Ukraina Karpaty - październik

Dział dotyczy wszystkich miejsc Świata ( Polska, Europa, Azja, ... )
Zamieszczamy tutaj TYLKO NIEKOMERCYJNE ogłoszenia.

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
plum76
Klubowicz
Posty: 2132
Rejestracja: 10 gru 2009, 16:04
Auto: UZJ40
Kontakt:

Ukraina Karpaty - październik

Post autor: plum76 »

Terminy
11.X – 14 .X

Miejsce Spotkania
Przejście graniczne Krościenko k. Ustrzyk Dolnych godz 8:00 w czwartek 11.X. Przejście przez granice nie powinno trwać więcej niż 0,5-1h i jest banalnie proste.

Co zabrać
Sprzęt biwakowy – wszystkie spędzimy w górach
Jedzenie – śniadania, kolacje i obiady .
Woda techniczna – tam gdzie będziemy nocować nie będzie dostępu do wody
Szpej do auta i części zapasowe jak wiecie że coś może nawalić.
Paszport i zielona karta. Może warto pomyśleć nad ubezpieczeniem dla siebie i pasażerów.

Gdzie jedziemy
Wjeżdżamy do UA w Krościenku k.Ustrzyk Dolnych . Robimy to co odpuściliśmy w sierpniu. Tym razem nie wycofujemy się, dlatego proszę osoby wrażliwe na punkcie auta o przemyślenie zgłoszeń. Prawdopodobnie zaczniemy od Truskawca, ci co byli ostatnio to wiedzą.

Gdzie śpimy
Namioty.
W nocy może być chłodno więc uwzględnijcie to proszę. Ja miałem teraz (9-11 wrzesnia) śpiwór -10st C (1600gram) i w samych gaciach było ok. Uważam że śpiwór letni (jednosezonowy) to może być mało, ale to zależy od was.
Noclegi planujemy na bieżąco w zależności gdzie dojedziemy. Zakładam, że o 18:00 puki jeszcze w miarę widmo wybieramy najbliższą polanę i tam się rozbijamy.

Wyżywienie
Śniadania i kolacje każdy sam. Wieczorami pewnie uda się robić ogniska. Fajnie jakby ktoś wziął piłę spalinową.
Obiady w restauracjach, koszt ok 50 hrywien. Weźcie na wszelki wypadek coś do podgrzania bo różnie może wypaść. Jedzenie mają tanie i w smaczne. Jak ktoś ma jakąś dietę to sam sobie ją ogarnia.

Samochód
Toyota oczywiście.
Szpej wziąć do targania złomu. Ja hi-lifta pewnie wezmę jakby coś.
Części zamienne, krzyżaki, klocki hamulcowe i inne jak płyny.
Opony MT - bez wyjątku.
Wyciągarka - przydatna, alternatywa to trzech pilotów na pokładzie którzy ją zastąpią.
Będziemy spuszczać powietrze do 1,2 bara wiec i kompresory wziąć bo na stacjach benzynowych ja nie widziałem aby mieli.
Samochody będziemy dość mocno eksploatować: ostre podjazdy, długie podjazdy nawet 2-3km. Ostre zjazdy, trawersy. Będą ostre i duże kamienie. Błota i wody tez nie unikniemy włącznie z brodami.
Ja swoje uzj40 przeciągnąłem na czerwone pole na kilku podjazdach co nie powinno dziwić bo przy spuszczonym powietrzu obciążenia są spore.
Obowiązkowo Zieloną kartę musicie mieć.
Działające CB zabrać, kanał 16.
Będzie wiele okazji aby sprawdzić siebie i auto w tym technicznych odcinków.
Trzeba się liczyć z zadrapaniami lakieru a na życzenie nawet większe szkody.

Sklepy
Pierwszy będzie już 100m za granica i tam staniemy po kwas chlebowy i alkohol dla chętnych. Przynajmniej raz dziennie przewiduje jakiś sklep wiec, chleb, mleko woda i picia będą dostępne. Podobno kiełbasy maja marne na UA wiec możecie wziąć z PL. Warzywa są dostępne na miejscu ale to w połowie pierwszego dnia dopiero będzie większy sklep.

Kasa
Za 100pln można dostać 700 hrywien. Kasę można wymienić w pierwszym sklepie za granicą więc wystarczy mieć zapas PLN. Aby uprzedzić pytania ile to już pisze:
- paliwo 3pln stawiam na max 2 tankowania (jedno zaraz po wjeździe drugie przed wyjazdem) czyli jakieś 2500 hrywien. Dieslem pewnie mniej będzie.
- zakupy 50pln -300 hrywien
- Restauracje 3x50hrywien=150
- hotel 500 hrywien
W sumie ok 3500hrywien czyli ok 500pln. Na stacjach często trzeba płacić gotówką za paliwo pomimo że mają znaczki VISA itp.

Rodzina
Jak musisz, wyjazd raczej męski.

