w biurze pośrednictwa powiedzieli (nie wiem ile w tym prawdy) że Rosjanie niechętnie dają wizy tranzytowe do Gruzji a wogóle, to jakiś ich klient miał niedawno problem z przekroczeniem granicy Rus-Gr i że to mega hardkor i czołgi i masakra.

Na razie ambasada gruzińska w Polsce nic o tym nie wie :wink: Zastanawiam się też ile w tym prawdy a ile chęci naciągnięcia na załatwienie vouchera hotelowego do wizy turystycznej zamiast tranzytu.


Marek

Awatar użytkownika
stopa
Posty: 532
Rejestracja: 10 gru 2009, 13:15
Auto: HZJ 73 '93
Kontakt:

Re: wiza rosyjska x2 a Gruzja??

Post autor: stopa »

endurance pisze: - do wizy dwukrotnej tranzytowej MUSISZ mieć wizę kraju docelowego, jak jedziesz do Gruzji to zrób sobie tez Azerską

Na ten pomysl tez juz wpadłem ale niestety nie mam na to czasu. Wniosek wizowy musze zlozyc najpozniej jutro bo w przyszlym tyg potrzebuje paszport na inny kierunek...

Tak czy siak jestem zniesmaczony ta sytuacja. Jesli ktos twierdzi ze stare czasy minely to ma najlepszy dowod ze w gruncie rzeczy niewiele sie zmienilo... No ale trzeba to potraktowac jako element przygody i juz :wink:

...to jak najlepiej wrocic z gruzji omijajac rosje?? Hm?

endurance
Klubowicz
Posty: 1442
Rejestracja: 26 gru 2007, 17:59
Auto: Hilux - owocow?z
Kontakt:

Re: wiza rosyjska x2 a Gruzja??

Post autor: endurance »

@stopa najlepiej
1. samolotem i wynająć na miejscu 4x4 można Toyoty, Nissany i Nivy - a tak naprawdę to może być zwykły jednonapędowiec i tak do wszystkich najważniejszych miejsc dojedziesz jak będzie sucho
2. jechać Słowacja, Węgry, Serbia, Bułgaria, Turcja z Krakowa to 3001km i 41godzina za kierownicą

wybierający 3. czyli element przygody
wojciech endurance
http://www.polkasteam.pl" onclick="window.open(this.href);return false;

czobi
Klubowicz
Posty: 4096
Rejestracja: 05 kwie 2007, 10:19
Auto: classic hill
Kontakt:

Re: wiza rosyjska x2 a Gruzja??

Post autor: czobi »

stopa pisze:
endurance pisze: - do wizy dwukrotnej tranzytowej MUSISZ mieć wizę kraju docelowego, jak jedziesz do Gruzji to zrób sobie tez Azerską
no ale skad to zdziwinie, tak u ruskiego misia jest-nie ulatwia.
a z gruzja w obecnej sytuejszyn tymbardziej bezdie slabo.
niestety

Awatar użytkownika
Michal
Posty: 38
Rejestracja: 03 sie 2009, 10:33
Auto: HDJ100

Re: wiza rosyjska x2 a Gruzja??

Post autor: Michal »

Cześć
Byłem w Gruzji miesiąc temu, coprawda na moto, ale wiza taka sama.
Załatwiałem dwukrotną tranzytową w Intouriscie w Warszawie, bez żadnego problemu. Trzeba tylko napisać uzasadnienie, po co, dlaczego, czym, z kim, itd.
Na granicy w Kazbegi też wszysko szybko miło i przyjemnie. Po stronie rosyjskiej faktycznie trochę czołgów i żołnierzy, ale bez przesady.

Awatar użytkownika
stopa
Posty: 532
Rejestracja: 10 gru 2009, 13:15
Auto: HZJ 73 '93
Kontakt:

Re: wiza rosyjska x2 a Gruzja??

Post autor: stopa »

No ja wiem ze do niedawna zarówno 2x turystyczną jak i 2x tranzytową sie zalatwiało i było ok... ale:

"Konsulat Rosji poinformował, że od 9 lipca 2012 roku wprowadzone zostaną nowe zasady składania wniosków. Wszystkie aplikacje przyjmowane mają być przez zewnętrzne biuro podawcze a do każdej aplikacji doliczona zostanie opłata 25 Euro opłaty dodatkowej"

I w zwiazku z ta zmianą zaczeły sie kłopoty. Pewnie za niedlugo wszystko wroci do normy ale jak widac narazie cos nie działa. Niestety pionierzy jak zwykle dostaja w tyłek :wink:

endurance
Klubowicz
Posty: 1442
Rejestracja: 26 gru 2007, 17:59
Auto: Hilux - owocow?z
Kontakt:

Re: wiza rosyjska x2 a Gruzja??

Post autor: endurance »

Kończąc temat, właśnie dostałem potwierdzenie, że we wtorek wizy są gotowe.
Wiza Azerska uzyskana na podstawie zaproszenia.
Wiza Rosyjska tranzytowa dwukrotna uzyskana na podstawie wizy Azerskiej.
To co w Krakowie niemożliwe w Warszawie do zrealizowania. Och szkoda, że nie było takiego posta wcześniej.

zadowolony wizowicz
wojciech endurance
http://www.polkasteam.pl" onclick="window.open(this.href);return false;

Emu
Posty: 644
Rejestracja: 16 paź 2008, 23:18

Re: wiza rosyjska x2 a Gruzja??

Post autor: Emu »

endurance pisze: To co w Krakowie niemożliwe w Warszawie do zrealizowania.
Amen :)

ODPOWIEDZ