Albania 2012

Dział dotyczy wszystkich miejsc Świata ( Polska, Europa, Azja, ... )
Zamieszczamy tutaj TYLKO NIEKOMERCYJNE ogłoszenia.

Moderator: luk4s7

Sławek
Posty: 204
Rejestracja: 12 cze 2009, 16:36
Auto: land 120 2006
Kontakt:

Re: Albania 2012

Post autor: Sławek »

Byłem w tym roku 2 tygodnie i jesli mogę to parę rad jak nad dużą wodę to plaże czyste i piaszczyste (ja znalazłem pole Biwakowe 100m od plaży ) są na płn od Dures . Co do pojazdu to jesli w planie są dolina Vallboe lub Park Teth (trza się śpieszyć bo nowy mostek będą budować ) to 4x4 niezbedne ale ja osobiście na seryjnych oponach śmigałem i zadnego stresa nie bylo. Ludzie przemili szczególnie w górach. problemów z noclegiem zadnych wszystkie organizowałem spontanicznie tam gdzie mnie wieczór zastał.

finger
Posty: 916
Rejestracja: 03 maja 2011, 00:02
Auto: HZJ73
Kontakt:

Re: Albania 2012

Post autor: finger »

Raczej chciałbym unikać wszelkich biwaków czy pól namiotowych, ma byc maksymalnie dziko...

Awatar użytkownika
plum76
Klubowicz
Posty: 2132
Rejestracja: 10 gru 2009, 16:04
Auto: UZJ40
Kontakt:

Re: Albania 2012

Post autor: plum76 »

Sławku czy masz gdzieś zdjęcia, trasę czy relację z Twojej wyprawy do Albani?
paweł

mongolrally
Posty: 5
Rejestracja: 15 wrz 2011, 22:16
Auto: przed kupnem
Kontakt:

Re: Albania 2012

Post autor: mongolrally »

finger pisze:rav4 odpusc.
OK.
Na tę Albanię2012 to ja się piszę i już, (juz się nakręcilem).
Szukam teraz jakiejś bryki - myślę że miesiąc-dwa i coś będzie.
Potem się dołączę do dyskusji o wyprawie.
pozdr

consigliero
Klubowicz
Posty: 1889
Rejestracja: 17 sie 2008, 22:14
Auto: 4Runner
Kontakt:

Re: Albania 2012

Post autor: consigliero »

Była już jedna wyprawa albania siepień 2011 , strasznie dużo o niej napisano .
pozdrawiaM

finger
Posty: 916
Rejestracja: 03 maja 2011, 00:02
Auto: HZJ73
Kontakt:

Re: Albania 2012

Post autor: finger »

mongolrally kupuj :) do kolejnego lata nie duzo czasu, a lepiej zebys furka pojezdzil i potestowal :)

anoretka
Posty: 169
Rejestracja: 22 gru 2010, 20:16
Auto: V8 (2008)
Kontakt:

Re: Albania 2012

Post autor: anoretka »

Sławek pisze:... plaże czyste i piaszczyste (ja znalazłem pole Biwakowe 100m od plaży ) są na płn od Dures ...
Czy możesz podać dokładne namiary GPS, albo z http://maps.google.com?

Może ktoś jeszcze ma sprawdzone plaże w Albanii, chodzi o dzikie noclegi, ale i te z polem namiotowym. Ktoś tu już podawał N40.1272 E19.6693 - zjazd z Ilias przed Vuno.

Awatar użytkownika
Cooder
Klubowicz
Posty: 1572
Rejestracja: 08 gru 2008, 09:38
Auto: piechot?
Kontakt:

Re: Albania 2012

Post autor: Cooder »

Im dalej na północ, tym bardziej trzeba uważać z plażami i jechać tylko w miejsca, w które ktoś już widział na oczy. Po wielu udanych noclegach na dziko trafiła nam się taka oto plaża (na mapie było zaznaczone, że to park krajobrazowy :? ):

Obrazek

Czegoś takiego nie widziałem nigdy wcześniej, ani nigdy potem... Ale Albanię generalnie polecam, z tym że głównie północny wschód, góry. To tam są klimaty i tereny nieskażone jeszcze cywilizacją. Im bliżej morza, tym mniej ciekawie. Jak się komuś chce plaż i morza, to lepiej zostawić to sobie na po drodze w Czarnogórze czy Chorwacji. Miasta na wybrzeżu zamieniają się powoli w kurorty z całą przynależną popeliną, plus syf dookoła, bo cywilizacja przyniosła wprawdzie plastikowe opakowania, ale nie przyniosła jeszcze infrastruktury wywozu śmieci. Dużo się tam buduje. Ciekawostką jest Ksamil na południu. W sumie całkiem malownicze wybrzeże i zadziwiająca ilość katastrof budowlanych w jednym miejscu.

