Padła skrzynia automatyczna

Moderator: luk4s7

piotr.srm
Posty: 9
Rejestracja: 25 kwie 2009, 00:00
Auto: FZJ80
Kontakt:

Padła skrzynia automatyczna

Post autor: piotr.srm »

Witam.
Jak w temacie. Skrzynia prawie umarła. Toyka jechać nie chce ale tylko gdy ciśnienie oleju jest powyżej pewnego poziomu. Gdy silnik wyłącze, ciśnienie spadnie, po ponownym uruchomieniu autko przejedzie kilkanaście metrów. Gdy ciśnienie urośnie - koniec jazdy. Macie jakieś pomysły co to i gdzie się z tym uporać?

Na ulicy sprawdzić mogłem tylko poziom oleju. Jest OK choć przy dolnym wskaźniku.
Pod skrzynią sucho.
Pozdrawiam Piotr

Awatar użytkownika
LEX
Posty: 1582
Rejestracja: 23 wrz 2007, 22:01
Auto: Lexus LX450
Kontakt:

Re: Padła skrzynia automatyczna

Post autor: LEX »

Skrzynia nie padła, tylko sam ją dobijasz...

Dolej oleju i będzie dobrze. Wygląda na to, że rozpędza się konwerter i pobiera potrzebny mu olej a wtedy nie starcza go już na inne duperele (kanaliki, zaworki itd.)

Czy wymieniasz olej tak często jak zalecane? Czy wiesz, że poziom oleju się sprawdza na pracującym silniku i wtedy jest go jeszcze mniej?

A więc kup parę litrów najtańszego Dexrona II (jakieś pewnie 15zł za litr) i dolewaj cienką rurką i lejkiem przez otwór bagnetu. Jeśli niczego innego nie popaprałeś, to samochód będzie chodził, a wtedy jedź do jakiegokolwiek mechanika i niech spuści on olej z miski a następnie dolejcie już na full świeżego ( i tak wymieniacie tylko 1/3 oleju) i szerokiej drogi.

Poczytaj poniżej:

http://tlc80.com/wymiana-oleju-atf-w-skrzyni-biegow/" onclick="window.open(this.href);return false;

piotr.srm
Posty: 9
Rejestracja: 25 kwie 2009, 00:00
Auto: FZJ80
Kontakt:

Re: Padła skrzynia automatyczna

Post autor: piotr.srm »

Dzięki za pomysł. Wieczorem sprawdzę czy zadziałał.
Oleum sprawdzałem na zatrzymanym silniku. Jest więc szansa że to tylko to...

Ostatnia wymiana była 4 lata wstecz, jakieś 60 tyś.
Piotr

Awatar użytkownika
LEX
Posty: 1582
Rejestracja: 23 wrz 2007, 22:01
Auto: Lexus LX450
Kontakt:

Re: Padła skrzynia automatyczna

Post autor: LEX »

Napiszę dużymi literami, bo po pewnie niejednej osobie się to przyda:

Skrzynie automatyczne działają inaczej niż manualne. Olej w nich nie służy do chlapania po trybach, tylko pełni rolę napędową. Zlewaj olej z miski przynajmniej raz na 2 lata.Albo częściej jeśli ostro czy sporo jeździsz.

Nie gwarantuję, że u Ciebie to pomoże. Być może już jest za późno, ale spróbuj. Skrzynia z regularnie wymienianym olejem działa tak długo, jak żywot samochodu.

jezus
Posty: 1816
Rejestracja: 05 lut 2009, 20:58
Auto: IVECO 168M11
Kontakt:

Re: Padła skrzynia automatyczna

Post autor: jezus »

miska olejowa w dół i wyczyść taki płaski filtr oleju...przy okazji wymień olej..i..miej nadzieję że wystarczy.... 8)

Awatar użytkownika
Adam
Klubowicz
Posty: 365
Rejestracja: 20 maja 2009, 12:05
Auto: LC120,2xHDJ100,Partol:)

Re: Padła skrzynia automatyczna

Post autor: Adam »

A ja w temacie innego autka z automatem, zapala mi się lampka AT Temp na podjazdach, ostatnio nawet nie specjalnie długich. Czy wymiana oleju tu też może pomnóc?

consigliero
Klubowicz
Posty: 1889
Rejestracja: 17 sie 2008, 22:14
Auto: 4Runner
Kontakt:

Re: Padła skrzynia automatyczna

Post autor: consigliero »

Moim zdaniem zawsze pomoże ,ale najpierw skontrolowałbym stan oleju . Tylko raz miałem problem z temperaturą gdy się zamotałem na ergu. Studziłem około pół godziny, jeżeli problem pojawia się częściej to skontrolowałbym jego ilość.

