Tunezja - strefa militarna

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
stopa
Posty: 532
Rejestracja: 10 gru 2009, 13:15
Auto: HZJ 73 '93
Kontakt:

Re: Tunezja - strefa militarna

Post autor: stopa »

Dzieki za namiary. Jesli jednak każą mi jedzic z przewodnikiem i jeszcze za niego placic, jak pisza, to chyba jednak wole sie tlumaczyc :wink:

czobi
Klubowicz
Posty: 4096
Rejestracja: 05 kwie 2007, 10:19
Auto: classic hill
Kontakt:

Re: Tunezja - strefa militarna

Post autor: czobi »

racja, pewnie nie dadza permitu bez dopisanego od razu z urzedu przewodnika
z przewodnikiem pedalieroza, chyba pozostaje zabawa w ganianego. :lol:

juz calkiem na punka, w ramach robienia jaj z szuszfolami
moge ci zeskanowac i wyslac stary permit juz "czysty"
wpiszesz co trzeba bo prosciutki, mozesz pokzaywac i rznac glupa
nieraz takie bzdury hiperkosmiczne przechodza idealnie :mrgreen:

Awatar użytkownika
stopa
Posty: 532
Rejestracja: 10 gru 2009, 13:15
Auto: HZJ 73 '93
Kontakt:

Re: Tunezja - strefa militarna

Post autor: stopa »

czobi pisze:racja, pewnie nie dadza permitu bez dopisanego od razu z urzedu przewodnika
z przewodnikiem pedalieroza, chyba pozostaje zabawa w ganianego. :lol:

juz calkiem na punka, w ramach robienia jaj z szuszfolami
moge ci zeskanowac i wyslac stary permit juz "czysty"
wpiszesz co trzeba bo prosciutki, mozesz pokzaywac i rznac glupa
nieraz takie bzdury hiperkosmiczne przechodza idealnie :mrgreen:
a podeslij - czemu nie - stopass@poczta.onet.pl - zobacze jak to wyglada :)

Awatar użytkownika
Boryś
Posty: 1268
Rejestracja: 31 maja 2007, 22:33
Auto: HZJ 80
Kontakt:

Re: Tunezja - strefa militarna

Post autor: Boryś »

całkiem ciekawie sie tam zaczyna robić w tej turystycznej tunezji:

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/ ... oniec.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Pyrka
Posty: 3742
Rejestracja: 15 mar 2009, 12:59
Kontakt:

Re: Tunezja - strefa militarna

Post autor: Pyrka »

W uzupełnieniu informacji Borysia dzisiejsza depesza PAP , potwierdzone 21 ofiar
http://wyborcza.pl/1,91446,8934397,Tune ... unisu.html
i świeżutkie info z CNN
http://www.cnn.com/2011/WORLD/africa/01 ... index.html

MSZ pisze:
"Tunezja - manifestacje antyrządowe

2011.01.11
W związku z występującymi na terenie Republiki Tunezyjskiej zamieszkami, Ministerstwo Spraw Zagranicznych informuje, iż zgodnie z oświadczeniem rządu tunezyjskiego nie ma bezpośredniego zagrożenia dla turystów przebywających w regionach turystycznych. Obszary te nie zostały objęte falami wystąpień.

Społeczeństwo tunezyjskie – szczególnie z południowych i centralnych regionów kraju - manifestuje niezadowolenie z panującej sytuacji polityczno-ekonomicznej, kierując swoje działania przeciw Prezydentowi, Rządowi i Związkom Zawodowym. Ambasada RP sugeruje, by polscy turyści planujący wakacje w Tunezji, nie oddalali się indywidualnie od swoich miejsc pobytu, szczególnie w godzinach późnopopołudniowych i wieczornych. Sugeruje się także, by nie uczestniczyć w wycieczkach na południe kraju, szczególnie zaś należy unikać obszarów Sidi Bouzid, Tatauin, Medenin oraz Gafsa i Tozeur. Zaleca się, by nie przebywać w pobliżu miejsc, w których odbywają się manifestacje.
"

Awatar użytkownika
stopa
Posty: 532
Rejestracja: 10 gru 2009, 13:15
Auto: HZJ 73 '93
Kontakt:

Re: Tunezja - strefa militarna

Post autor: stopa »

No gorzej to wyglada niz myslalem... Najbardziej mnie niepokoja informacje o paleniu aut :wink: No nic - trzeba obserwowac informacje i ew troche zrewaloryzowac plany :?

