ISLANDIA WYPOŻYCZALNIA 4X4

Dział dotyczy wszystkich miejsc Świata ( Polska, Europa, Azja, ... )
Zamieszczamy tutaj TYLKO NIEKOMERCYJNE ogłoszenia.

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3389
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

Re: ISLANDIA WYPOŻYCZALNIA 4X4

Post autor: luk4s7 »

czobi pisze:nie Qerrfakomplikujcie najprostszych rzeczy
Czobi, przeca to jest największy fun! Można wzuć trampki i iść pobiegać za róg ale modniej jest wdziać szykowny wystrój, wzuć ermaksy, fotę na fejsa zapodać, potem truchcik w modnym miejscu, fotka na insta i powrót do domu. Która wersja zyska więcej lajków? :D :D :D

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: ISLANDIA WYPOŻYCZALNIA 4X4

Post autor: kylon »

:mrgreen:

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8298
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: ISLANDIA WYPOŻYCZALNIA 4X4

Post autor: Rokfor32 »

Są różne sposoby podróżowania. Dla jednych celem jest punkt na mapie, i nie ma znaczenia czy stopem czy samolotem czy z buta. Dla innych podróż jest celem sama w sobie - cała trasa, a nie tylko punkt docelowy. Są też tacy, dla których punktu docelowego może nie być żadnego - trasa sama w sobie jest wystarczającym celem.

Taki Złombol, przykładowo, byłby raczej bez sensu wypasionym lexusem - czy na stopa. :wink:

Paradoksalnie, jeżeli celem ma być zwiedzenie wyspy - to nie ma sensowniejszej opcji niż wycieczka zorganizowana z przewodnikiem. Są oczywiście różne opcje takiej organizacji - ale jeżeli sie wybierze sensowna ofertę - to proporcja kasy wyłożonej do ilości zobaczonych tematów wychodzi najlepiej. Po przeciwnej stronie jest opcja właśnie taka, jak Kylon teraz realizuje - wychodzi to relatywnie drogo - a po powrocie sie okazuje, że zobaczyło sie ćwierć tego, co można było. Z różnych powodów - bo auto nie takie, bo czasu za mało, bo przewodniki nie o wszystkim piszą. Ma się za to znacznie większy komfort logistyczny.

Opcja najtańsza, i "najdokładniejsza" - to zamieszkanie w danej lokacji na wystarczająco długo. Dopiero wtedy idzie poznać dany kawałek świata naprawdę dokładnie - nie tylko przyrodę czy historię, również ludzi. Mieszkając, pracując i zwiedzając koszty wychodzą właściwie zerowe. No ale to nie jest już opcja urlopowa :wink:

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8298
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: ISLANDIA WYPOŻYCZALNIA 4X4

Post autor: Rokfor32 »

A tak a'propos tego o czym Konrad wspomniał - ja jak tam zamieszkałem to se auto terenowe kupiłem po dwóch tygodniach roboty. Bo pierwsze dwa weekendy to były wycieczki firmowym nissanem primerą, i strasznie wnerwiało, jak drogę (i fajne lokacje do obejrzenia) potrafiła zablokować zwykła kałuża na drodze (która robiła wystarczająco dobitne "plum" od wrzucanego kamienia). :mrgreen:

To był zdaje się październik - i wycieczki całkiem blisko. Ale jeden z fajniejszych widoków, niedostępny latem: klify (80 - 100 metrów wysokości) przy silnym wiaterku od południa. Jak się mieszkało całe życie w górach - to taki widok robił wrażenie :wink:

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: ISLANDIA WYPOŻYCZALNIA 4X4

Post autor: kylon »

Jeśli chodzi o atrakcje to chyba jesteśmy raczej dobrze przygotowani. Mapa papierowa dość mocno zapisana i pokreślona na kolorowo. Jutro nanoszę na nią sieć sklepów Bonus. Jadę odpocząć a nie zwiedzać na tempo. Mam kilka tras od znajomych. Ale najważniejsza jest aplikacja z basenami z gorącymi źródełkami. Jadę w sprawdzonym Teamie i choćby pluło żabami będziemy się świetnie bawić. To jest dla nas najważniejsze. Najważniejszy jest dla mnie czas spędzony z dzieckiem. Po prostu to mnie jara. Do tego widoki i jest super.

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: ISLANDIA WYPOŻYCZALNIA 4X4

Post autor: kylon »

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8298
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: ISLANDIA WYPOŻYCZALNIA 4X4

Post autor: Rokfor32 »

Region Landmananalaugar może być ciężki do dojechania - tam nawet dużą terenówka latem bywa ciężko.

Na południu bardzo fajne sa wodospady z południowych lodowców - kilka jest przy głównej drodze. W tym jeden, za który można wejść (za ścianę wody). Warto też odwiedzić Thorsmork - przy pierwszym (lub drugim, nie pamiętam dokładnie) brodzie jest wejście do bocznej odnogi doliny, a właściwie kanionu, zakończonego sorą studnia (wchodzi się do podstawy tej studni, acz trza kawałek dnem potoku przespacerować). Warto - widoki są niezapomniane. Dwa pierwsze brody są dosyć płytkie - dopiero dalej są takie po lusterka :wink:

Bardziej w środku wyspy, w okolicach Langjokul, są jaskinie lawowe - nigdzie indziej w Europie takie ne występują - w kazdym razie nie w takiej skali. Najdłuższe mają koło 2km - do największej wchodzi się z przewodnikiem (jest na terenie prywatnym).

