Gruzja 2013 nie przez Turcję i nie promem

Dział dotyczy wszystkich miejsc Świata ( Polska, Europa, Azja, ... )
Zamieszczamy tutaj TYLKO NIEKOMERCYJNE ogłoszenia.

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
chokai
Posty: 108
Rejestracja: 04 paź 2012, 18:45
Auto: KZJ95 '00 + XL600V '92
Kontakt:

Re: Gruzja 2013 nie przez Turcję i nie promem

Post autor: chokai »

maws pisze: Ponieważ jest to tym razem wyjazd rodzinny w 100% muszę się zmieścić jeśli idzie o termin w okresie wakacji szkolnych (młodszy i żona :D ) i po egzaminach (starszy), tak pewnie koło połowy lipca można startować, pytanie jeszcze na jak długo?.
Może Ktoś wie ile tkm z grubsza trzeba zrobić trasą Ukraina-Rosja-Gruzja i z powrotem a ile powrót przez Turcję?
co do składu zawsze można się dogadać :D .
Myślałem podobnie, start początek lipca, najpóźniej w połowie, na jakieś 4 tygodnie.
Z tym, że dopóki nie znałem cen ropy w Turcji miałem zamiar objeżdżać M.Czarne, a obecnie już nie jestem pewien, nie wiedziałem również że wizy rosyjskie takie drogie, trzeba będzie pomyśleć.
A jeśli chodzi o skrócenie czasu przejazdu przez tureckie drogi to w moim przypadku raczej pomijalne, natura mojej KZJoty nie skłania do szaleństw :)

Ogólnie - psychicznie zaczynamy się przygotowywać do tematu "Gruzja 2013" :)

Awatar użytkownika
maws
Posty: 189
Rejestracja: 05 sie 2010, 09:47
Auto: HZJ73
Kontakt:

Re: Gruzja 2013 nie przez Turcję i nie promem

Post autor: maws »

Witam !
Nie sprawdzałem aktualnie jakie są ceny wiz do Rosji, ale w tym roku jak załatwiałem wizę dwukrotną tranzytową (przejazd w jedną stronę max 10 dni) jadąc do Pamiru to koszt jednej wizy łącznie z opłatą biura wyniósł około 260zł na twarz. :D
Pozdrawiam Maws

Awatar użytkownika
maws
Posty: 189
Rejestracja: 05 sie 2010, 09:47
Auto: HZJ73
Kontakt:

Re: Gruzja 2013 nie przez Turcję i nie promem

Post autor: maws »

Jeszcze:
dodam , że na tą kwotę składały się 45zł opłata biura, 154zł wiza i ubezpieczenie w TU Europa 60zł.
Pozdrawiam Maws

Awatar użytkownika
MariuszS
Klubowicz
Posty: 1494
Rejestracja: 27 lip 2007, 10:56
Auto: LJ-79 na do?ywocie
Kontakt:

Re: Gruzja 2013 nie przez Turcję i nie promem

Post autor: MariuszS »

Ja też brałem tranzytową dwukrotną ( 2 x 10 dni, ale łącznie max 30 dni) i kosztowała ~160 zł.
Ale potem się coś chyba zmieniło, i nie chcą dawać dwukrotnych.
Natomiast jednokrotna tranzytowa na 10 dni powinna kosztować chyba ~35 Euro.

Awatar użytkownika
stopa
Posty: 532
Rejestracja: 10 gru 2009, 13:15
Auto: HZJ 73 '93
Kontakt:

Re: Gruzja 2013 nie przez Turcję i nie promem

Post autor: stopa »

Ceny za wizy wzrosly po 1 lipca ze wzgledu na pojawienie sie biura "od wiz". Do ceny wizy trzeba policzyc dojazd do ambasady 2x lub biuro posrednictwa, zdjecia, obowiazkowe ubezpieczenie... razem robi sie duzo :?

anoretka
Posty: 169
Rejestracja: 22 gru 2010, 20:16
Auto: V8 (2008)
Kontakt:

Re: Gruzja 2013 nie przez Turcję i nie promem

Post autor: anoretka »

chokai pisze:maws , anoretka - jakie terminy planujecie (przynajmniej przybliżone) ?
Dopuszczacie dołączenie się do towarzystwa ? W sumie planowaliśmy jechać sami, ale zawsze to raźniej i bezpieczniej :)
Ja nie jestem związany już z edukacją, więc termin obojętny - myślałem o wrześniu. Podobno poza górami to bardzo gorący region. Żeby było konkretniej, to wyjazd np. 31-08-2013. @chokai jak lipiec nie pasuje, to możesz na nas liczyć. Jak nikogo nie znajdę na jesień, to będę się podpinał do @mawas
stopa pisze: Komfort drogi nieporównywalnie wyższy przez Turcję. Jak się ma V8 to z pewnością się to odbije na czasie przejazdu
Ja V8 podróżuję zgodnie z przepisami, bo w przeciwnym razie spalanie łatwiej liczyłoby się w galonach :shock: Z tego powodu również popieram kierunek UK-RUS.

rolek_gr
Posty: 12
Rejestracja: 18 sty 2013, 16:38
Auto: PATROL GR Y61
Kontakt:

Re: Gruzja 2013 nie przez Turcję i nie promem

Post autor: rolek_gr »

