przecieka przednia szyba...

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
nieludzki
Klubowicz
Posty: 560
Rejestracja: 05 gru 2009, 02:11
Auto: HDJ 80 4,2 TD '93; Hilux 2,4 TD '98
Kontakt:

przecieka przednia szyba...

Post autor: nieludzki »

jak w tytule, przecieka w prawym i lewym dolnym narożniku przednia szyba... wyciągana kilka razy, wkładana na silikon, ramka podszybia-właściwie na całym obwodzie zdrowa bez kawałka rudej- a i tak przecieka podczas deszczu... rozkładam ręce i mechanik również... ma ktoś pomysł ?

Awatar użytkownika
mlodyy
Klubowicz
Posty: 634
Rejestracja: 29 paź 2007, 13:58
Auto: Zuzanki 4x4 ;-) razem 8x8
Kontakt:

Re: przecieka przednia szyba...

Post autor: mlodyy »

Ja właśnie taką samą usterkę naprawiłem w swojej lj-ce w jedyny słuszny sposób wkładając nową uszczelkę. Jest to jedyny słuszny kierunek bo klejenie nie pomaga.

farmer
Posty: 102
Rejestracja: 08 gru 2010, 19:01
Auto: HDJ80
Kontakt:

Re: przecieka przednia szyba...

Post autor: farmer »

Kiedyś już był podobny temat , uszczelka fabrycznie jest podklejana

Awatar użytkownika
Jureq
Posty: 437
Rejestracja: 16 gru 2008, 15:42
Auto: szukam LC200
Kontakt:

Re: przecieka przednia szyba...

Post autor: Jureq »

nieludzki pisze:jak w tytule, przecieka w prawym i lewym dolnym narożniku przednia szyba... wyciągana kilka razy, wkładana na silikon, ramka podszybia-właściwie na całym obwodzie zdrowa bez kawałka rudej- a i tak przecieka podczas deszczu... rozkładam ręce i mechanik również... ma ktoś pomysł ?
zamiast silikonu zastosuj preparat: http://app.com.pl/products/?grid=13&gridn=3&prid=98 jest mocno upierdliwy przy montażu (szczególnie przy czyszczeniu po montażu) ale skuteczny, niestety będziesz musiał znowu zrestartować windows'a i zaaplikować uszczelniać na wyczyszczoną uszczelkę lub profil :D

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8343
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: przecieka przednia szyba...

Post autor: Rokfor32 »

Są dwie szkoły. Albo doszczelnianie butylem (fabrycznie tak były - ale nie we wszystkich specyfikacjach), albo czysta uszczelka bez żadnych klejów. I też tak było fabrycznie.

Ta uszczelka ma specjalną konstrukcję, pozwalającą na wyprowadzenie wody na zewnątrz (wody, która sie przedostaje między szkło a uszczelkę, i między uszczelkę a kabinę na krawędzi dachu). Ale żeby to działało - uszczelka musi być idealnie wyczyszczona, bez pęknięć, i z drożnymi otworkami na dole (wewnątrz uszczelki są wtedy takie specjalne otworki, a szkło nie wypełnia rowka na szczelno, ale zostaje taki otworek wzdłuż całek krawędzi szkła - ma działać jak rynna).

Druga opcja to klej - ale musi być klejona dokładnie, po całym obwodzie i z dwóch stron (od strony szyby i od strony rantu w ramce). Klejenie tylko dołu - to katastrofa do kwadratu, bo zatyka te ori otworki, i przecieka wtedy bokami, a nawet górną krawędzią.

Zaparka
Posty: 270
Rejestracja: 04 cze 2012, 19:17
Auto: Toyota Sienna
Kontakt:

Re: przecieka przednia szyba...

Post autor: Zaparka »

Ja juz mam zalatwione nowe szklo do T.sienna, tylko oryginal niestety, w cenie 2.305zl. szklo, klej i ta uszczelka ponad 400zl, z wymiana 2.980zl.

Awatar użytkownika
nieludzki
Klubowicz
Posty: 560
Rejestracja: 05 gru 2009, 02:11
Auto: HDJ 80 4,2 TD '93; Hilux 2,4 TD '98
Kontakt:

Re: przecieka przednia szyba...

Post autor: nieludzki »

Rokfor32 pisze:Są dwie szkoły. Albo doszczelnianie butylem (fabrycznie tak były - ale nie we wszystkich specyfikacjach), albo czysta uszczelka bez żadnych klejów. I też tak było fabrycznie.

Ta uszczelka ma specjalną konstrukcję, pozwalającą na wyprowadzenie wody na zewnątrz (wody, która sie przedostaje między szkło a uszczelkę, i między uszczelkę a kabinę na krawędzi dachu). Ale żeby to działało - uszczelka musi być idealnie wyczyszczona, bez pęknięć, i z drożnymi otworkami na dole (wewnątrz uszczelki są wtedy takie specjalne otworki, a szkło nie wypełnia rowka na szczelno, ale zostaje taki otworek wzdłuż całek krawędzi szkła - ma działać jak rynna).