Awatar użytkownika
Kwiatec
Klubowicz
Posty: 4385
Rejestracja: 15 gru 2008, 10:49
Auto: TOYOTA Hilux
Kontakt:

w tuenzji gorąco !!!

Post autor: Kwiatec »

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/ ... olicy.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
irko
Posty: 1818
Rejestracja: 19 lip 2010, 21:53
Auto: Hilux 09
Kontakt:

Re: Tunezja - strefa militarna

Post autor: irko »

http://www.tvn24.pl/12691,1689520,0,1,o ... omosc.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Załączniki
tunezja_rozruchy.jpg

Awatar użytkownika
stopa
Posty: 532
Rejestracja: 10 gru 2009, 13:15
Auto: HZJ 73 '93
Kontakt:

Re: Tunezja - strefa militarna

Post autor: stopa »

Czlowiek se pol roku planuje a tu takie cos... :| No nic - moze przynajmniej przepedza zlego prezydenta! A ja tymczasem chyba przeniose sie do watku o Maroku :wink: W koncu trapy juz kupione 8)

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Tunezja - strefa militarna

Post autor: kylon »

Wczoraj prezydent Ben Ali opuścił kraj. Wojsko na ulicach :!: Do przejęcia władzy szykuje się opozycja.
Wcale nie jestem przekonany czy dla nas turystów będzie lepiej. Zamordyzm tam panujący powodował spokój oraz porządek. Teraz może się to zmienić.

Awatar użytkownika
gors
Posty: 270
Rejestracja: 05 mar 2009, 20:50
Auto: LC120, BJ42
Kontakt:

Re: Tunezja - strefa militarna

Post autor: gors »

kylon pisze:Wczoraj prezydent Ben Ali opuścił kraj. Wojsko na ulicach :!: Do przejęcia władzy szykuje się opozycja.
Wcale nie jestem przekonany czy dla nas turystów będzie lepiej. Zamordyzm tam panujący powodował spokój oraz porządek. Teraz może się to zmienić.

niestety obawiam sie ze tak wlasnie bedzie zamordyzm w krajach otwartych na turystow generalnie jest korzystny dla turystow (vide Kuba),
dlatego jedzmy czy predzej do tego Omanu bo nigdy nic nie wiadomo!

Awatar użytkownika
Transporter
Posty: 141
Rejestracja: 09 sty 2011, 19:20
Auto: KDJ 120
Kontakt:

Re: w tuenzji gorąco !!!

Post autor: Transporter »

słyszałem dzisiaj ze turyści z PL wracają juz do kraju. A MSZ stanowczo odradza wyjazdy do tego kraju

consigliero
Klubowicz
Posty: 1889
Rejestracja: 17 sie 2008, 22:14
Auto: 4Runner
Kontakt:

Re: Tunezja - strefa militarna

Post autor: consigliero »

Tyle się nawklejałem i przyciskam wyślij i informacja , wybrany wątek nie istnieje , bo ktoś coś pokombinował 8)


Nie wiem czy to będzie widać , bo właściciel tego forum mocno cenzoruje wypowiedzi jego uczestników i chyba bez zalogowania nie da się czytać http://www.advrider.pl/viewtopic.php?f= ... 8&start=30" onclick="window.open(this.href);return false;
Pokrótce grupka kolegów zrobiła sobie wyjazd motocyklowy do Tunezji planując to dużo wcześniej.
12.01 było jeszcze spokojnie
Helo maj frends!
Wszyscy jestesmy razem w Douz. Nie wiem czy wiecie ale ja z Krzyskiem dogonilismy grupe i dalej jedziemy razem. Zamieszki sa w kazdym miescie. Ludziska pala opony, samochody, i banki albo sklepy. Zazwyczaj policja, tajniacy lub zwykli ludzie machaja abysmy zawrocili lub zmienili trase. Dzisiaj jechalismy do Douz i musielimy prwedzierac sie przez pustynie i slone jezioro aby dotrzec do miasta. Pozniej w miescie jakis samochod poprowadzil nas do hotelu do strefy dla turystow.
Na Saharze zaskoczyl nas deszcz :shock: . Jutro zmierzamy do Ksar Ghilan.