Obrazek

Nie jest to efekt trzęsienia ziemi, czy innego kataklizmu, bo zawalone stały tylko nowe obiekty w stanie surowym. Reszta domów dookoła nietknięta :shock:

Awatar użytkownika
MariuszS
Klubowicz
Posty: 1493
Rejestracja: 27 lip 2007, 10:56
Auto: LJ-79 na do?ywocie
Kontakt:

Re: Albania 2012

Post autor: MariuszS »

Cooder pisze:... zadziwiająca ilość katastrof budowlanych w jednym miejscu.
Nie jest to efekt trzęsienia ziemi, czy innego kataklizmu, bo zawalone stały tylko nowe obiekty w stanie surowym. Reszta domów dookoła nietknięta :shock:
Coś mi się wydaje (chyba gdzieś czytałem) że to raczej metoda działania ichniego nadzoru budowlanego - tak przerywają samowolki.

Awatar użytkownika
emilio
Posty: 185
Rejestracja: 21 kwie 2008, 19:03
Auto: KZJ95
GDJ150
Kontakt:

Re: Albania 2012

Post autor: emilio »

Co prawda bylem dwa lata temu i chetnie bym wrocil , jeśli Gruzja nie wypali to się pisze
Pozdrawiam
Emil

Sławek
Posty: 204
Rejestracja: 12 cze 2009, 16:36
Auto: land 120 2006
Kontakt:

Re: Albania 2012

Post autor: Sławek »

anoretka pisze:
Sławek pisze:... plaże czyste i piaszczyste (ja znalazłem pole Biwakowe 100m od plaży ) są na płn od Dures ...
Czy możesz podać dokładne namiary GPS, albo z http://maps.google.com?

Może ktoś jeszcze ma sprawdzone plaże w Albanii, chodzi o dzikie noclegi, ale i te z polem namiotowym. Ktoś tu już podawał N40.1272 E19.6693 - zjazd z Ilias przed Vuno.
No tak z tymi polami biwakowymi to sie troszkę zapędziłem bo biwakowe to oznaczalo że gość skasowal jakies śmieszne pieniądze niepamietam 1Euro lub coś kolo tego w zamian gość ten oferował popilnowanie auta a w barze nad plarzą byla toaleta i bierząca woda natomiast za prysznic sluzyl natrysk na plazy do zmywania slonej wody. Zreszta w Albanii spotkalem jeden Camping z Hotelem w europejskim znaczeniu prowadzony bodaże przez duńczykow / Taka mala przerwa w dziczy - trzeba się bylo odświerzyć przed wjazdem do stolicy ;)))/ Co do Czystej plazy to polecam w drodze SH 2 z TIRANY do duress w miejscowości MAMINAS skęcamy w prawo na HAMALLAJ z tym że w pewnym momencie musimy zjechac jedna z dróg szutrowych i dojechać do plazy . Same plaże w wiekszości sa prywatne i trzeba wykupić sobie parasol za jakieś 3 Euro /nie sprawdzalem co by się stalo gdybym plazowal sie na piasku. czysta bo prywatna widzialem jak gość wieczorem z grzebieniem zasuwał oczywiście odpowiednio wiekszym. Niezle miejsce wypadowe do TIRANY I DUREES. A jeszcze jedno ten europejski Camping to byl na drodze do Tirany z kierunku KRUJE / droga E762 lub SH 1/ calkiem nieźle zareklamowany /bilbordy przy drodze / trzeba lekko zjechac z drogi głownej.