Przejazd do Gruzji przez Ukrainę to koncepcja o której myślę od września 2012. Powodów jest wiele, a jednym z nich otwarcie granicy Rosja Gruzja. Aktualnie "walczę" z pośrednikiem odnośnie wizy dwukrotnej (Faktycznie tak jak piszecie na forum, są jakieś problemy). Na chwilę obecną , planowany start to połowa lipca (dzieciaki muszą dostać cenzurki :) Odnośnie czasu przejazdu, to jest kilka możliwości. W zeszłym roku byłem nad Bajkałem z dzieciakami i droge tam potraktowałem jako typową dojazdówkę, więc tylko jazda, papu, toaleta, łaźnia i lulu - dojechaliśmy szybko. Z powrotem to już jak wypadło, widzieliśmy wiele i dzieciaki znowu chcą jechać. Jeśli nie macie nic przeciwko "obcemu" to moze sie gdzieś spotkamy. :)

Awatar użytkownika
maws
Posty: 189
Rejestracja: 05 sie 2010, 09:47
Auto: HZJ73
Kontakt:

Re: Gruzja 2013 nie przez Turcję i nie promem

Post autor: maws »

Witam Kolegów po dłuższej przerwie :D
Jakby kto pytał co robiłem to odpowiedziałbym jak górol - wachom się :D
Ale już ten etap mam za sobą (chyba) parametry graniczne czas wyjazdu/powrotu - początek lipca do 15 sierpnia wyjazd na 2-3 tygodnie. Dojazd przez Rosję a później to albo powrót przez Rosję albo Turcję, korci mnie trochę Armenia Azerbejdżan ?. Tyle
Pozdrawiam Maws :D

Awatar użytkownika
maws
Posty: 189
Rejestracja: 05 sie 2010, 09:47
Auto: HZJ73
Kontakt:

Re: Gruzja 2013 nie przez Turcję i nie promem

Post autor: maws »

ups !
Chyba źle napisałem "wachom się " sorki :oops: :oops: :oops: :oops:

podroze4x4
Posty: 102
Rejestracja: 29 paź 2009, 11:39
Auto: HDJ80, HDJ80, HZJ80
LR Discovery 300
LR Discovery 200
Kontakt:

Re: Gruzja 2013 nie przez Turcję i nie promem

Post autor: podroze4x4 »

Witam sasiada:))


Ja lece do Gruzji na rekonesans 28 maja do 8 czerwac bede miał gorące wiesci.

Kiedy piwko i fotki z waszej i naszej wyprawy??:))

Awatar użytkownika
maws
Posty: 189
Rejestracja: 05 sie 2010, 09:47
Auto: HZJ73
Kontakt:

Re: Gruzja 2013 nie przez Turcję i nie promem

Post autor: maws »

A witam Sąsiada witam ! :D
Jak to dobrze, że jest internet bo to że na "mieście" się mijamy to widać mało a miejsca stacjonowania/pracy dzieli ulica :oops: :oops: . Spotkanko bardzo chętnie może za kilkanaście dni niech się trochę ociepli.
Pozdrawiam Maws :D

Awatar użytkownika
maws
Posty: 189
Rejestracja: 05 sie 2010, 09:47
Auto: HZJ73
Kontakt:

Re: Gruzja 2013 nie przez Turcję i nie promem

Post autor: maws »

Witam Kolegów !
Sie Ktoś wybiera do Gruzji mniej więcej w takim horyzoncie czasowym jak wyżej zapodałem ?
Maws

Awatar użytkownika
emilio
Posty: 185
Rejestracja: 21 kwie 2008, 19:03
Auto: KZJ95
GDJ150
Kontakt:

Re: Gruzja 2013 nie przez Turcję i nie promem

Post autor: emilio »

a i owszem się wybieram, ale raczej czerwiec :D

rolek_gr
Posty: 12
Rejestracja: 18 sty 2013, 16:38
Auto: PATROL GR Y61
Kontakt:

Re: Gruzja 2013 nie przez Turcję i nie promem

Post autor: rolek_gr »

Witam,
MAWS ,właśnie ze "szkolnych" powodów planuję wyjazd na 15.07 i trzy tygodnie jest ok. A Armenia i Azerbejdżan to dla "wariatów" i dlatego tam też pojadę. :) Odnośnie powrotu przez Turcję to nie dajmy się zwariować, przecież można zatankować "po dach" w Gruzji i już naprawdę niewiele trzeba dolać na dojazd do "Europy", w mońcu to tylko RÓŻNICA w cenie paliwa, czyli ok.2 zl. Od dłuższego czasu kombinuję jak jechać do Gruzji: Ukraina-Rosja< Ukraina-Prom i tylko głowa boli. A to paliwo, a to wizy i dlatego stanęło na "kolach dookoła". Żeby tylko zdrowie było.
Pozdrawiam
Rolek
Damy Radę :)

Grunthor
Posty: 53
Rejestracja: 15 lis 2012, 10:04
Auto: Suzuki
Kontakt:

Re: Gruzja 2013 nie przez Turcję i nie promem

Post autor: Grunthor »

Ja jadę do GR przez Rosję (wizy już są), a wracam przez Turcję. Od początku zakładałem objechać Bleck See.

ODPOWIEDZ