Wyprawa w Pamir, lato 2013

Dział dotyczy wszystkich miejsc Świata ( Polska, Europa, Azja, ... )
Zamieszczamy tutaj TYLKO NIEKOMERCYJNE ogłoszenia.

Moderator: luk4s7

Emu
Posty: 644
Rejestracja: 16 paź 2008, 23:18

Wyprawa w Pamir, lato 2013

Post autor: Emu »

Planuje w lato 2013 objechać Pamir. Wyjazd około 07 czerwca, powrót około 14 lipiec (5, być może 6 tygodni). Trasa klasyczna Ukrainą, Rosją, Uzbekistanem, Tadżykistanem, Kirgistanem do Kazachstanu. Chciałbym w miarę możliwości spróbować także wjechać do Korytarza wachańskiego (Afganistan). Na dzień dzisiejszy jest moja załoga (2 osoby + pies), druga ekipa się zastanawia.
Czy ktoś z Forumowiczów wybiera się w tym roku w tamte rejony i chciałby utworzyć karawanę na całość/część drogi ? Oczywiście szczegóły trasy do kompromisowego opracowania. Poproszę o kontakt na PW. Tak gdzieś w połowie kwietnia jest ostatni dzwonek na załatwianie wiz.

endurance
Klubowicz
Posty: 1442
Rejestracja: 26 gru 2007, 17:59
Auto: Hilux - owocow?z
Kontakt:

Re: Wyprawa w Pamir, lato 2013

Post autor: endurance »

mam podobny plan tylko od końca lipca do końca sierpnia/początek września.
oczywiście jak wszystko pójdzie dobrze, bo TYLKO jedna "sprawa" jest ważniejsza od tego wyjazdu.

marzyciel
wojciech endurance
www.polkasteam.pl

Emu
Posty: 644
Rejestracja: 16 paź 2008, 23:18

Re: Wyprawa w Pamir, lato 2013

Post autor: Emu »

Kurde ja to jestem wolny zawód, ale moja druga połowa zasuwa w korpo, tego terminu za cholerę nie zmienię... Jakby coś się miało zmienić to Wojtek dawaj znać.
Jak z wjazdem w Korytarz wachański ? Gdzieś mi się obiło, że jakimś motocyklistom się udało - słyszałeś coś o tym ? Ja już raz próbowałem wjechać do Afganistanu - z drugiej strony, ale talibowie mnie wtedy nie wpuścili. Do dzisiaj mam cały plik starych Afghani :)

endurance
Klubowicz
Posty: 1442
Rejestracja: 26 gru 2007, 17:59
Auto: Hilux - owocow?z
Kontakt:

Re: Wyprawa w Pamir, lato 2013

Post autor: endurance »

u mnie termin stały od paru lat i raczej mało prawdopodobnie aby się zmienił.
motorki to wszędzie były :) Sambor z drużyną był i nakręcił bardzo fajny film dokumentalny, który był pokazywany na KFG w 2010, można kontaktować się przez z nim facebooka.
Ja na razie nie planuję tam wjechać, chociaż plan jest przejechania Ishkashim równolegle dalej na wschód.
Ale Ale nie zapeszajmy.

szaman wróżbita
wojciech endurance
www.polkasteam.pl

ODPOWIEDZ