Dokąd w drodze z Chorwacji? 2014.08.09-17

Dział dotyczy wszystkich miejsc Świata ( Polska, Europa, Azja, ... )
Zamieszczamy tutaj TYLKO NIEKOMERCYJNE ogłoszenia.

Moderator: luk4s7

anoretka
Posty: 169
Rejestracja: 22 gru 2010, 20:16
Auto: V8 (2008)
Kontakt:

Dokąd w drodze z Chorwacji? 2014.08.09-17

Post autor: anoretka »

Witam stęsknionych wakacji.
Rzucam propozycje wyjazdu w pierwszej połowie sierpnia 2014. Będę w Chorwacji (południowa Dalmacja - 50 km od Split) gdzie kończę pobyt stacjonarny i mam tydzień na objazdówkę. Niewiele nadkładając drogi może uda się coś ciekawego przeżyć. Zakładamy realnie 5 dni w terenie. W najważniejszych miejscach Albanii i Czarnogóry byłem w 2012 r. Praktycznie nie mam pomysłu gdzie jechać, więc jestem elastyczny na propozycje. Do umówienia się w jakimś miejscu, ale termin bardzo sztywny - po 9 sierpnia 2014.
Domyślam się, że to mało czasu i nie zależy mi na robieniu na siłę kilometrów. Patrząc na mapę chodzi mi po głowie:

Rumunia
plusy
(+) Trochę gór
minusy
(-) praktycznie 2 dni na dojazd i 1 na powrót
(-) Czy zostało coś z tych offroadowych tras?

Kosowo i Macedonia
Kraje górzyste (co lubimy) i są szutry(+). Do zwiedzania nie trzeba robić długich przelotów dziennych(+)
To na południe, więc skraca urlop o dwa/trzy dni ze względu na dojazdy(-) odległość dodatkowa jak Rumunia. Kosowo, nie wiem jak z przekraczaniem granicy(-).

Bośnia i Hercegovina
Kompletnie nie wiem gdzie jechać(-). Nie jestem zainteresowany zwiedzaniem miast i zabytków w sierpniu. Chyba, ze nie doceniam tego kraju.

Chorwacja
W sumie tu też może być ciekawie, ale co i gdzie? Podobnie jak BiH nie wiem gdzie jechać(-).

Alpy
A może wrócić przez kilka tras w alpach - Włochy/Francja/Szwajcaria/Austria?

Przejrzałem opisy waszych wypraw. Może uda się wywołać jakąś konstruktywną dyskusje pt. "co wy byście zrobili na moim miejscu?". To ma być miły akcent wakacji.

ODPOWIEDZ