Zima 2023

Dział dotyczy wszystkich miejsc Świata ( Polska, Europa, Azja, ... )
Zamieszczamy tutaj TYLKO NIEKOMERCYJNE ogłoszenia.

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
darn123
Posty: 187
Rejestracja: 20 sty 2017, 09:45
Auto: Był LJ 70 jest hzj73
Kontakt:

Re: Zima 2023

Post autor: darn123 »

Cześć.
Nocujemy w Zajeździe u Krzemienia.
Ja telefonicznie rezerwuje pokoje, potrzebuję ilość osób i termin tj od środy czy czwartku.

Awatar użytkownika
darn123
Posty: 187
Rejestracja: 20 sty 2017, 09:45
Auto: Był LJ 70 jest hzj73
Kontakt:

Re: Zima 2023

Post autor: darn123 »


jezus
Posty: 1807
Rejestracja: 05 lut 2009, 20:58
Auto: IVECO 168M11
Kontakt:

Re: Zima 2023

Post autor: jezus »

Mam pytanie......
Czy ten pensjonat z czasów głębokiego PRL-u to jedyne miejsce dostępne w tym rejonie ????
Wiem że napić się można wszędzie , ale spanie to już inna inszość.
Te kilka zł od osoby chyba nie stanowi problemu dla nas ?.
Ja akurat zamierzam spać w swoim kamperze, ale liczą się tez głosy innych.
No i tak przytulniej by było w czymś na czasie i poziomie wieczorem przedyskutować bieżące zagadnienia.... :-)

PS.. to jest tylko moja...i nie tylko...sugestia.
także proszę nie linczować... :-)

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8298
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: Zima 2023

Post autor: Rokfor32 »

Mowa o Biesach.

Głęboki PRL ... to nadal jednak luksus. W kilku kawałkach tej enklawy ... :mrgreen:

A tak poważniej - sie mocno zdziwiłem, jak na niedawnej Yocie bazą był "klocek" chyba jeszcze z lat młodosci towarzysza Stalina. Dizajnu budowli nie dało się zmienić - ale realnie - nic do zarzucenia ... No - może brak "kucyków pony" wszędzie ... :mrgreen: Ale - to chyba jednak ... in plus ... :mrgreen:

Biesy zimą ... cóż. są specyficzne. Można polubić - albo i nie.

Zazwyczaj ocenia sie po - a nie przed ... :wink: Nie każdemu ocena pasi - ale i wcale nie musi.

Za klasykiem: "taki tam klimat" ... :mrgreen:

Awatar użytkownika
plum76
Klubowicz
Posty: 2132
Rejestracja: 10 gru 2009, 16:04
Auto: UZJ40
Kontakt:

Re: Zima 2023

Post autor: plum76 »

Jezus ale to nie problem coś tam znaleźne jak ktoś chce:

https://www.booking.com/searchresults.p ... t_length=0

Korzystamy z uprzejmości przewodnika i to jego pensjonat jak rozumiem. Jest kafeja wiec będzie gdzie gadać ile wlezie.
A jak będzie to ocenimy na miejscu.

opinia sprzed 2 miesięcy:
"Idealnie miejsce na bazę wypadową dla miłośników 4x4. Jest parking , jest stołówka, w pokojach czysto. Polecam." - https://www.google.com/maps/place/Krzem ... 37!9m1!1b1

jezus
Posty: 1807
Rejestracja: 05 lut 2009, 20:58
Auto: IVECO 168M11
Kontakt:

Re: Zima 2023

Post autor: jezus »

Dobrze że daje radę uchylać się od lecących kamieni..... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Jak pisałem...... śpię we własnym apartamencie, którym zamierzam przyjechać. 8)

Awatar użytkownika
plum76
Klubowicz
Posty: 2132
Rejestracja: 10 gru 2009, 16:04
Auto: UZJ40
Kontakt:

Re: Zima 2023

Post autor: plum76 »

Oto podsumowanie według mojej wiedzy:

Lista:
1. Darn = 1szt
2. Plum 3 osoby + piesza wycieczka (od środy)
2. Pewex= 2 osoby (środa przyjazd)
4. jezus 3 osoby (środa przyjazd)
5. Rolkos + Sebastian = 2 osoby
6. Peugeot=??
7. Tynio i Robert=2 osoby
8. Macieq - przyjazd środa, dosiada się do innej ekipy.
bez auta:

Czyli 7 aut i 15 osób
Mamy dwie osoby na przysłowiowy "krzywy ryj", Nurek i Macieq. Jak się da to ja Krzysztofa też oddam.
Jak ktoś jedzie sam i będzie mógł kogoś zabrać na trasę, to na miejscu będziemy się dogadywać.

Umawiamy się już na miejscu. Pokoi podobno jest sporo więc ustalenia są z właścicielem, że po przyjeździe każdy sobie sam ogarnia co chce (2,3,4 osobowe) i na ile dni.


Ci co w czwartek idą na szlak to ustalmy że ruszamy wcześniej np 8:00. Nie będę pouczał co zabrać, bo ci co wiem że idą są bardziej doświadczeni ode mnie. Plan do dyskusji to Ustrzyki- Ustrzyki 18km, 6,5h realnie pewnie dłużej: https://mapa-turystyczna.pl/route?q=49. ... 2.61321/13


W piątek offroad wstępnie 10:00, to info dla tych co chcą przyjechać tego dnia. Rolkos,Peugeot, Tynio - prośba o info kiedy chcecie się pojawić.Może być na sms do Darka lub do mnie.


