Albania 2012

Dział dotyczy wszystkich miejsc Świata ( Polska, Europa, Azja, ... )
Zamieszczamy tutaj TYLKO NIEKOMERCYJNE ogłoszenia.

Moderator: luk4s7

Dziku1
Posty: 76
Rejestracja: 28 maja 2010, 11:36
Auto: J95
Kontakt:

Re: Albania 2012

Post autor: Dziku1 »

anoretka pisze: No cóż za dwa tygodnie będę miał zdjęcia z tej drogi - nawet jak lokalesi powiedzą, że nie ma przejazdu to pojadę dokąd się da i sfotografuję z jednej i drugiej strony... Chyba, że ktoś już sprawdzał - namacalnie
Którą drogę masz na myśli? Przez jakie wioski? Kurcze patrze na mapę i jakoś nie mogę zakumać którędy Ty chcesz tam przejechać...

Awatar użytkownika
lucjan
Posty: 605
Rejestracja: 28 cze 2009, 23:48
Auto: HDJ100
Kontakt:

Re: Albania 2012

Post autor: lucjan »

selim pisze: info na 100% ??
droga do Valbone przez ten wąski asfalt
to - męka

coś czuję ,że trza zrewidować plany
na 200%!
ja do Fierze jechałem serpentynami asfaltem, ale jak 3 dzieciaków siedziała z miskami po godzinie, to nie miałem sumienia tamtędy wracać z Valbone i poszedłem szutrami przez Ibahë. Odbijasz w prawo zaraz za tamą w Fierze i dajesz na południe. ja trochę pobłądziłem, ale było fajnie i dzieciaki spoko.

anoretka
Posty: 169
Rejestracja: 22 gru 2010, 20:16
Auto: V8 (2008)
Kontakt:

Re: Albania 2012

Post autor: anoretka »

Czarnogóra - ostrzeżnie przed pożarami

2012.07.17
W związku z długotrwale utrzymującymi się wysokimi temperaturami, północne rejony Czarnogóry dotknięte zostały falą pożarów lasów. Ministerstwo Spraw Zagranicznych zaleca zachowanie szczególnej ostrożności turystom planującym wyjazdy w rejon miasta Żabljak.
Niniejszy komunikat ma charakter informacyjny i nie może stanowić podstawy jakichkolwiek roszczeń.
http://www.msz.gov.pl/Czarnogora,-,ostr ... 55170.html

Nie wiem czy było, więc wklejam jakby się ktoś wybierał.

Awatar użytkownika
lucjan
Posty: 605
Rejestracja: 28 cze 2009, 23:48
Auto: HDJ100
Kontakt:

Re: Albania 2012

Post autor: lucjan »

Dzięki za info. Właśnie ja się wybieram za parę dni. Teraz czaimy się na pelikany na albańskie wybrzeżu ;)

Awatar użytkownika
betlin
Posty: 26
Rejestracja: 15 sty 2011, 15:31
Auto: "kr?Fka" J95
Kontakt:

Re: Albania 2012

Post autor: betlin »

Witam

Wczoraj przyjechaliśmy z Montenegro i faktycznie troszkę się pali - glówna droga do Żabliaka i mostu na rzece Tara z Kolasina była zamknięta ze względu na pożar, objechaliśmy to szuterkami od północy (2-3 h w plecy ale droga fajna).

Pozdr

Husky
Posty: 909
Rejestracja: 31 sty 2010, 22:19
Auto: plastic fantastic

Re: Albania 2012

Post autor: Husky »

lucjan pisze:Gdyby ktoś podobnie jak ja zaplanował przeprawę promową z Koman do Fierze z autem, to informuję, że w tym roku do odwołania popłynąć można, ale bez auta. Kilka dni temu się zdziwiłem. I tak warto zatrzymać się u Alberto pod mostem dla rybki, winka, drewnianych krzeseł, winogron i kaczek ;)
A ten pod mostem to nie Marco jest?

Droga lądowa z Komani do Fierze jest i to bardzo fajna. Śmiem twierdzić, że to ciekawsza atrakcja niż płynięcie promem.