Doprze wczoraj padl tylny amortyzator w HP2. Udalo sie go zakolkowac i napompowac wiec Dopra smiga dalej. W trudnym terenie R1200GS dzielnie brna za wscieklakami.

Sa ladne dziewczyny ale maja wasy. Zalapal sie tylko Paszczur :lol: :lol: :wink:

Probujemy jechac zgodnie z planem omijajac plonace miasta.

Pozdrawiamy wszytkich

PS. Sprobujemy wrzucic foty
13.01
Cytuj:
Wyjazd na Saharę pechowy. Wczoraj MarcinT skręcił nadgarstek. Dzisiaj na 2 km krzysiek fiknął i ma podejrzenie złamania obojczyka. Na 8 km Synaj złamał rękę. Akcja ratunkowa jeepem policyjnym. Każą siedzieć w hotelu. Douz zdemolowane. Ogólnie problemy. W Tunisie też niezaciekawie. Cdn...

13.01
Witam kolegow z Douz
Sory za ortogrqfie ale mam Tunezyjska klawiture :(

Ogolnie sytuacja jest opanowana ... fakt fatem posypqly sie kontuzje i to powazne i juz wiemy ze trzeba co najmniej dwa bajki i dwoch bikerow dotransportozac do Tunisu na prom.
Pawel (Synaj) zlamal reke natomiast Krzyswtof (KSTR) naciagna bark choc to akurat okaze sie w szpitalu w Kebili do ktorego sa przewozeni ambulqnsem ze szpitala Douz.
Zostalo zorgqnizowac chlopakom transport i powoli zaczac kierowac sie na polnoc w kierunku domu ...

Sahara po raz kolejny uczy nas pokory i nic nie znaczy nawet to ze Synaj byl jednym z lepiej przygotowanych do trudow pokonania wielkich piachow ...
Po prostu trzeba sie bardzo duzo przygotowywac, cziczyc, cwiczyc i jeszcze raz cwiczyc a i tak na koncu najwazniejsze jest szczescie ktore powoduje ze tym rzem Sahara nas oszczedzi tym i nastepnym razem pozwoli wrocic do domu ... w naszyn przypqdku to szczescie to fakt ze chloaki nie byli sami i ze bylo komu im ponoc

PS1. zrobilismy z Pretorem dzisiaj kilkadziesiat kilometrow po piochach pedzac w to i spowrotem jak karetka to i tak jestem pelen respektu tej bezkresnej masie piachu ... jest cos w niej co powoduje, ze pustynia Bledowska jej nie zastapi ...
wrocimy tu jeszcze bez bagzy lekkimi sprzetqmi, przygotowani nie po to by z nia walczyc ale po to by sie z nia zaprzyjaznic ...

PS2. Mam bardzo mieszane uczucia co do wydarzen w Tunezi. Bedac tu slyszymy od ludzi (co dziwne czasem od zwyklej policji) ze prezydent Tunesji jest ok ale za cale zamieszani wine ponosi rodzina prezydenta ktora okrada panstwo na oczach bezrobotnych i czesto rzadko ale glodujacych rodakow. Dzisiaj szukajac transportu po Douz razem z Pretorem wijechalismy prosto pod tlum na odleglo 20m od tlumu palacego samochod i wykrzykujacego ... rozmawialismy z jednym z Tunezyjczykow zeby nam pomog znales samochod terenowy po czym inny z nich po prostu podszed bez chwili wachania siadl na motocykl Pretora i pokierowal nas i do strazy pozarnej i tam pomogl zorganizowac transport ... cale te zamieszki dla Tunezyjczykow sa bardzo bolesne ale dla nas turystow to jak film w TV

cdn ...

