CDP do afryki - zmiany!

Moderator: luk4s7

dunn
Posty: 11
Rejestracja: 08 gru 2009, 21:42
Auto: jeszcze zadne
Kontakt:

CDP do afryki - zmiany!

Post autor: dunn »

czy ktos załatwiał ostatnio CDP na kraje b. wschody i afryki polnocnej (min. syria, egipt, sudan)?
przyszedł czas na zalatwienie karnetu a tu zobaczyłem na stronie ze tak łatwo juz nie ma.

http://www.pzmtravel.com.pl/dokumenty-celne.html" onclick="window.open(this.href);return false;

jak narazie nie ma z kim tam rozmawiac bo Pani zajmujaca sie tym jest nieobecna pare dni. poczekam - ale moze w tym czasie ktos cos podpowie jak to teraz wyglada.

czobi
Klubowicz
Posty: 4096
Rejestracja: 05 kwie 2007, 10:19
Auto: classic hill
Kontakt:

Re: CDP do afryki - zmiany!

Post autor: czobi »

sytuacja ujowa totalnie ale zrozumiala przynajmniej z pozycji gryzipiorkow vs to co sie dzieje na swiecie. nic nie poradzisz.
jedyne co moge podpowiedziec do w pzm wawa na pulawskiej jest bardzo mila p.Ewa,
byla pelna zrozumienia zawsze nam pomagala, podpowiadala, na ile bylo to mozliwe.
nic tylko przeczekac te afery arabskie...

dunn
Posty: 11
Rejestracja: 08 gru 2009, 21:42
Auto: jeszcze zadne
Kontakt:

Re: CDP do afryki - zmiany!

Post autor: dunn »

no ja nie przeczekam .. za 2 miesiace jedziemy na polroczny wyjazd az do RPA .. najwyzej jak sie nie da inaczej to pojedziemy zachodnia droga zamiast wschodniej :/ ale to byłoby totalnie nie tak jak miało byc.
słyszałem jeszcze o mozliwosci zakupu karnetu w niemieckim ADACu ale nie znam szczegółów jeszcze. moze ktos wie jak to wyglada - czy mozna majac auto zarejestrowane w polszy?

consigliero
Klubowicz
Posty: 1889
Rejestracja: 17 sie 2008, 22:14
Auto: 4Runner
Kontakt:

Re: CDP do afryki - zmiany!

Post autor: consigliero »

http://bmwklub.triger.com.pl/forum/view ... ght=carnet" onclick="window.open(this.href);return false;
PozdrawiaM

darkman
Posty: 46
Rejestracja: 11 lip 2011, 20:37
Auto: Hilux 2.5 SR5`08
Kontakt:

Re: CDP do afryki - zmiany!

Post autor: darkman »

Zatem można wykupić w ADACu za zgodą PZMu, jednak jak mi się wydaje ograniczenia proceduralne mogą być w tej chwili takie same jak u nas. Najpewniej jednak to doczekać aż Pani wróci z urlopu i przesłuchać konkretnie, sens wykupowania w niemczech może być żaden,
pozdr,


czobi
Klubowicz
Posty: 4096
Rejestracja: 05 kwie 2007, 10:19
Auto: classic hill
Kontakt:

Re: CDP do afryki - zmiany!

Post autor: czobi »

ograniczenia w niemcownie moga byc niestety identyczne, bo raczej u nas kopiuja europe nie odwrotnie.
na mapce adac zachodnia afryka jest jako zalecana, to bullshit- w praktyce szcegolnie mali burkina
skropulatanie przestrzegaja CDP, senegal mauretania umiarkowanie, zalezy od upierdliwosci szuszfoli.

evillon
Posty: 19
Rejestracja: 23 paź 2010, 19:35
Auto: Hilux 2008 DLX
Kontakt:

Re: CDP do afryki - zmiany!

Post autor: evillon »

z tego co mi sie obiło o uszy to może być problem jeśli chodzi o Syrię z tego powodu iż sytuacja polityczna tego kraju jest bardzo niestabilna(zamieszki, strzelaniny i duże prawdopodobieństwo zaboru pojazdu). Na granicy moga nawet nie honorować CDP a to wiąże się z opłatami. Nie rozumiem po co pchasz głowę pod topór poszukaj innej drogi do afryki

dunn
Posty: 11
Rejestracja: 08 gru 2009, 21:42
Auto: jeszcze zadne
Kontakt:

Re: CDP do afryki - zmiany!

