Albania - miejsca biwakowe

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
Beduin
Klubowicz
Posty: 358
Rejestracja: 12 cze 2014, 14:39
Auto: KDJ120
Kontakt:

Albania - miejsca biwakowe

Post autor: Beduin »

Drodzy,

Za miesiąc wybieramy się na trzy tygodnie na Bałkany (ja + Anula + 1,5 roczna Zoja) i sporą część czasu chcemy przeznaczyć na Albanię, w której nigdy nie byliśmy. Chcemy kilka noclegów zabiwakować w ciekawych miejscach, a kilka na jakiś kempingach. Później znowu kilka nocy "na dziko" i kilka na kempingu.
Czy możecie podzielić się z nami swoją wiedzą w temacie? Może macie jakieś koordynaty ciekawych miejsc,w których można się rozbić? Może jacyś gospodarze obok, których można się rozbić? Miejsca z ładnym widokiem itp. Ładne plaże z dobrym dojazdem.
Za wszystkie informacje będziemy wdzięczni.

Awatar użytkownika
Beduin
Klubowicz
Posty: 358
Rejestracja: 12 cze 2014, 14:39
Auto: KDJ120
Kontakt:

Re: Albania - miejsca biwakowe

Post autor: Beduin »

13 grudnia 2012r. o godzinie 20:26 Wojtek Endurance napisał:

"Większość z nas było w Albanii"


W związku z powyższym, dlaczego nikt nie chce pomóc?

MaxLux
Klubowicz
Posty: 2890
Rejestracja: 05 kwie 2007, 11:01
Auto: GRJ120
Kontakt:

Re: Albania - miejsca biwakowe

Post autor: MaxLux »

Jak sie tak bedzeisz obrazal to nikt ci nic nie powie..

Tu masz pera fajnych miejscowek:

Piaskowa plaza w nawet czystej zatoczce z ruinami kosciola parom bunkrami (of course) i jakis zamkiem dalej:
https://www.google.pl/maps/@41.5836256,19.4616482,16z" onclick="window.open(this.href);return false;

Prywatna plaza kolo hotelu bahamas: (fajna opcja na biwakowanie a potem nocleg w hotelu)
https://www.google.pl/maps/@39.8447107,20.0154707,15z" onclick="window.open(this.href);return false;

Tu tez fajna miescowka Camping / dziko ...

https://www.google.pl/maps/@40.1095771,19.727217,14z" onclick="window.open(this.href);return false;

Generalnie takich miejsc sa dziesiatki ... choc taka ladna piaszczysta z pierwszego linku znalezlismy jedna / dwie

Awatar użytkownika
LEX
Posty: 1582
Rejestracja: 23 wrz 2007, 22:01
Auto: Lexus LX450
Kontakt:

Re: Albania - miejsca biwakowe

Post autor: LEX »

Jak w google mapsach na dużym powiększeniu znajdziesz się nad Himare to idąc do góry:

1.Livadh Beach- sporo miejsca do spania na dziko (ale nie wiem jak w sezonie) i też jest camping na miejscu.

2. Jale. Nie wiem, nie byłem, nie widziałem.

3. Gjipe Beach. Polecam. Śliczne miejsce.

4. Dhermi. W sezonie chyba za bardzo odkryta plaża, więc możesz zajdzeć, ale chyba nie będzie intymnie.

5. Powyżej jest Eco Camping. Nie wiem co to jest, ale może być fajnie bo wydaje się mniej dostępny.

6. Jeszcze wyżej jest Palasa. To taka spora plaża, która kiedyś była totalnie pusta ale teraz planują budowę jakiegoś yebanego hotelu. Może jeszcze nie zabetonowali tej plaży i da radę tam pomieszkać.
FOTO


Teraz pojedź od Himare w dół i będziesz miał sporą plażę obok Qeparo. Może się nadać. Poniżej będziesz też miał plażę Bunec. Polecam jej dolny odcinek, bo bardziej na uboczu.

No a na koniec znajdź odcinek pomiędzy Sarande a Ksamil (bezpośrednio przed Ksamilem) i tam masz jakieś 3-4 plaże do obskoczenia, choć nie wiem jak w sezonie się prezentują. Jak będziesz jechał w stronę Ksamil, to po prawej będziesz miał cały czas zbocze (ścianę skalną). No i na tym zboczu co jakiś czas będą jakieś dróżki i właśnie nimi, pod górkę trzeba pojechać.

No a poniżej masz już Grecję, którą też polecam, bo ta część jest mniej turystyczna niż okolice Thessalonik. Też jest sporo fajnych miejscówek.

Awatar użytkownika
Beduin
Klubowicz
Posty: 358
Rejestracja: 12 cze 2014, 14:39
Auto: KDJ120
Kontakt:

Re: Albania - miejsca biwakowe

Post autor: Beduin »

MaxLux pisze:Jak sie tak bedzeisz obrazal to nikt ci nic nie powie..
:)


Dzięki guys!

Troxil
Posty: 165
Rejestracja: 08 lut 2014, 13:00
Auto: GRJ 120
Jeep Cherokee
Kontakt:

Re: Albania - miejsca biwakowe

Post autor: Troxil »

Pewnie to wszyscy wiedzą,ale i tak napiszę, zielona karta na Albanię to wymóg, problemy z płatnościami kartą na stacjach benz, nawet jak są naklejki... 40km/h policja jest skrupulatna. Za to pełna swoboda z noclegami, wystarczy się rozbić koło wioski lokalsi sami przychodzą i proponują to czy tamto i robią za przewodnika po ciekawych miejscach... brudno i duzo smieci na plażach, ale tanio jak daleko od komercji
Miejsc nie podaję, bo my to na tzw włóczykija jeździmy, ale generalnie magicznie jest w Albanii w górach... Mozna się rozbić na podwórku, sami zapraszają i pomagają i częstują, więc wchodząc do domu
Albańczyka ściągamy obuwie obowiązkowo, próba zapłaty w pieniądzach to obraza, ale podarek/bakczysz mile widziany...

Awatar użytkownika
Norick
Posty: 1333
Rejestracja: 07 gru 2008, 02:58
Auto: Haluks kozow?z
Kontakt:

Re: Albania - miejsca biwakowe

Post autor: Norick »

Beduin pisze: Dzięki guys!
I powinieneś
Ode mnie, program sas planeta: ściągnąć, zainstalować, używac. ustawić jako warstwy mapy google hybrid i panoramio + inne możliwości np panoramio fotki.( można korzystać również z map morskich) I widać wszystko włącznie z opisami. Tak się da zaplanować trasę na całym świecie. Dodatkowo wgryźć się w opcje programu on też nawiguje, a jak ptaki ćwierkają jest też na androida. :mrgreen:
Acha i nie wszyscy byli w Albanii i się tam nie wybierają
Załączniki
punkty.jpg
punkty.jpg (165,34 KiB) Przejrzano 5424 razy

Awatar użytkownika
namlooc
Posty: 480
Rejestracja: 29 maja 2011, 12:59
Auto: rav4 3sfe, 4runner 3vze
Kontakt:

Re: Albania - miejsca biwakowe

Post autor: namlooc »

Jak znudzi ci sie spanie w namiocie to polecam:
Guest House Nika, Rruga Dhimiter Konomi, Uji i Ftohte, 9400 Wlora

ODPOWIEDZ