Rumunia - lasy zamknięte

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
plum76
Klubowicz
Posty: 2132
Rejestracja: 10 gru 2009, 16:04
Auto: UZJ40
Kontakt:

Rumunia - lasy zamknięte

Post autor: plum76 »

hej
takie coś znalazłem, ktoś zna więcej szczegółów:
https://www.scigacz.pl/Sadny,dzien,dla, ... ocQnjOXQSc

jezus
Posty: 1807
Rejestracja: 05 lut 2009, 20:58
Auto: IVECO 168M11
Kontakt:

Re: Rumunia - lasy zamknięte

Post autor: jezus »

UE robi swoje. :-(

Awatar użytkownika
zombi
Posty: 704
Rejestracja: 17 mar 2014, 20:48
Auto: kzj95

Re: Rumunia - lasy zamknięte

Post autor: zombi »

słabo. :cry:

Awatar użytkownika
Michu_1
Posty: 191
Rejestracja: 02 cze 2013, 21:58
Auto: J 95
Kontakt:

Re: Rumunia - lasy zamknięte

Post autor: Michu_1 »

Ten stan jaki trwał dotychczas nie mógł trwać wiecznie. Jak się widziało poryte i porozjeżdżane wieloma śladami przez bezmyślnych upalaczy szlaki to nie ma się co dziwić.

Vodca
Posty: 30
Rejestracja: 05 cze 2018, 18:54
Auto: KDJ120, urban cruiser
Kontakt:

Re: Rumunia - lasy zamknięte

Post autor: Vodca »

kolega niedawno mi trafnie podpowiedział, że takie przepisy już od wielu lat mieli, tylko teraz zaczęli je egzekwować, bo ich chyba za wielu fanów jazdy po bezdrożach (czyli wszędzie) odwiedza - tzw. cywilizowana Europa zrobiła sobie z Rumuni poligon bez ograniczeń...... po drugie UE i dzikie góry to dwa różne bieguny, w Brukseli jeżeli trzymają na czymś łapę (wiele łap) to chcą mieć wszystko obwarowane przepisami, ustawami, dyrektywami i poukładane jak w szufladzie i taka Rumunia im się pewnie marzy... po trzecie jak mogą to czemu nie mają zarobić więcej na off-roadzie, przynajmniej co niektórzy...

wojtekland
Posty: 150
Rejestracja: 20 sie 2019, 18:11

Re: Rumunia - lasy zamknięte

Post autor: wojtekland »

tam chodzi o coś innego... rozmawiałem z wieloma Rumunami wyjaśnili mi

Rolin
Posty: 377
Rejestracja: 25 lis 2017, 09:27
Auto: J95 1KD-FTV
Kontakt:

Re: Rumunia - lasy zamknięte

Post autor: Rolin »

wojtekland pisze:
25 sie 2021, 23:40
tam chodzi o coś innego... rozmawiałem z wieloma Rumunami wyjaśnili mi
Można coś więcej?

Awatar użytkownika
plum76
Klubowicz
Posty: 2132
Rejestracja: 10 gru 2009, 16:04
Auto: UZJ40
Kontakt:

Re: Rumunia - lasy zamknięte

Post autor: plum76 »

Znawcy tematu tak piszą:
https://www.facebook.com/Maramuresz4x4/ wpis z 17 sierpnia. Jakoś nie mogę skopiować.
Maramuresz.com - wyprawy offroad
1t7 stilheSSrpounpnsenflisSaeouf roaen ld13ad:0e5t ·
Witajcie!
Jestem po wizycie i rozmowach w administracji Parku Naturalnego Maramuresz (Parcul Natural Muntii Maramuresului). Sytuacja na dzień dzisiejszy jest taka, że offroad w jakiejkolwiek formie na terenie PN Maramuresz jest całkowicie zabroniony. Pozbawia nas to możliwości wjazdu w wiele ciekawych i pięknych miejsc... Jest jednak szansa na to, że w przyszłości zostaną wytyczone w ramach wspólnego porozumienia trasy turystyczne dostępne dla samochodów terenowych. Otrzymałem zapewnienie, że jest taka wola i plany, więc bądźmy dobrej myśli i poczekajmy. Oczywiście praktyka pokazuje, że nadal na terenie parku jeżdżą samochody lokalnych amatorów offroadu, widziałem też kilka imprez komercyjnych (wierzę, że nieświadomie łamiących ten zakaz), ale informacja, jaką otrzymałem jest jasna i klarowna, Mam więc prośbę do wszystkich, którzy jeżdżą w Maramuresz, a zwłaszcza do organizatorów imprez zorganizowanych - przestrzegajcie tego, bo póki co, nastawienie władz Parku nie jest nam wrogie. Jeśli uda się je takim zachować, będzie łatwiej wytyczyć trasy 4x4 z poszanowaniem prawa i przede wszystkim - poszanowaniem przepięknej przyrody.
Pozdrowienia!
Michał Suławko, www.maramuresz.com
P.S. w załączniku mapka terenów Parku.

ODPOWIEDZ