Post autor: dunn »

e tam pod topór. byłem w syrii niedawno (nie samochodem) i wyglada to tak, ze jako obcokrajowiec jestes wyjęty z tego wszystkiego i wszyscy dmuchaja i chuchaja na Ciebie. I tylko turystów mało. Nie no - to absolutnie nie jest REALNY problem zeby poruszac sie teraz po syrii (wciaz , choc moze sie to zmienic), mimo masakr jakie sie tam odbywaja.

Innej drogi nie chce bo chce odwiedzic afryke wschodnia, niestety nie ma ZADNEJ bezpieczniej drogi by przejechac z zachodniej do wschodniej, nie liczac samego poludnia. I sa to drogi o wiele bardziej niebezpieczne niz ta przez syrie.

W PZMocie dowiedziałem sie ze sytuacja wyglada tak ze to nie oni decyduja. Decydują w genewie na podstawie trasy, albo jakos inaczej uznaniowo, i moga odmowic, albo kazac zaplacic 2 razy wieksza kaucje. Decyzja trwa do 2 tygodni.
Sprobuje. ale szanse na normalna kaucje sa nikłe.

leszekn
Posty: 67
Rejestracja: 16 maja 2011, 22:25
Auto: KZJ95
Kontakt:

Re: CDP do afryki - zmiany!

Post autor: leszekn »

czobi pisze:ograniczenia w niemcownie moga byc niestety identyczne, bo raczej u nas kopiuja europe nie odwrotnie.
na mapce adac zachodnia afryka jest jako zalecana, to bullshit- w praktyce szcegolnie mali burkina
skropulatanie przestrzegaja CDP, senegal mauretania umiarkowanie, zalezy od upierdliwosci szuszfoli.
Mali i burkina, mauretania w praktyce tylko passe avant za oplata, senegal CDP lub ATA

czobi
Klubowicz
Posty: 4096
Rejestracja: 05 kwie 2007, 10:19
Auto: classic hill
Kontakt:

Re: CDP do afryki - zmiany!

Post autor: czobi »

Leszek to info z nieodleglej praktyki czy z netu? zapytam przy okazji
inna sprawa ze Tam mozna i tak te nasze teorie wsadzic sobie, bo czarny lupi zeby lupic jego prawo
wszytsko zawsze zalezy od charaketenosci podejmujacych wyzwanie i..... czasu :mrgreen:

leszekn
Posty: 67
Rejestracja: 16 maja 2011, 22:25
Auto: KZJ95
Kontakt:

Re: CDP do afryki - zmiany!

Post autor: leszekn »

mieszkam i pracuje w "afrykanskim" miescie i zawsze ktos jest w drodze albo wlasnie wrocil ewentualnie bedzie jechal
w razie watpliwosci sa tu w Marsyli wszystkie wymienione konsulaty to cos jak z polski na Slowacje wyskoczyc
pisalem o ATA bo CDP we francji na senegal nie wydaja i jusz

Kajman
Posty: 236
Rejestracja: 22 lut 2009, 22:36
Auto: GR 60 long

Re: CDP do afryki - zmiany!

Post autor: Kajman »

http://speciali.espresso.repubblica.it/ ... %20sahara/" onclick="window.open(this.href);return false;

a to tak aby mieć na uwadze

czobi
Klubowicz
Posty: 4096
Rejestracja: 05 kwie 2007, 10:19
Auto: classic hill
Kontakt:

Re: CDP do afryki - zmiany!

Post autor: czobi »

fajna mapka Janosikowania afrykanskiego, lupia grabia pala gwalca napadaja "strefa gao" czyli wglab pustyni
lepiej sie nei zapuszcac jak sie nei jest czakiem norisem, do tego dochodza miny
http://tlc.org.pl/forum/viewtopic.php?f=22&t=553" onclick="window.open(this.href);return false;
slowacja jest wogole specyficzna :mrgreen:

Kajman
Posty: 236
Rejestracja: 22 lut 2009, 22:36
Auto: GR 60 long

Re: CDP do afryki - zmiany!

Post autor: Kajman »

wiem, widziałem ten watek - nawet pościągałem pliki :)

Zastanawiam mnie na ile to jest aktualne jeżeli chodzi o WS - szczególnie tam koło Semary i potem jadąc do wybrzeża - bo tak się przymierzam koło zimy - jak bedzie chłodniej i ekipa odpowiednia się znajdzie

ODPOWIEDZ