Albania 2012

Dział dotyczy wszystkich miejsc Świata ( Polska, Europa, Azja, ... )
Zamieszczamy tutaj TYLKO NIEKOMERCYJNE ogłoszenia.

Moderator: luk4s7

finger
Posty: 916
Rejestracja: 03 maja 2011, 00:02
Auto: HZJ73
Kontakt:

Re: Albania 2012

Post autor: finger »

Wojtek ja bym trimaksa chcial tylko pozyczyc zeby sobie poplanowac jeszcze trase. Na miejscu sobie kupie, ale chcialbym miec punt odniesienia.

endurance
Klubowicz
Posty: 1442
Rejestracja: 26 gru 2007, 17:59
Auto: Hilux - owocow?z
Kontakt:

Re: Albania 2012

Post autor: endurance »

bez problemu co mam to mogę pożyczyć reszta na PW żeby nie śmiecić w zacnym wątku

wojciech endurance
http://www.polkasteam.pl" onclick="window.open(this.href);return false;

anoretka
Posty: 169
Rejestracja: 22 gru 2010, 20:16
Auto: V8 (2008)
Kontakt:

Re: Albania 2012

Post autor: anoretka »

Rano jeszcze mróz, ale wiosnę powitać wypada.
Coś za zastój w temacie, trasę dalej układać wypada.

Mam pytanie do tych co parę milimetrów bieżnika w Albanii zostawili. Był ktoś w Valbone? To dolina 50km od Fierzë (tu podobno dopływa prom z Koman). Z forum wiadomo, że z Theth się przejechać nie da (chyba, że ktoś chciałby wyprowadzić z błędu). Jaka jest tam droga, czy po zejściu z promu starczy dnia by tam dolecieć?

Kocham góry i zastanawiam się, czy warto odbić tam na nocleg. Zamiast utartym szlakiem do razu Kukës.

Sławek
Posty: 204
Rejestracja: 12 cze 2009, 16:36
Auto: land 120 2006
Kontakt:

Re: Albania 2012

Post autor: Sławek »

Ale ale jak z promu do doliny to się da, droga szutrowa fajne widoki itp.A z promu do Teth to inna sprawa bo zależy kiedy prom przypłynie i nie wiem czy starczy czasu ja jechałem w drugą stronę z Teth do promu i przed promem spałem w hoteliku nad samym portem czy jak to nazwać. jest też możliwośc spania w miejscowościach przed promem na prywatnych polach namiotowych . na sam przejazd w parku teth to trzeba liczyć 4-6 godzin bo drogi kamieniste i kręte a trzeba wjechać na 2000m i zjechać do doliny.

anoretka
Posty: 169
Rejestracja: 22 gru 2010, 20:16
Auto: V8 (2008)
Kontakt:

Re: Albania 2012

Post autor: anoretka »

Sławek pisze:Ale ale jak z promu do doliny to się da, droga szutrowa fajne widoki itp.
Rozumiem, że wjechałeś do Valbone i z powrotem? Nocowałeś tam, czy tak jednego dnia? Dawno temu był ten szuter?
Planuję zjechać z promu i jeszcze tego samego dnia dotrzeć do końca tej doliny i tam szukać noclegu.
Sławek pisze:A z promu do Teth to inna sprawa bo zależy kiedy prom przypłynie i nie wiem czy starczy czasu ja jechałem w drugą stronę z Teth do promu i przed promem spałem w hoteliku nad samym portem czy jak to nazwać.
Z Theth do tego promu to przez Shkodër, czy jakoś na przełaj? Ja też planuje w tą samą stronę przejazd.

Sławek
Posty: 204
Rejestracja: 12 cze 2009, 16:36
Auto: land 120 2006
Kontakt:

Re: Albania 2012

Post autor: Sławek »

Ad 1. Do Valbone popłynąłem promem z chyba z KUKEZ do Frieze a dalej szutrem do doliny droga szutrowa równa i szeroka / bułka z masłem/ na końcu drogi był jakiś bar z żywymi karpiami /niezłe jedzonko/ osobiście nie spałem ale pewnie jest mozliwość bo miejsca dość . Ja wracałem drogą szutrowo asfaltową chyba przez KAM - KRUME.
Ad 2. Tak ja jechałem przez Shoder bo niby tam nie ma przejazdu. bezpośrednio z Teth do doliny Valbone.