14.01
Cytuj:
Synaj operowany bedzie w Kebili. Jestem tutaj z Sikorem, Slawkiem. Czekamy na decyzje lekarzy. Pickup jeep z DRZ i 690 ruszyl w asyscie Dopry, Roba i Krzyska do Tunisu. Druga grupa miala podobno strzaly pod oknami hotelu. Ogolnie ludzie krzycza FREE TUNISIA ale sie uspokaja. Grupa dobrze wspolpracuje i dajemy rade. Synaj ma kompresyjne zlamanie z przemieszczeniem, ale jest twardy i z pozytywnym nastawieniem. Pozdrawiam z pola walki!

kolejne smsy

Pretor (15:08):
W szpitalu bzradnosc. Postanowilismy ewakuowac Synaja na wlasna reke. Ucieczka nieudana. Lekarz nas przylapal. Teraz gipsuja. Za chwile taksowka Synaj i Sikor oraz ja ze Slawkiem na motocyklach gonimy na polnoc do SUSSE. Ogolnie w miescie spokojnie. Niezla nerwowka.
Sikor (15:08):
Jestesmy w kontakcie z konsulatem. Zmierzamy do Tunisu w 3 grupach: GSy, 2moto na pick-upie z eskorta na moto i Synaj/Sikor w taxi z eskorta na moto. Ta ostatnia probuje dostac sie do szpitala w Sousse.

sms od Sikorpa:
"Wszystko pod kontrolą. Synaj jest w niezłym stanie. Jutro prawdopodobnie poleci do Wawy przez Frankfurt. Spróbujemy też odprawić jego moto."

Najnowsza wiadomość:
"Sytuacja wciąż się zmienia. Na drogach blokady w miastach walki. Kluczymy i nie wiemy kiedy dotrzemy do Tunisu. Nasz taxi driver mówi InszAllach"

pretor (18:48):
Nie udalo nam sie przebic. Wrocilismy do Kabili. Godzina policyjna od 18 do 7.30. Rano znowu probujemy. Synaj jest w gipsie i sie czuje ok. Potrzebna jednak nadal operacja. Wkolo hotelu manifestacje i czasami strzaly. Napiecie rosnie.

Właśnie dostałem sms'a od Marcina (dopry):

"Jesteśmy w czarnej dupie. Rob, kstr17 i ja z motocyklami zostaliśmy na stacji. Mamy motocykle synaja i sikorp-a, kierowca który je miał zawieść do Tunisu na prom je porzucił i mamy teraz 5 motocykli i 3 kierowców. Armia zawozi czołgi do Tunisu. Odwołali wszystkie loty, prezydent uciekł z kraju, ogłosili stan wyjątkowy, armia rządzi krajem. Śpimy na stacji"

Rob(21:32)
"Sprawa jest bardziej skomplikowana ....Akurat bezpieczniej jest z dala od miast .... W Hammamecie plonie hotel ... Wolimy zostac wsrod 'normalnych' Tunezyjczykow zwlaszcza ze szef stacji zaoferowal nam pelna pomoc"


Spimy na stacji paliwowej na autostradzie ... Szef tej stacji studiowal w stanach swietnie mowi po angielsku i po prostu sie nami zaopiekowal. O 17 bylismy z motkiem Synaja i Sikorpa pod Tunisem ... Jak szofer pikapa wiozacego motorki zobaczyl czolgi jadace w strone Tunisu zawrocil na autostradzie i dal buta zpowrotem ... Ledwo go dogonilsmy na stacji a on zestawil motki i bez zaplaty uciekl ... Nasza grupa ma opanowana sytuacje ... Najwazniejsze to powrot Synaja

15.01

Cytuj:
Jedziemy z Synajem na czarter do Monastyru. Wokoło niebezpiecznie. Reszta ekipy czeka w porcie.


Cytuj:
Wszystko opowiemy na miejscu. Akcja rescue już zorganizowana.