Awatar użytkownika
lucjan
Posty: 605
Rejestracja: 28 cze 2009, 23:48
Auto: HDJ100
Kontakt:

Re: Albania 2012

Post autor: lucjan »

Husky pisze: A ten pod mostem to nie Marco jest?
Marco to ten starszy, co za kaczuszkami gania. Obydwaj zresztą są rewelacyjni.
Husky pisze: Droga lądowa z Komani do Fierze jest i to bardzo fajna. Śmiem twierdzić, że to ciekawsza atrakcja niż płynięcie promem.
Bardzo, bardzo fajna :wink: - najmłodsze dziecko doszło do takiej wprawy, że potrafiło sobie miskę na wymiociny przytrzymywać brodą. Cała trójka się mi prawie odwodniła przez ten odcinek serpentyn przed zaporą w Fierze. Dlatego powrotną drogę zrobiliśmy zupełny off na południe z Fierze i na azymut do Fushe Arrez przez Iballe. Zeszło się ale było zajefajnie. Się mi prawie auto zagotowało, więc z duszą na ramieniu prawie 40 st. a dmuchawa na gorące :mrgreen:

Awatar użytkownika
namlooc
Posty: 480
Rejestracja: 29 maja 2011, 12:59
Auto: rav4 3sfe, 4runner 3vze
Kontakt:

Re: Albania 2012

Post autor: namlooc »

1 kwiecien w Albani to wszystkie górskie szutrowki zasypane sniegiem czy juz wiosna ?
Jest sens jechac tam w takim terminie ?

Awatar użytkownika
Gibson74
Posty: 20
Rejestracja: 09 gru 2010, 23:15
Auto: HDJ100
Kontakt:

Re: Albania 2012

Post autor: Gibson74 »

Sporo zależy od pogody, ale przed czerwcem to raczej nie ma co szukać w górach. Jak nie odsniezą to może miejscami poleżeć i do lipca. Zawsze jednak można próbować i eksplorować z łopatą. Przynajmniej będą jakieś wspomnienia ;).

Awatar użytkownika
Emek
Posty: 472
Rejestracja: 10 paź 2012, 17:59
Auto: HZJ76,Yamaha SR500
Kontakt:

Re: Albania 2012

Post autor: Emek »

W 2012 roku po opadach śniegu rząd ogłosił stan klęski żywiołowej. Śniegu napadało po 3 metry.
http://tvnmeteo.tvn24.pl/informacje-pog ... 2,1,0.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Nie ma opcji aby tyle śniegu ulotniło się do kwietnia. W połowie lipca zeszłego roku nieopodal granicy Albańskiej w Czarnogórze napotkaliśmy duże jęzory śnieżne i osuwiska.
http://tlc.org.pl/forum/viewtopic.php?f ... ra#p157752" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
namlooc
Posty: 480
Rejestracja: 29 maja 2011, 12:59
Auto: rav4 3sfe, 4runner 3vze
Kontakt:

Re: Albania 2012

Post autor: namlooc »

Dziekuje za odpowiedzi. Termin mam niestety nie zmianialny i pytanie czy jechac ;)
Drogi w polnocnej Albani sa przejezdne dla mojego plastika ?
Droga do Valbone albo Theth to szutrowka, czy offroad na minimum 31" opony ?

Awatar użytkownika
ems!
Posty: 175
Rejestracja: 07 paź 2013, 11:12
Auto: Godzilla HZJ78, Fenix HDJ100, Kronos V8
Kontakt:

Re: Albania 2012

Post autor: ems! »

namlooc pisze:1 kwiecien w Albani to wszystkie górskie szutrowki zasypane sniegiem czy juz wiosna ?
Jest sens jechac tam w takim terminie ?
Ja byłem na początku maja, to na dole było ok, tylko zimno i mokro. Na górze (powyżej 1600 - 1800 m npm) jeszcze śnieg. Południe na pewno spoko. Góry raczej nieprzejezdne, choć w tym roku pogoda wariuje.

Pozdrawiam emsi

Awatar użytkownika
Gibson74
Posty: 20
Rejestracja: 09 gru 2010, 23:15
Auto: HDJ100
Kontakt:

Re: Albania 2012

Post autor: Gibson74 »

namlooc pisze:Dziekuje za odpowiedzi. Termin mam niestety nie zmianialny i pytanie czy jechac ;)
Drogi w polnocnej Albani sa przejezdne dla mojego plastika ?
Droga do Valbone albo Theth to szutrowka, czy offroad na minimum 31" opony ?
Szutrówką bym może tego nie nazwał, ale jak jest chęć, to i osobówką da radę (chociaż przyjemność średnia). Jak masz ten termin to jedź i najwyżej odpuścisz sobie wyższe góry.

Awatar użytkownika
namlooc
Posty: 480
Rejestracja: 29 maja 2011, 12:59
Auto: rav4 3sfe, 4runner 3vze
Kontakt:

Re: Albania 2012

Post autor: namlooc »

Mam info z wczoraj z Valbone ze tak samo jak w Polsce u nich zima wogole jeszcze nie przyszla. Kompletny brak sniegu. Za to temperatura w nocy spada ponizej zera i trudno sie jezdzi na zamrozonych niesolonych drogach.

ODPOWIEDZ