Inne
Na granicy czepiają się białej broni wiec długie noże schować albo lepiej nie brać. Scyzoryki , siekiera i noże kuchenne przejadą. Na wszelki wypadek nie eksponowałbym się w strojach moro raczej bardziej cywilnie. Korupcji jako takiej nie widać, bo chodzą plotki że tych co brali to wysłali na wojnę a reszta się teraz boi brać wiec proszę nie kozaczyć.
Ludzie są ogólnie mili i ciekawscy szczególnie małolaty. Proponuje aby każdy miał pod ręką z 1-2 batoniki jakby jakiś dzieciak się trafił. Ja na jednej połoninie pozbyłem się w ten sposób ciastek. Kasy nie dawać aby złych nawyków na przyszłość nie uczyć.

Koszulek i naklejek nie robię bo: nie mam czasu, nie chce mi się i mam już ich pełne szuflady. Jak ktoś chce się wykazać proszę bardzo.

Z rzeczy które by się przydały:
- apteczka w wersji rozszerzonej
- piła spalinowa
- siekiera
Czekam na chętnych bo ja mam małe auto a pewnie nas będzie i tak 3 osoby.
Ja za eksperta od wypraw się nie uważam bo byłem na UA kilka razy za mechanika tym bardziej wiec liczę na wyrozumiałość.
Jedziemy na żywioł bez planowaych tras tylko na azymuty.
Trasy są ekstremalnie przepięknie widokowo więc będzie sporo okazji do robienia zdjęć. Proszę tylko sprawnie bo naprawdę sporo mamy do przejechania.

link z poprzedniego wyjazdu: viewtopic.php?f=112&t=14564

Zanim się zgłosisz przeczytaj dokładnie uważnie powyższe.

1. Plum76
2. Darn123 - liczę na ciebie
3.

Awatar użytkownika
plum76
Klubowicz
Posty: 2132
Rejestracja: 10 gru 2009, 16:04
Auto: UZJ40
Kontakt:

Re: Ukraina Karpaty - październik

Post autor: plum76 »

Ze względów logistycznych ograniczam listę do 5 załóg min 2.

paweł

Awatar użytkownika
rolkos
Klubowicz
Posty: 2063
Rejestracja: 21 lis 2015, 15:24
Auto: FJ Cruiser, 4Runner
Kontakt:

Re: Ukraina Karpaty - październik

Post autor: rolkos »

1. Plum76
2. Darn123 - liczę na ciebie
3. Rolkos

Awatar użytkownika
tynio
Klubowicz
Posty: 475
Rejestracja: 24 cze 2014, 14:29
Auto: lj 70 fj40 sam
Kontakt:

Re: Ukraina Karpaty - październik

Post autor: tynio »

1. Plum76
2. Darn123 - liczę na ciebie
3. Rolkos
4. tynio - ja mogę 70 lub się z kimś zabiorę jak będzie za dużo chętnych

vgre - trzeba obudzić zęby jechał

Awatar użytkownika
vGreg
Posty: 942
Rejestracja: 01 gru 2011, 11:27
Auto: LJ70 z 92'
Kontakt:

Re: Ukraina Karpaty - październik

Post autor: vGreg »

Zgłaszam się do apelu. Budę tylko z zielonego nalotu muszę oczyścić.

1. Plum76
2. Darn123 - liczę na ciebie
3. Rolkos
4. tynio - ja mogę 70 lub się z kimś zabiorę jak będzie za dużo chętnych
5. vGreg
plum76 pisze: Co zabrać
Jedzenie – śniadania, kolacje i obiady .
A deserów i podwieczorków nie planujemy? Ja coś tam zabiorę, żeby z głodu nie paść. :lol:

Awatar użytkownika
plum76
Klubowicz
Posty: 2132
Rejestracja: 10 gru 2009, 16:04
Auto: UZJ40
Kontakt:

Re: Ukraina Karpaty - październik

Post autor: plum76 »

GREG ale ty nie masz wyciągarki. Kto cię będzie ratował?

Wysłane z mojego C6603 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
vGreg
Posty: 942
Rejestracja: 01 gru 2011, 11:27
Auto: LJ70 z 92'
Kontakt:

Re: Ukraina Karpaty - październik

Post autor: vGreg »

plum76 pisze:GREG ale ty nie masz wyciągarki. Kto cię będzie ratował?
Liczę na Tynia, tylko nakrętki i trytki muszę kilka zabrać, żeby jego winch chciał robić. :lol:

Awatar użytkownika
plum76
Klubowicz
Posty: 2132
Rejestracja: 10 gru 2009, 16:04
Auto: UZJ40
Kontakt:

Re: Ukraina Karpaty - październik

Post autor: plum76 »

lista :
1. Plum76 - winch - 2 osoby
2. Darn123 - winch - ?????? - piła
3. Rolkos - ?????? - ?????
4. tynio - winch - 1 osoba
5. vGreg - brak - 1 osoba


Tynio jak nie bierzesz nikogo to dogadaj się może z Gregiem. Greg pewnie swoim będzie chciał jechać, więć za wyciągarkę być robił.
Paweł Rolkos - ty sam jedziesz?