Awatar użytkownika
Adam
Klubowicz
Posty: 365
Rejestracja: 20 maja 2009, 12:05
Auto: LC120,2xHDJ100,Partol:)

Re: Padła skrzynia automatyczna

Post autor: Adam »

Poziom sprawdzalem jest ok, natomiast kilka razy wczesniej ta skrzynie przegrzewalem na rajdach, wymienialem olej czesto ale w standardowy sposob, nigdy w calosci. Dopiero czytajac ten watek przyszlo mi to do glowy. Masz racje wymienie, moze tym razem caly.

piotr.srm
Posty: 9
Rejestracja: 25 kwie 2009, 00:00
Auto: FZJ80
Kontakt:

Re: Padła skrzynia automatyczna

Post autor: piotr.srm »

No i nie pomogło. LEX jeszcze drukowanymi powinieneś ;) Generalnie koszty zaczynają rosnąć. Zobaczymy jak bardzo.

Z tą wymianą to ciężko stwierdzić jak to jest. Z jakim mechanikiem czy znajomym nie rozmawiałem, to inna opinia. Większość twierdziła kategorycznie nie wymieniać. Najwyżej dolewać tylko. Widać nie mieli pojęcia co mówią.

W każdym razie jutro zaczynam dzwonić i ustalać lokal. Jakiś serwis w okolicy Wesołej - St. Miłosnej - Sulejówka możecie polecić? rajdy4x4 są najbliżej chyba w sulencinie.
Piotr

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18029
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Padła skrzynia automatyczna

Post autor: kylon »

Jedź do warsztatu zajmującymi się skrzyniami automatycznymi. Serwisy 4x4 nie potrzebne są do tego.

Awatar użytkownika
LEX
Posty: 1582
Rejestracja: 23 wrz 2007, 22:01
Auto: Lexus LX450
Kontakt:

Re: Padła skrzynia automatyczna

Post autor: LEX »

A skąd dokładnie jesteś? Bo ja jestem na Zakręcie... Co prawda mechanikiem i serwisem nie jestem, ale z ciekawości bym popatrzył co się dzieje... Jakby co wyślij mi PW, oczywiście jeśli chcesz się spotkać...

jezus
Posty: 1816
Rejestracja: 05 lut 2009, 20:58
Auto: IVECO 168M11
Kontakt:

Re: Padła skrzynia automatyczna

Post autor: jezus »

@LEX..niedługo na twoim parkingu bedzie wiecej 80-ek niz na zlocie TLC.... :mrgreen:

PS..@piotr.srm..czy filtr w skrzyni czyściłeś bądz wymieniłeś...aczkolwiek ta druga opcja coś koło 400 zł wyciągnie.. :shock:

Kraku65
Posty: 19
Rejestracja: 30 lip 2010, 17:52
Auto: FZJ80-LX450
HZJ 105
Kontakt:

Re: Padła skrzynia automatyczna

Post autor: Kraku65 »

Adam pisze:A ja w temacie innego autka z automatem, zapala mi się lampka AT Temp na podjazdach, ostatnio nawet nie specjalnie długich. Czy wymiana oleju tu też może pomnóc?
Sprawdź jadąc i mając nogę na gazie i prędkość powyżej 80 km/h czy jak delikatnie nacisniesz hamulec druga noga nie puszczajac gazu, to obroty wzrastają o kilkaset. Jeśli nie to grzanie może być objawem popsucia Lock up'u. Nie wiem czy jasno sie wyrazilem, obie nogi na pedalach :mrgreen:

MaxLux
Klubowicz
Posty: 2890
Rejestracja: 05 kwie 2007, 11:01
Auto: GRJ120
Kontakt:

Re: Padła skrzynia automatyczna

Post autor: MaxLux »

Jakby co to moja super skrzynia dlej siedzi u Cieplego - tylko trzeba sie karnac pod Gliwice !

Kameleon

Re: Padła skrzynia automatyczna

Post autor: Kameleon »

MaxLux pisze:Jakby co to moja super skrzynia dlej siedzi u Cieplego
Skrzynia jest kompletna z reduktorem :?:

ODPOWIEDZ