O tej porze roku da się wjechać na lodowce Lang i Myrdals - nie mówie o jeżdzeniu po lodzie, ale o podjechaniu autem pod krawędź jęzora. Też robi wrażenie - i zmienia pogląd na to, jak wygląda na prawde tego typu lód. Czasem w tamtych rejonach (szczególnie na Lang) otwierają się studnie w lodzie (od góry cholernie niebezpieczne) - ale wtedy daje się do nich wejść od dołu, czyli od końcówki, gdzie wypływa podlodowa rzeka. Lód jest tam szafirowy - nigdzie indziej takiego nie widziałem :wink:

Warto odwiedzić wodospad Kwerkfiol (może być błąd w pisowni) - charakterystyczna formacja z kryształów bazaltu, z charakterystyczną ciepłą wodą (woda co tam leci ma zwykle koło 30 stopni). To jest na północ od Watnajokul - więc też może być problem z dojazdem.

Jezioro Askja - wypełniona woda kaldera wulkanu. Tez ciepła woda - ale dosyć niebezpieczna do pływania - nie ma płaskiego dna, wiec trzeba uważać.

Gorące źródła w jaskiniach, to jest na północy, jak dobrze pamiętam w okolicach jeziora Mywatn. tam woda bywa aż za ciepła :wink:

Półwysep Snaefellsnes - "złota plaża" - ciekawostka, bo zamiast piachu (na wyspie standardowo jest on czarny) tam plaża jest zbudowana ze zmielonych muszelek - stąd taki kolor. Jest tam też inna plaża, składająca się z niemal idealnie okrągłych kamyków, wielkości 1 do 2 cm. Idealna pułapka na dowolnie wypasiony samochód ... :mrgreen:

Awatar użytkownika
radomada
Klubowicz
Posty: 465
Rejestracja: 06 lut 2009, 13:14
Auto: FJ40
Kontakt:

Re: ISLANDIA WYPOŻYCZALNIA 4X4

Post autor: radomada »

Kylon
Strasznie dużo tekstu i nie doczytałem się czy zaznaczyłeś do zwiedzenia i zamieszkania przynajmniej na dobe Blue Lagoon
Dla starych i dla dzieci duża atrakcja

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: ISLANDIA WYPOŻYCZALNIA 4X4

Post autor: kylon »

Oczywiście że jest. Diamentowa plaża i inne takie. Mam sporo zaznaczonych mniejszych basenów mniej komercyjnych ale z widokiem na morze.

Awatar użytkownika
irko
Posty: 1818
Rejestracja: 19 lip 2010, 21:53
Auto: Hilux 09
Kontakt:

Re: ISLANDIA WYPOŻYCZALNIA 4X4

Post autor: irko »

Ja zastanawiałem się nad Islandią własnym autem ale koszt promu i czas na razie stoją na przeszkodzie.
Chociaż jak znalałem ofertę z zeszłego roku na czerwiec to wyglada duzo lepiej niż Krzysztofa
Wyszło prawie 12.000 zł za kabine 3 osobową w obie strony bez jedzenia (mozna zabrać) i przy kursie 4,42 zł za eu
islandia_prom.jpg
(100,87 KiB) Pobrany 35 razy
Obrazek

Jak to na miejscu wygląda to Husky troszke opisał http://huskycruising.pl/2017/07/06/iceland-2017/

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8298
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: ISLANDIA WYPOŻYCZALNIA 4X4

Post autor: Rokfor32 »

Nie wiem, czy to jest jasne, więc mały komentarz.

To, że na tym promie można wykupić kabinę bez jedzenia nie oznacza - że na okręcie się jeść nie dostanie :wink:

Tam jest kilkanaście różnych barów i restauracji. Plus garkuchnia okrętowa, w formie szwedzkiego stołu. Różnica między wersją z i bez jedzenia jest taka - że jak się ma opcję z - to się bierze żarcie na podstawie karty kabinowej - a jak bez - to za posiłek trza zapłacić po prostu normalnie.

Czyli, kupując opcję bez można normalnie korzystać z kuchni pokładowej - albo nie, wedle życzenia :wink:

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: ISLANDIA WYPOŻYCZALNIA 4X4

Post autor: kylon »

Irko masz wpisaną wysokość 1,9 a u mnie jest 2,5. To też robi różnicę.

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8298
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: ISLANDIA WYPOŻYCZALNIA 4X4

Post autor: Rokfor32 »

Prawda. I nie jest to widzimisię, czy marketing. :wink:

Pokład samochodowy na Noronie jest "pietrowy", przy czym piętro to ruchoma platforma. Realnie jest zapas, ale tak na 10 - 15 cm. Gdyby wjechało tam auto wyższe - to podczas zamykania rampy (bo część wjeżdża od razu na półkę, ale część parkuje na rampie, i ta jest podnoszona razem z samochodami) takie za wysokie auto by zostało wkomponowane w sufit ... :mrgreen:

Nie ma to żadnego znaczenia, jak by ktoś płynął poza sezonem turystycznym - wówczas ta dodatkowa półka jest po prostu podniesiona pod sufit, bo na pokładzie są głównie naczepy. Wówczas dowolnie wysokie auto może wjechać w tej niższej cenie - ale to już kwestia dogadania się z przewoźnikiem - jak ogólnie całość rejsu poza sezonem.

Awatar użytkownika
irko
Posty: 1818
Rejestracja: 19 lip 2010, 21:53
Auto: Hilux 09
Kontakt:

Re: ISLANDIA WYPOŻYCZALNIA 4X4

Post autor: irko »

Ja mam Hiluxa bez namiotu na dachu, wiec te 1,9 jest realne.
Ale nawet przy tym parametrze i wyjezdzie poza sezonem wakacyjnym cena jest spora...

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: ISLANDIA WYPOŻYCZALNIA 4X4

Post autor: kylon »

Mój ma 1,9 a to tak na siłę.

ODPOWIEDZ