Grzegorz ty nie świruj bo teraz w sierpniu było najtrudniej ze wszystkich wyjazdów. Małe podjazdy były nie do zdobycia, a na zjazdach ślizgawka.

Rezerwowa:
1.
2.

Panowie posprawdzajcie kto z kim jedzie. Jak mamy jechać w błoto , jeżeli jeszcze tam będzie, to warto mieć pilota na pokładzie.
Posprawdzać prosze szpej: bloczek, dodatkowe liny, szekle.

Awatar użytkownika
tynio
Klubowicz
Posty: 475
Rejestracja: 24 cze 2014, 14:29
Auto: lj 70 fj40 sam
Kontakt:

Re: Ukraina Karpaty - październik

Post autor: tynio »

Paweł możemy jeszcze spokojnie 2 auta zabrać ja się wycofam jak będzie za dużo
Jeśli chodzi o sierpień to pamiętaj ze pogoda troszkę nas zaskoczyła.

Awatar użytkownika
rolkos
Klubowicz
Posty: 2063
Rejestracja: 21 lis 2015, 15:24
Auto: FJ Cruiser, 4Runner
Kontakt:

Re: Ukraina Karpaty - październik

Post autor: rolkos »

Ja może z żoną pojadę. Windę mam. Jakieś taśmy też. Jeśli coś by się zmieniło i miałbym jechać sam to mogę kogoś zabrać.

PS. Ze szpeju to gumiaki i łopata najważniejsze ;)

Awatar użytkownika
darn123
Posty: 187
Rejestracja: 20 sty 2017, 09:45
Auto: Był LJ 70 jest hzj73
Kontakt:

Re: Ukraina Karpaty - październik

Post autor: darn123 »

No to zabiorę piłę i Piotrka gadułę też!

Awatar użytkownika
vGreg
Posty: 942
Rejestracja: 01 gru 2011, 11:27
Auto: LJ70 z 92'
Kontakt:

Re: Ukraina Karpaty - październik

Post autor: vGreg »

plum76 pisze:lista :
Grzegorz ty nie świruj bo teraz w sierpniu było najtrudniej ze wszystkich wyjazdów. Małe podjazdy były nie do zdobycia, a na zjazdach ślizgawka.
Ok, to wpisz mnie na listę rezerwową, na początku października dam znać czy jadę.

Awatar użytkownika
sebastian44
Posty: 2141
Rejestracja: 01 lis 2009, 18:23
Auto: była BJ73, była KZJ95, aktualnie TRJ120
Kontakt:

Re: Ukraina Karpaty - październik

Post autor: sebastian44 »

Ja byłbym chętny jako pasażer/pilot jeżeli ktoś mnie weźmie ;) Dorzucę troche przydatnego szpeju jeżeli komuś czegoś brakuje (poza samochodem ) :D

Awatar użytkownika
plum76
Klubowicz
Posty: 2132
Rejestracja: 10 gru 2009, 16:04
Auto: UZJ40
Kontakt:

Re: Ukraina Karpaty - październik

Post autor: plum76 »

Ponieważ dopytujecie to spieszę z info, że wyjazd aktualny. Nie pisze nic bo wszystko wiadomo.

Greg czy ty możesz zabrać kogoś do siebie?
Tynio - potwierdź że jedziesz.

Jak ktoś jest chętny spoza listy to dawać znac. Jak macie kolegów z innymi autami niż TLC to tez dawajcie znać. Kisimy się w tych Toyotach a warto by zobaczyć jak inne auta sobie dają rade.

Tym razem punkt spotkania możemy zrobić po stronie PL przy granicy w środę, a w czwartek rano przekraczalibyśmy przejście. . Dam znać jeszcze w tej sprawie bo miejscówka ze spaniem wymaga potwierdzenia bliżej terminu wyjazdu.

Mam też pomysł na kolejną wyprawę i będzie to ostatnia w 2018 lub pierwsza w 2019. Powoli się do niej przygotowuje i mentalnie i sprzętowo. Temat przewodni to zima w górach czyli takie coś http://gazbrothers.com/zimowa-ukraina-relacja/ .

paweł

Awatar użytkownika
tynio
Klubowicz
Posty: 475
Rejestracja: 24 cze 2014, 14:29
Auto: lj 70 fj40 sam
Kontakt:

Re: Ukraina Karpaty - październik

Post autor: tynio »

Jadą jak nikogo nie będę miał to mogę z Greg

Mam też pomysł na kolejną wyprawę i będzie to ostatnia w 2018 lub pierwsza w 2019. Powoli się do niej przygotowuje i mentalnie i sprzętowo. Temat przewodni to zima w górach czyli takie coś http://gazbrothers.com/zimowa-ukraina-relacja/ .

podoba mi się ta opcja ale tym razem łańcuchy i piecyk trzeba przygotować

ODPOWIEDZ