BIESZCZADY AROUND- czyli karpaty wschodnie

Dział dotyczy wszystkich miejsc Świata ( Polska, Europa, Azja, ... )
Zamieszczamy tutaj TYLKO NIEKOMERCYJNE ogłoszenia.

Moderator: luk4s7

czobi
Klubowicz
Posty: 4096
Rejestracja: 05 kwie 2007, 10:19
Auto: classic hill
Kontakt:

BIESZCZADY AROUND- czyli karpaty wschodnie

Post autor: czobi »

wiosna. sie jeszcze nie rozjechaly z bachorami i badmintonem wesole patafiany.
boćki sobie wracaja, cisza i spokoj. potencjalnie dobry czas.
plan, pelny luz, samodzielnie w jedna maszyne pojechac ku przestrzeni.
trasa wokol "bieszczad" - pomysalem sobie zrobie kolko,
(sambor, lwow, mukachewe, kosice, presov, bardejov i lesko, sanok)
w zalezonosci od checi jak i rozdan granicznych oraz nastrojow lokalnych,
byc moze w wersji doraznie skroconej lub powiekszonej.

polska strone znam, troche sie w tych bieszczadach nabrykalem z plecakiem i zelazem
a i przyjaciool mam , chociaz zawsze chetnei poslucham jak ktos cos dorzuci.
no to panowie! jezdzilicie te karpaty , co poniektorzy kiedys. zeznawac mi prosze/
trasy, pomysly, miejsca ciekawe, jaka oranzada dobra, papu, poloniny, wsio.
silvuple 8)

czobi
Klubowicz
Posty: 4096
Rejestracja: 05 kwie 2007, 10:19
Auto: classic hill
Kontakt:

Re: BIESZCZADY AROUND- czyli karpaty wschodnie

Post autor: czobi »

jakos tak widze sie ograniczylem. zalozmy tydzien lub ponad, a trasa niekoniecznie kolista :lol:
zamki podola spoko chetnie, byle nie krym i kijow, do darculi i transylwani tez niekoniecznie
ale zapodawajcie , bez ograniczen,
pasmatrim uwiwdim.

czobi
Klubowicz
Posty: 4096
Rejestracja: 05 kwie 2007, 10:19
Auto: classic hill
Kontakt:

Re: BIESZCZADY AROUND- czyli karpaty wschodnie

Post autor: czobi »

drogi Czobi jestes tak fajny ze ci odpisze

trasa najprzyjkald taka, ok 2300km
wawa start - kierunek granica- (bananem w gore opcja Klevan) lwow- kamieniec podolski-drohobyc- mukachave (opcja bananem w dol kolomyja i przelecz legionow) - cluj napoka- kosice - meta wawa,

UK raine
lwow sam w sobie wiadomo
http://pl.wikipedia.org/wiki/Obiekty_z_ ... na_.287.29" onclick="window.open(this.href);return false;
Klevan tunel of love (romantic czad, dobrze ze bede sam ze soba :mrgreen: )
http://www.placestoseeinyourlifetime.co ... raine-739/" onclick="window.open(this.href);return false;
zamki podola http://www.top.turystyka.pl/res/mapy/1145928014.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.top.turystyka.pl/?s=oferta&id=199" onclick="window.open(this.href);return false;

RO mania
http://pl.wikipedia.org/wiki/Obiekty_z_ ... ia_.287.29" onclick="window.open(this.href);return false;
i takie tam szwedanie sie po polnocno- zach czesci, kozy, bimber, gwiazdy

SL owacyja
http://pl.wikipedia.org/wiki/Obiekty_z_ ... ja_.287.29" onclick="window.open(this.href);return false;
punkty na Bp, prawdziwy czizz w macdonald i do domu.

polecam wuj GO ggle :mrgreen:

czobi
Klubowicz
Posty: 4096
Rejestracja: 05 kwie 2007, 10:19
Auto: classic hill
Kontakt:

Re: BIESZCZADY AROUND- czyli karpaty wschodnie

Post autor: czobi »

o dziekuje W uju :lol:
trasa mordercza ale piekna i od razu mam wizualizacje
wiec wiem dokad jade i co zobacze :lol:

gdybys byl tak dobry i napisal jeszcze cokolwiek o przejsciach granicznych
anomaliach, niedzwiedziach, janosikach, oscypkach i piesniach ludowych
wdziecznym bede 8)

Awatar użytkownika
hashid
Prezes Zarządu
Posty: 4456
Rejestracja: 20 lis 2007, 23:51
Auto: KDJ12
Kontakt:

Re: BIESZCZADY AROUND- czyli karpaty wschodnie

Post autor: hashid »

popsuję Ci monolog :)
jak miałbym tydzień to strzał w karpaty ukraińskie i rumuńskie i zobaczenie czegokolwiek będzie przypominał słynny wyjazd chłopaków na nordkap - cios odklepać i abarot.
Ukraina dziksza, przyrody więcej doznasz ale może i niepokoju jakowego obecnie - zostaw
Pojedź Sobie Maramuresz, Bukowinę - unia, na granicy nie wystoisz.
Jak obiecałem w wolnej chwili odgrzebię co mnei urzekło w tej północnej części jeśli chodzi o ciekawe miejsca, pomijając teren...

czobi
Klubowicz
Posty: 4096
Rejestracja: 05 kwie 2007, 10:19
Auto: classic hill
Kontakt:

Re: BIESZCZADY AROUND- czyli karpaty wschodnie

Post autor: czobi »

psuj zatem Haszhidku psuj, bo moge rozamwiac sobie z wujem G ale rynce opadaja...
ach gdyby to byla ankietka, aferka o naklejki albo podgrupe w nadgrupach z 17 stron by juz napisano....

Awatar użytkownika
Norick
Posty: 1333
Rejestracja: 07 gru 2008, 02:58
Auto: Haluks kozow?z
Kontakt:

Re: BIESZCZADY AROUND- czyli karpaty wschodnie

Post autor: Norick »

Drogi Czobi...na wstępie mej odpowiedzi muszę się zgodzić z Tobą...pomyślałem że chętnie bym pierdyknął razem z Tobą ale mam inne ciśnienia. Wiem że to moja wina...ale mogę ją zwalić na kogo chcę :mrgreen:
Acha jak byś chciał jakieś informacje to pytaj Czo(m)bego :lol:
Niestety ma wyspa niedostępna ...ale fotkę z Titanica mus mieć...pozdrawlaju ...i zdrawstwuj kamanda ...my is kasmosa :P

Awatar użytkownika
MariuszS
Klubowicz
Posty: 1494
Rejestracja: 27 lip 2007, 10:56
Auto: LJ-79 na do?ywocie
Kontakt:

Re: BIESZCZADY AROUND- czyli karpaty wschodnie

Post autor: MariuszS »

drogi Czobi jestes tak fajny ze ci odpisze :D
(Chciałem od razu, ale jakoś nie wyszło :oops: - czas napięty...)

Bieszczady Wschodnie, Gorgany (obowiązkowa Przełęcz Legionów + wycieczka z buta wzdłuż dawnej granicy), Czarnohora - piękne, urokliwe i mało zatłoczone (a przynajmniej tak było parę lat temu). Ale na granicach trzeba trochę odkiblować.
Zaś Rumunia - to raj istny, wszędzie znajdziesz coś "duszeszczypatielnego" :D
czobi pisze:gdybys byl tak dobry i napisal jeszcze cokolwiek o przejsciach granicznych
anomaliach, niedzwiedziach, janosikach, oscypkach i piesniach ludowych

Mówisz i masz. :-)

Kończyła nam się woda, wóda, pasza, światło, i wszystko... Wysoko w górach, na grzbietowej dróżce pojawiły się nagle wrota - znać, że pasterstwo gdzieś w pobliżu kwitnie. Są owce, to i musi być woda, baca i sery. Ale jak tu dogadać się z rumuńskim autochtonem, mówiącym gwarą i w dodatku węgierską?
Na dobry początek trochę gestykulacji, potem łacina (np.: wilk - "Lupo", niedźwiedź - "Ursa", itp.) a potem już poszło z górki, bowiem okazało się, że ser to "syr", koliba to "koliba", watra to "watra", bundz to "bundz" i tak dalej... :-)