Awatar użytkownika
plum76
Klubowicz
Posty: 2132
Rejestracja: 10 gru 2009, 16:04
Auto: UZJ40
Kontakt:

Re: Albania 2012

Post autor: plum76 »

hej
co do zdjęć Coodera, to zgadza się że byl okres przejściowy na zarejestrowanie samowoli budowlanej. Jak ktoś się nie dostosował to musiał burzyć. Raz widziałem wioskę gdzie wyglądało to naprawdę jak trzęsienie ziemi. dziwne ale prawdziwe.
Anoretka czy rozważasz wyjazd wakacyjny w te regiony?
paweł

Awatar użytkownika
Cooder
Klubowicz
Posty: 1572
Rejestracja: 08 gru 2008, 09:38
Auto: piechot?
Kontakt:

Re: Albania 2012

Post autor: Cooder »

plum76 pisze:Sławku czy masz gdzieś zdjęcia, trasę czy relację z Twojej wyprawy do Albani?
paweł
Ja wprawdzie nie Sławek, ale mam sporo zdjęć z Albanii - trochę opisów tras i okolic, wszystkie foty z koordynatami, może się komu na co przyda... Link jest do całego albumu, trzeba trochę przewinąć w dół - Albania jest gdzieś pośrodku, foldery od "Czarnogóra" do "Mostar".

anoretka
Posty: 169
Rejestracja: 22 gru 2010, 20:16
Auto: V8 (2008)
Kontakt:

Re: Albania 2012

Post autor: anoretka »

plum76 pisze:Anoretka czy rozważasz wyjazd wakacyjny w te regiony?
Tak.
Kilka postów wcześniej (na pierwszej stronie) pisałem, że planuję sierpniowe terminy, to 4-19 lub 11-26 VIII 2012.

Próbuję zebrać dla siebie w jednym miejscu wszystkie informacje, a nie ma co ukrywać na tym forum jest tego mnóstwo. Powoli układa mi się trasa, która pokrywa się z wcześniejszymi wyprawami forumowiczów. Do swojego zbioru chcę dorzucić miejscówki na dzikie noclegi, żeby nie tracić później czasu na szukanie.
Choć tytuł dotyczy Albanii, to myślę zacząć wcześniej od Czarnogóry.

Sławek
Posty: 204
Rejestracja: 12 cze 2009, 16:36
Auto: land 120 2006
Kontakt:

Re: Albania 2012

Post autor: Sławek »

Jak się wybierasz juz w tamte strony to polecam miasteczno Mostar w BiH prawie po drodze a miasteczko mile i pamiątki mozna kupić co do pamiętek to w Albanii polecam Miasto KRUJE - nigdzie indziej nie widzialem w Albanii typowej alejki z pamiątkami - no i jak masz 4x4 to koniecznie TETH (dluga droga niezapomniane wrazenia polecam odpoczynek na kawkę zrobić na przelęczy lub gdzieś kolo jest taki maly budyneczk z polanką po lewej stronie ) w samym Teth warto zobaczyć Wieze obronna . Spanie dość komfortowe na polu namiotowym w lewo do mostka (uwaga pole z trawą co nie jset oczywiste w tamtych rejonach). Dolina Wallboe (jakoś tak) i 2 godzinna podróż promem między górami tez niezła, spać można we miejscowosciach przed promem i w hoteliku przy samej przystani promu (w tym drugim wypadku masz 1 miejsce przy wjeżdzie na prom co jest wazne gdy nie ma miejsca) Uwaga przejazd przez tunel do promu jest płatny pare Euro facet zbiera co rano. Co do Czarnogóry to w zasadzie ją przeleciałem zachaczając o parę większych miast po zakupy - największe wrażenie zrobily na mnie szutry jak chcialem gorami do Albanii wjechac z pominięciem przejścia ogolnie się udalo tylko później lekko zblądziłem i wyrzucilo mnie spowrotem do Czarnogory wprost na patrol policji :))) ale musialem glupa palic gdy spytali czemu ja zjeżdżam z gór jak tam zadnego miasta nie ma tylko granica;))) Ze zdjęciami to jest tak ze oczywiście mam pokaźną kolekcję ale na kompie i jakos nie moge się zmusić żeby wrzucic je na sieć (zresztą jest ich tam ogronmna ilość więc na pewno coś znajdziecie)

ODPOWIEDZ