SMS od Pretora (10:58):

Cytuj:
Jesteśmy w SFAX. Synaj i Sikor busem odbijają do Monastyru gdzie ok. 15 Synaj ma smolot do Polski. Sikor dalej busem do Tunisu. Ja ze Sławkiem odbijamy w stronę portu. Mam nadzieję, że jako ostatni dotrzemy do portu. Wojsko stoi na drogach ale jest w miarę ok.

ROB:

Zalatwilsmy transport o 7 ze stacji i nasza grupa ja Krzysiek i Dopra dojechalismy do samego portu. Po chwil skontaktowal sie z nami MarcinT, Rafal, Darek i Paszczor po 30 min obie grupy polaczone stoja pod brama portu pod ochrona wojska. Czekamy na pozostalych ...

18:03

"promy odwołane, port zamknięty, wojsko przejęło kontrolę, celnicy i policjanci uciekli. Czekamy w hotelu, nie wiemy jak długo " - dopra


Smsy:

Sikor:
Cytuj:
sytuacja sie mocno komplikuje nie wiemi ani kiedy ani jak wrocimy nie piszcie juz smsow bo nie mamy sily odpowiadac.


Dopra:
Cytuj:
Na razie siedzimy w krzakach, kstr17, ROB i ja, kolo budynku w porcie gdzie jest punkt dowodzenia, dookola wojsko, nie mozemy sie ruszyc, oni sa tak nerwowi ze przeladowuja karabiny jak tylko ktos poddjezdza. W miescie rebelianci rabuja i pala sklepy, slychac strzaly. Konsulat nic nie robi zeby ewakuowac


Cytuj:
Dzwonilismy juz, rozmawialismy z ambasada, maja wszystko gdzies. Jestesmy juz w hotelu. Siedzimy w hotelu i czekamy na prom. Dookola wojsko. Wyglada na to ze zaczynaja nad tym panowac.


Pretor:
Cytuj:
Synaj jest wlasnie operowany w Tunisie. Siedzimy w porcie wszyscy. Pilnuje nas wojsko. Czolg za rogiem.


Cytuj:
Synaj po operacji czuje się ok. Jutro ma opuścić szpital

16.01

Dostałem smsa w tej chwili , do portu przypłynął prom Grimaldi wysłany specjalnie przez armatora , ma zabrać na pokład wszystkich Włochów i innych turystów bez biletów , którzy nie mogli wypłynąć swoimi promami i wylecieć samolotami , dajcie tam znać chłopakom , ja nie mam telefonu do żadnego z nich , wypływa w południe do Civitavechia

pretor:

Wszyscy jestesmy razem. Motki tez. Wlasnie kupujemy bilety na prom. Jestesmy splukani z gotowki:-) marzy mi sie carbonara w returnie. synaj plynie z nami

od ROBa

Wszyscy jestesmy razem w lacznie z Synsjem w porcie razem .... 500m dalej wszystkie motocykle czekaja w gotowosci ... Terwz tylko kupic bilety (zalatwia to Krzysiek z Pretorem) i wjechac na prom w kierunku europy ... Bramy portowe otwarte pierwsze auta wlochow wjezdzaja do punktu odpraw ...

pretor:

MAMY BILETY !

pretor 13:40:

Plyniemy! Za 16 godz. W SALERNO pod Neapolem.

Tytuł relacji "Kolonie w Tunezji - 2011"
Osobiście nie zazdroszczę nikomu takiego ciekawego wyjazdu, a już najbardziej temu z ręką. Będąc w Maroku motocyklem musieliśmy skorzystać z usług tamtejszej służby zdrowia i nie mamy najlepszej opinii a była to prywatna klinika w Warwazat .
PozdrawiaM

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Tunezja - strefa militarna

Post autor: kylon »

Kilka razy byłem w Tunezji i przyznam szczerze że ciężko mi się czyta co tam się dzieje :cry:

czobi
Klubowicz
Posty: 4096
Rejestracja: 05 kwie 2007, 10:19
Auto: classic hill
Kontakt:

Re: Tunezja - strefa militarna

Post autor: czobi »

oby nie bylo z tego drugiej algierii.
piekny kraj tjunezja i tas tas mozna bylo sobie gdzie dusza zapragnie po piochu jezdzic...

ODPOWIEDZ