Jedzenie:
Wieczorne dostępne w knajpie obok stacji.
Śniadania też możliwe po wcześniejszym ustaleniu, nawet dla tych co będą szli na szlak rano. Jednak w obu przypadkach jest to oddalone o ok 1km od noclegu.

Awatar użytkownika
kpeugeot
Klubowicz
Posty: 2506
Rejestracja: 24 cze 2009, 06:52
Auto: Taro(hilux) 3.0 V6
lj70 2LTII r1986
LJ78 2LT EFI 1991
Kontakt:

Re: Zima 2023

Post autor: kpeugeot »

Ja przyjazd w czwartek i chyba mozna liczyc +1

Awatar użytkownika
plum76
Klubowicz
Posty: 2132
Rejestracja: 10 gru 2009, 16:04
Auto: UZJ40
Kontakt:

Re: Zima 2023

Post autor: plum76 »

hej
Potwierdziliśmy dziś u Pana Łukasza wszystkie ustalenia.
Jakby ktoś tam dzwonił to powoływać się na Darka z Krosna, bo Pan Łukasz zarobiony jest.

Według mojej wiedzy większość pojawi się w środę, a co niektórzy nawet we wtorek już.
Ja jadę w środę przed południem, jak ktoś chce się do "wolnej" kolumny dołączyć to zapraszam.

Uprzedzam pytania innych, ja łańcuchy biorę, choć śnieg to nie wiem czy zobaczymy.

paweł

Awatar użytkownika
rolkos
Klubowicz
Posty: 2063
Rejestracja: 21 lis 2015, 15:24
Auto: FJ Cruiser, 4Runner
Kontakt:

Re: Zima 2023

Post autor: rolkos »

Ja z Sebastianem będziemy w środę.
Zabierzemy się samochodem z Pewexem.
Jeśli jakieś koszty wynikają z faktu że nie jadę własnym samochodem to oczywiście pokryje.

Awatar użytkownika
plum76
Klubowicz
Posty: 2132
Rejestracja: 10 gru 2009, 16:04
Auto: UZJ40
Kontakt:

Re: Zima 2023

Post autor: plum76 »

Paweł z mojej perspektywy opłata jest za załogę dla przewodnika, wiec tutaj z Pewexem gadaj.
Spanie sami pokrywacie na miejscu.
Inne opłaty to jedzenie. Jesteśmy przy pętli bieszczadzkiej więc coś się wieczorem zawsze znajdzie .

paweł

Rozmawiałem z Mackiem i napisze pare słów jak przygotować się na zimowa wycieczkę górska. Proszę podejść do tematu poważnie, aby obciachu nie było, że po GOPR na górce będzie trzeba dzwonić. Tynio, spakuj się może w weekend a nie w dniu wyjazdu.

Panowi sprawdzić wyciągarki, bo mam przeczucie że się przydadzą.

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8298
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: Zima 2023

Post autor: Rokfor32 »

I śledzić meteo. Bo coś trąbią o zmianie frontu na druga połowę tygodnia.

Awatar użytkownika
macieq
Posty: 164
Rejestracja: 25 cze 2008, 07:39
Auto: 4runner V6
Kontakt:

Re: Zima 2023

Post autor: macieq »

Hej.bez przesady ani to wyjście na Makalu,ani że mnie żaden ekspert, po prostu jak napisał rokwor musimy zwracać uwagę na warunki w górach.Jeśli przyjdzie jakaś kurniawa ,to trzeba bedzie skrócić wycieczkę.Porządne buty to minimum, jeśli ktoś ma raczki, też mogą się przydać zwłaszcza na zejściach,kije równie mile widziane.Idac pod górę lepiej się ubrać lekko,ale trzeba mieć coś ciepłego,żeby się nie wyziębić w razie wiatru,który może na wiać na połoninach.Termos z gorącą herbatą, i czekolada w kieszeni też pomogą w razie czego. Generalnie trzeba zwracać uwagę co się dzieje dookoła i jak pogoda się zmienia i tyle. Damy radę

jezus
Posty: 1807
Rejestracja: 05 lut 2009, 20:58
Auto: IVECO 168M11
Kontakt:

Re: Zima 2023

Post autor: jezus »

macieq pisze:
03 sty 2023, 20:13
Hej.bez przesady ani to wyjście na Makalu,ani że mnie żaden ekspert, po prostu jak napisał rokwor musimy zwracać uwagę na warunki w górach.Jeśli przyjdzie jakaś kurniawa ,to trzeba bedzie skrócić wycieczkę.Porządne buty to minimum, jeśli ktoś ma raczki, też mogą się przydać zwłaszcza na zejściach,kije równie mile widziane.Idac pod górę lepiej się ubrać lekko,ale trzeba mieć coś ciepłego,żeby się nie wyziębić w razie wiatru,który może na wiać na połoninach.Termos z gorącą herbatą, i czekolada w kieszeni też pomogą w razie czego. Generalnie trzeba zwracać uwagę co się dzieje dookoła i jak pogoda się zmienia i tyle. Damy radę Obrazek
To wy idziecie, a ja pojadę za wami z waszymi termosami i czekoladą....... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Awatar użytkownika
rolkos
Klubowicz
Posty: 2063
Rejestracja: 21 lis 2015, 15:24
Auto: FJ Cruiser, 4Runner
Kontakt:

Re: Zima 2023

Post autor: rolkos »

jezus pisze:
04 sty 2023, 08:36

To wy idziecie, a ja pojadę za wami z waszymi termosami i czekoladą....... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Ciężarówką do przewozu mebli to najwyżej do parkingu nas odprowadzasz ;)

ODPOWIEDZ