Inny obrazek:
Przypadkowy nocleg u mnichów na podjeździe pod Parcul Nationale Calimani - malutki monastyr, pogrążony w ciemnościach (bo surowa reguła nie pozwala im korzystać z żadnych zdobyczy cywilizacji).
Braciszek pochodził z Kiszyniowa, więc władał językiem rosyjskim. :-) W pokoju gościnnym dla pielgrzymów, pod współczesnymi ikonami będącymi satyrą na konsumpcjonizm zachodni, były proste drewniane łóżka z prawdziwymi siennikami, na stołach suszyły się zioła. Rano, zostaliśmy oprowadzeni po budowie nowego monastyru i zobaczyliśmy w działaniu "steazę":
Obrazek
- naturalną pralkę karpacką (woda ze strumienia, doprowadzona drwnianym korytem, wpada z wysokości około metra, lekko niecentrycznie do sporego, ocembrowanego drewnem baseniku (wielkości jaccuzi). Powstający wir wodny potrafił bardzo skutecznie zwyobracać i wyprać najgrubszy koc, derkę, dywan bez żadnego detergentu (reguła zabrania).


"Umarłe Miasto Zakryte Chmurami"
W latach komunizmu, w Górach Kelimeńskich (Muntii Calimani), "Słońce Karpat" kazało kiedyś rozmontować całkiem dużą górę, by wybudować kopalnię siarki, zaś na potrzeby tej kopalni powstało miasteczko górnicze. Opuszczone nagle, gdy "Słońce zgasło"....

Zdjęcia z eksploracji miasteczka:
Obrazek
oraz 11 następnych…

"Strategic Road"
Słynna Drum Nationale 67C odeszła do historii, europedalsko wyasfaltowana tabunem lśniących, najnowszych maszyn Komatsu...
Alternatywą jest właśnie mało znana "Strategic Road" będąca w pewnym sensie przecznicą DN67C.
Więcej o tej trasie jest w Off-road PL nr 9/2010 na str. 72 (za chwilę Ci prześlę skan)
Obrazek

A poza tym, to wszędzie znajdziesz coś ciekawego - tego nawet nie trzeba planować, tylko trzeba szukać.
Np., bardzo przyjemnym zajęciem jest "poszukiwanie złotego runa" czyli znakomitej miejscowej palinki. Wszędzie próbowanie, negocjacje, próbowanie.... ;-)

czobi
Klubowicz
Posty: 4096
Rejestracja: 05 kwie 2007, 10:19
Auto: classic hill
Kontakt:

Re: BIESZCZADY AROUND- czyli karpaty wschodnie

Post autor: czobi »

co bylem to widzialem :mrgreen: jak kiedys slyszalem od smyka jednego.hej
powalajaco piekne i zaskakujace milo sa rzeczy na swiecie, tym niedalekim rowneiz a nawet bardziej.
a z ciekawostek, interesujac sie wzglednie historia, mega ciekawostka. ja nie mailem bladego pojecia :shock:
bialy slon. tadam..!


(zajawka a na chomiku reszta)
http://karpaccy.pl/o-bialym-sloniu-na-c ... ze-plaj-2/" onclick="window.open(this.href);return false;
http://pl.wikipedia.org/wiki/Obserwator ... e_Pop_Iwan" onclick="window.open(this.href);return false;

Remiołek
Posty: 2200
Rejestracja: 16 paź 2009, 00:25
Auto: VW T4 Syncro- Osio?ek, ale jak w domu si? czuj?
Kontakt:

Re: BIESZCZADY AROUND- czyli karpaty wschodnie

Post autor: Remiołek »

Wiele ciekawych miejsc, takich niszowych dla zajadacza albumowych tour-planów, jest opisywana w Almanachu Karpackim "Płaj". Rzecz wśród wydawnictw, które kolekcjonuję, niezwykle przeze mnie oczekiwana, każdy nowy numer to uczta dla osoby pragnącej wiedzy o Karpatach.

ODPOWIEDZ