Druga opcja to klej - ale musi być klejona dokładnie, po całym obwodzie i z dwóch stron (od strony szyby i od strony rantu w ramce). Klejenie tylko dołu - to katastrofa do kwadratu, bo zatyka te ori otworki, i przecieka wtedy bokami, a nawet górną krawędzią.

dzięki Rokfor :D
właśnie drukuje Twoją instrukcję mojemu mechanikowi...Jeszce raz wielkie dzięki...
a tak na wszelki wypadek zadzwonię jutro do ASO z zapytaniem za ile i na kiedy nowa uszczelka... :?

Pozdrawiam

Zaparka
Posty: 270
Rejestracja: 04 cze 2012, 19:17
Auto: Toyota Sienna
Kontakt:

Re: przecieka przednia szyba...

Post autor: Zaparka »

Napisz ile zadali za uszczelke do 80 ki i ile kosztowala wymiana, do Sienny to dosyc kosztowne bylo, wymieniam w sobote to zobacze uszczelke. Mialem szybe ubezpieczona na 2000zl. w PZU , to te 900zl musze doplacic i kupic nowe ubezpieczenie na szybe.

Awatar użytkownika
LEX
Posty: 1582
Rejestracja: 23 wrz 2007, 22:01
Auto: Lexus LX450
Kontakt:

Re: przecieka przednia szyba...

Post autor: LEX »

Potwierdzam to co zostało powyżej napisane. Uszczelka to za mało i fabrycznie musi być klej pomiędzy karoserią a uszczelką i pomiędzy uszczelką a szybą.

Ja kiedyś miałem też zająć się tym tematem i szybiarz podobno miał uszczelkę za jakieś 200zł i szybę też w podobnej kwocie. Jednak nie wiem jak to się ma do rzeczywistości, gdyż w końcu nie zamówiłem, bo zająłem się innymi sprawami.

Zaparka
Posty: 270
Rejestracja: 04 cze 2012, 19:17
Auto: Toyota Sienna
Kontakt:

Re: przecieka przednia szyba...

Post autor: Zaparka »

No to widzialem ta uszczelke za ponad 400zl., zwykla z metra, jakoś byla takowa sztywna, to fachowcy od okien tam wsadzili uszczelke z T4 VW, pasowala idealni i doplacilem only 521zl.
Wymiana jest na rocznej gwarancji.

Synto
Posty: 346
Rejestracja: 12 paź 2020, 20:51
Auto: HDJ80
Kontakt:

Re: przecieka przednia szyba...

Post autor: Synto »

Odświeżam temat. Pytanie laika.
Chciałbym wymienić uszczelkę przedniej szyby, ale nie wiem czy taką operację w takim aucie jest w stanie wykonać zwykły normalny punkt wymiany szyb czy raczej jest duże ryzyko, że nie będzie to dobrze zrobione. A najbardziej, to czy ktoś nie robił tego w Krakowie lub okolicach i ma jakiś zakład do polecenia?

Synto
Posty: 346
Rejestracja: 12 paź 2020, 20:51
Auto: HDJ80
Kontakt:

Re: przecieka przednia szyba...

Post autor: Synto »

Zakupiłem gumową uszczelkę szyby przedniej OEM. No i dopiero po zakupie okazało się - na co nie zwróciłem uwagi wcześniej, że mój samochód ma uszczelkę bez chromowanej wstawki (56121-60100) a ta co kupiłem jest z wycięciem na chrom (56121-60110). Podobno ta pierwsza była do HZJa i jest już nie do dostania "u dostawców" a druga to wersja dla HDJ. Mam też dylemat czy jeśli zamontuję tę drugą ale nie dam chromów to będzie ona właściwie działała (uszczelniała)? Czy ten chromowany pasek dookoła to tylko ozdoba czy też ma praktyczną funkcję? Mnie się bardziej podoba taka zwykła, bez chromów. Dla ilustracji 2 foty.
Będę wdzięczny za wszelkie opinie i przemyślenia w sprawie.
Załączniki
56121-60110
56121-60110
20220321_201902.jpg (81,8 KiB) Przejrzano 2466 razy
56121-60100
56121-60100
20220321_162024.jpg (64,04 KiB) Przejrzano 2466 razy

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18021
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: przecieka przednia szyba...

Post autor: kylon »

Coś mi tu nie pasu bo 3 dni temu zakładaliśmy takową bez chromu. Kupiona nowa. Zawsze możesz użyć wałka gumowego czarnego. Szybiarze powinni mieć na to rozwiązanie. To nie tylko ozdoba ale i forma doszczelnieni przez rozepchanie ;-)

Synto
Posty: 346
Rejestracja: 12 paź 2020, 20:51
Auto: HDJ80
Kontakt:

Re: przecieka przednia szyba...

Post autor: Synto »

No właśnie. W międzyczasie wysłałem zapytanie do WYPRAWY i... jest.
Więc zamówiłem :-)
Szybiarze, z którymi rozmawiałem już dawno nie używali tych wałków i nie mają na stanie.
PS. Dodam tylko, że tę nową z rantem na chrom zwróciłem bez problemu.
:) dla Kylona za wskazówkę!

ODPOWIEDZ