Sławek
Posty: 204
Rejestracja: 12 cze 2009, 16:36
Auto: land 120 2006
Kontakt:

Re: Albania 2012

Post autor: Sławek »

A jeszcze jedno mimo że nie po drodze to polecam KRUJE jest to chyba jedyne miejsce w tym rejonie w którym można kupić jakieć pamiątki - jest taka alejka z różnymi pamiątkami tak że mozna opiekę opędzić

anoretka
Posty: 169
Rejestracja: 22 gru 2010, 20:16
Auto: V8 (2008)
Kontakt:

Re: Albania 2012

Post autor: anoretka »

finger pisze:21 kwietnia - 6 maja. To moj termin. Mam juz praktycznie opracowane wszystko, trase dokladna, etc. Jesli ktos ma ochote sie podlaczyc to zapraszam.
Kto pojechał?
Z temperaturą szału nie ma i na Bałkanach też leje...

dominik3000
Posty: 10
Rejestracja: 12 lut 2012, 10:45
Auto: teren?wka
Kontakt:

Re: Albania 2012

Post autor: dominik3000 »

Wielką wiedzę o Albanii ma Andrzej. Gościa trzeba szukać na forum Opla Frontery zwie się Balkandriver

Albania to jego pasja i życie. Organizował już ok.30 wypraw do Albanii , jak i do Kosova

endurance
Klubowicz
Posty: 1442
Rejestracja: 26 gru 2007, 17:59
Auto: Hilux - owocow?z
Kontakt:

Re: Albania 2012

Post autor: endurance »

potwierdzam Balkandriver czyli Andrzej Pasławski o Albanii wie dużo i posiada najcenniejszą wiedzę czyli praktyczno-wyjazdową na tą chwilę był "tylko" 28 razy :) tu jego strona http://www.fotolandia4x4.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

wojciech endurance
http://www.polkasteam.pl" onclick="window.open(this.href);return false;

anoretka
Posty: 169
Rejestracja: 22 gru 2010, 20:16
Auto: V8 (2008)
Kontakt:

Re: Albania 2012

Post autor: anoretka »

Ciekawy byłem, czy i jak liczną - kolega finger - zebrał ekipę i wyruszył planowo na Bałkany. Skoro jednak cisza z jego strony, to znaczy, że bez dostępu do netu i spokojnie eksplorują góry Przeklęte. Mieliśmy jechać razem, ale niestety mogę tylko w sierpniu. Wątek więc będzie aktywny jeszcze długo :)

Dziku1
Posty: 76
Rejestracja: 28 maja 2010, 11:36
Auto: J95
Kontakt:

Re: Albania 2012

Post autor: Dziku1 »

Skoro plany urlopowe już sprecyzowane i wyjazd do Albani 10 sierpnia jest prawie pewny, to i ja przedstawię swoje plany.
Mamy ogólnie rzecz ujmując takie zamiary:
- wjazd od północy z czarnogórskiej miejscowości Gusinje
- dojazd północną drogą do Theth - tam spędzić ze 2 dni
- dojazd południową drogą z Theth do Koman, nocleg na "jedynie słusznym kempingu" :-)
- prom do Fierze
- dojazd do wioski Radomire - wejście na Korab
- dojazd na Macedońską stronę jeziora Ochrydzkiego - tam spędzamy około 3 dni (dla dzieciaków)
- powrót do kraju przez Serbię z wejściem na Midżur - najwyższy szcyt kraju

Na całośc mamy 16 dni. Jedziemy na razie na dwa samochody z dziećmi. Spanie na dziko, namiot ewentualnie pokój w dolinie Theth lub kemping. Żadnych hoteli, moteli, dużych miast i morza. Dzieciakom musi wystarczyć jezioro Ochrydzkie :-)

Awatar użytkownika
gif_kuba
Posty: 113
Rejestracja: 01 mar 2010, 13:11
Auto: KZJ95
Kontakt:

Re: Albania 2012

Post autor: gif_kuba »

Ja też w tamte strony - za miesiąc -> Serbia, Czarnogóra, Albania, Kosowo, Macedonia, Grecja, Rumunia, Bułgaria :)

oczywiście z dzieciakami (najmłodszy będzie miał wtedy 10 miesięcy) i z psem jak zawsze
spanie na dziko - auto/namiot :!:

Awatar użytkownika
seburaj
Posty: 2541
Rejestracja: 24 kwie 2007, 15:15
Auto: by?o: LJ70, BJ73, HDJ100, KZJ95...
Kontakt:

Re: Albania 2012

Post autor: seburaj »

serbię sobie odpuść, nie ma tam nic ciekawego...
specjalnie nie jaechale autostradą tylko interiorem - porażka

Awatar użytkownika
gori
Posty: 35
Rejestracja: 14 gru 2011, 12:30
Auto: LRDisco
Kontakt:

Re: Albania 2012

Post autor: gori »

Finger na bank napisze coś ciekawego jak wróci ale....
My wyjeżdżamy w 3 Landrynki i z Huskym w jego LC jutro tj piatek o 11.
Ciekaw jestem jak będzie z wjazdem od Vermosh skoro---->Dziś dzwonilem do Fingera jest "na powrocie", jego słowa: śnieg w górach droga do Theth przez Boge zamknięta (info z przed tygodnia), w kilku miejscach brodzili w śniegu (jak mu na Ukrainie w poprzedni weekend:)), promem nie płyneli, w piątek wieczór maja być w Kraju to pewnie napiszą.

Pozdrowienia

ODPOWIEDZ